Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

News

#9
Off: Ha? La tine a venit primavara deja? Sau de ce tot o tii intr-una cu primavara europeana? O fi cumva anotimpul tau preferat? 21 Mai sunt grupe la greu de jucat toamna si iarna asta bro. Nu a luat nimeni vacanta.
Teoretic, daca vrei sa pricepi mai bine, primavara europeana incepe odata cu faza superioara grupelor, adica cu optimi [CL], respectiv saisprezecemiimi [in Cupa Uefa].

Anyway, sa trecem putin la Ciobi cel cu toleranta pentru creier, care o tot tine intr-una cu laudele la adresa drobetanului si dunareanului sau - aka Radoi: 21

NB: Dupa cum bine stiti, astazi [ieri, ma rog] s-au tras la sorti grupele pt sezonul asta de UCL, in care ne vom prezenta in premiera cu 2 echipe. CFR-ul o sa joace in prima grupa, alaturi de Chelsea, Roma si Bordeaux, iar Steaua va intalni pe Lyon, Munchen si Fiorentina intr-o grupa de soc.

STEAUA - FIORENTINA E DESCHIS DE UN R?ZBOI VIOLENT �NTRE BECALI ?I MUTU
Amenin?at de Gigi!

Gigi Becali: Ori �mi restituie datoria de 75.000 de euro, ori �mi voi trimite oamenii la p?rin?ii lui, s?-mi recuperez banii


La nici 20 de minute de la tragerea la sor?i, Gigi Becali a scos securea r?zboiului. ?inta? Adrian Mutu, juc?tor care va fi adversarul s?u �n meciurile Steaua - Fiorentina. ��nainte s?-mi fie fric? de el, s?-mi dea �napoi datoria pe care o are la mine! I-am dat 200.00 de euro, mai are 75.000 de restituit ?i de doi ani m? tot am�n?. El e mare fotbalist. Dar p�n? una-alta, e datornic. Dac? nu-mi va da banii, o s? vede?i ce primire �i vom face aici. De fapt, p�n? atunci o s? trimit oamenii la el acas?, la p?rin?ii lui, ca s?-mi recuperez banii!�, a spus Becali la GSP TV.

�Dac? mi-e fric? de Mutu pe teren? Vai de mama lui! Nici nu va atinge mingea c�t timp e Mirel R?doi pe teren! O s? vede?i dac? am dreptate, dar eu anticipez c? Mutu nu va mi?ca �n fa?a finului meu�, a declarat Becali, care a comentat apoi ?i componen?a seriei: �S�ntem �ntr-o grup?, dup? p?rerea mea, �n care fiecare poate fi pe primul loc sau pe patru. Eu, normal, vreau locul 1, a?a g�ndesc mereu. Steaua e o echip? care acum e bun? ?i �n atac, nu numai �n ap?rare. De cine �mi e team?? Poate de Bayern Munchen. Lyon? Nu mai e ce a fost�.


MUTU VERSUS VERII BECALI
Izbucnirea violent? de ieri a lui Gigi Becali �?i poate g?si o explica?ie ?i �n faptul c? patronul Stelei se afl? acum �n aceea?i barc? al?turi de Giovanni Becali. Acesta a rupt definitiv rela?iile cu Mutu de ani buni, cei doi afl�ndu-se �ntr-un r?zboi rece. �Nu ?tiu dac? am vreo datorie la el, s? nu fie invers, chiar vreau s? ne �nt�lnim odat? ?i s? ne socotim�, a spus zilele trecute Giovanni.


�Dac? am fi c?zut �n grupa CFR-ului, f?ceam zero puncte. Doamne fere?te, cum s?-mi fi dorit seria CFR-ului?�
GIGI BECALI, patron Steaua

�Cred c? le putem dep??i pe Fiorentina ?i pe Bayern. C�t despre Lyon, a r?mas o forma?ie redutabil?, chiar dac? nu mai s�nt juc?torii de acum doi ani�
EMERICH IENEI, ex-antrenor Steaua

�Cred c? am picat mai bine dec�t Steaua. Dac? a? fi avut posibilitatea s? aleg la final, nu mi-a? fi dorit niciodat? seria din care face parte Steaua�
IOAN ANDONE, antrenor CFR

�Nu ?tiu dac? Steaua va merge mai departe, dar eu cred c? va face minimum 4 puncte�
DUMITRU DRAGOMIR, pre?edinte LPF

�S? nu ne hazard?m ?i s? spunem c? noi chiar avem ?anse s? prindem un loc �n primele dou?, dar asta nu �nseamn? c? Bayern ?i Lyon s�nt invincibile. Cu Fiorentina cred c? ne vom bate de la egal la egal�
VALERIU ARG?SEAL?, pre?edinte Steaua

[Imagine: 509-61952-1.jpg]

Imagine memorabila cu Mirel si Adi, ce acum o saptamana erau colegi la nationala.

Sursa: WWW.GSP.RO



Răspunsuri în acest subiect
News - de ady_x - 21-03-2008, 01:12 PM
RE: News - de Johnny D - 16-04-2008, 06:44 AM
RE: News - de ady_x - 08-05-2008, 05:57 PM
RE: News - de ady_x - 16-08-2008, 06:26 AM
RE: News - de WhiteSnake - 18-08-2008, 05:54 AM
RE: News - de Games Master - 27-08-2008, 09:57 PM
RE: News - de WhiteSnake - 28-08-2008, 12:08 AM
RE: News - de Games Master - 28-08-2008, 08:32 AM
RE: News - de WhiteSnake - 29-08-2008, 05:31 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)