Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lucy, Nana & Mariko

#1
DEci am decis sa deschid un topic privind cele trei diclonius . Care va placut cel mai mult , si pe care preferati?

Lucy : Cred ac e evident in ce poza e lucy si in ce poza e nyu 21
[Imagine: Lucy_Nyu.jpg]
E cea mai agresiva , care "taie " tot in calea ei . Un personaj foarte sangeros care iti da impresia ca e negativ . Ea a evadat din laborator si a avut loc un masacru cand incercau toti gardienii sa o omoare , insa nu au reusit . Ea are o parte buna , personalitatea ei fiind impartita in doua .....NYu e partea buna a acesteia , ea sta mai tot timpul , insa cand e lovita , sau ceva de genul asta se trezeste lucy si termina treaba 21 . Nyu e neajutorata , neavand nicio putere , si nu stie deecat 2 cuvinte "nyu" si "kouta" . Lucy il iubeste pe kouta , e singura persona la care a tinut vreodata .

Nana : (in momentul cand a fost luata de kurama din laborator )
[Imagine: Nana.jpg]
E un diclonius mai bland . Ei nu ii face placere sa omoare . Isi iubeste tatal farte mult , chiar adaca acetsa e kurama . Si kurama o iubeste pe ea , de aceea in final a luat-o de la acele exp-erimente groaznice si a trimis-o dupa lucy , dandui si multi bani . Aceasta a fost batuta de lucy , fiidnca a vrut sa o salveze pe mayu care a intrat neintentionat in lupta . Asa a sfarsit fara maini si picioare , atunci kurama a venit repede si a luat-o si i-au pus niste maini si picioare artificiale .Ei nu ii face placere sa omoare oameni , nu ii place chiar deloc , insa cand e enervata sau altceva isi artaa ssi ea fata de diclonius . De exemplu cand tipul ala nu mai stiu ce i-a spus , ca nu e buna de nimci , ca aia o folosesc si alte lucruri de genul asta ea s-a suparat si aproape ca l-a omorat.

Mariko :
[Imagine: Mariko.jpg]
E personajul negativ , La infatisare aceasta arata ca o fetita mica care nu ar afce rau la nicio musca . Are ochii mari si tatal ei e tot kurama acre s-a sacrificat . Pentru aceasta "fetita nevinovata" omoratul oamenilor prin ai tortura era o joaca de copii , exemplu fiind si ceea ce i-a facut lui biata nana .
[Imagine: Untitled-1-2.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Lucy, Nana & Mariko - de Naomi-chan - 21-03-2008, 05:12 PM
RE: lucy , nana and mariko - de lain - 08-04-2008, 01:34 PM
RE: lucy , nana and mariko - de sweet_zoey - 12-09-2008, 12:57 PM
RE: lucy , nana and mariko - de Yaiba - 19-09-2008, 06:09 PM
RE: lucy , nana and mariko - de JavaLeen - 19-09-2008, 06:33 PM
RE: lucy , nana and mariko - de Doppelganger - 15-04-2009, 12:04 PM
RE: lucy , nana and mariko - de `Shadow. - 03-07-2011, 01:21 PM
RE: lucy , nana and mariko - de Elyy - 04-09-2011, 02:38 AM
RE: Lucy, Nana & Mariko - de Crazy~Tenshi - 16-09-2012, 12:10 AM
RE: Lucy, Nana & Mariko - de apple5 - 18-04-2013, 09:24 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied) Dark-Anyta 25 20.867 01-02-2014, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Romania
  Lucy(Elfen Lied) Sloth 15 11.656 03-07-2011, 01:10 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)