Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

News

#7
@Games Master: You're talking non-sense. Mai este foarte mult pana la primavara europeana. Momentan se vor juca meciurile din grupe la UEFA Cup si CL, a caror tragere la sorti va avea loc vinerea asta.
Deasemenea, nu uita de punctele care se vor lua in calcul pt coeficientul UEFA! Daca Urziceniul sau Timisoara mor de la primul meci, aia suntem!!... pt ca toate punctele stranse se vor imparti la numarul echipelor [adica 7, cate avem noi in cupele europene]. Vom avea din cauza asta peste 2-3 ani doar o echipa in Turul 1 Preliminar al CL.
Peste toate... Bravo Steaua [chiar daca golul lui Jardel o fost o hotie - ofsaid 85 % evident, tusier de divizia C], astazi ai facut ca Romania sa aibe in premiera 2 echipe in grupe!
Btw, nu uitati ca maine joaca si Vasluiul, in direct tot pe Antena 1 [sunt sigur ca o sa plece letonienii cu vreo 4-5]!!

Revenind la subiect...

L?c?tu?: "Este r�ndul meu s? vorbesc acum: Steaua va avea rezultate ?i pe viitor!"

Marius L?c?tu? a declarat la conferin?a de pres? de dup? meciul cu Galatasaray:

"Steaua este o echipa care va avea ?i pe viitor rezultate. Ma g�ndeam la diferite sisteme de joc, dar pentru mine ?i stafful nostru tehnic era foarte clar �nc? de luni cu ce echip? vom �ncepe meciul. Sunt mul?i "binevoitori" care din nou au ie?it la televizor ?i au �nceput s? vorbeasc? de antrenorul Marius Becali . Am trecut peste multe r?ut??i care mi s-au adus �nc? de c�nd am fost adus la Steaua, dar cred c? dup? aceast? performan?? a venit ?i r�ndul meu s? vorbesc. M? doare c? unii �ncearc? s? umbreasc? aceste rezultate ?i discuta �n fel ?i chip vizavi de meseria pe care mi-o fac la Steaua.

Nu-mi place s? vorbesc despre alte echipe, dar m? bucur ?i pentru CFR Cluj pentru c? suntem dou? echipe �n Liga Campionilor, dar emo?iile pe care le-am tr?it la meciurile cu Galatasaray parc? m? fac s? fiu mai bucuros, mai m�ndru de ob?inerea unei calificari muncite de mine ?i de echipa.

Noi sper?m s? ob?inem c�t mai multe puncte, dar trebuie s? r?m�nem cu picioarele pe p?m�nt, de aceea nu vreau s? vorbesc despre ce se va �ntampla �n grupele Ligii Campionilor. Sper la rezultate mai bune dec�t �n anii trecu?i. Juc?torii erau foarte marca?i de efortul depus; stress-ul ?i oboseala i-a f?cut s? nu se manifeste �ntr-un mod deosebit, fiind mai lini?titi. Ei sunt �ns? obi?nui?i cu asemenea calific?ri ?i trec peste ele cu o bucurie mai cenzurat?. Nici nu s-a terminat meciul ?i m? �ntreba?i dac? pleac? sau vine vreun juc?tor. Lasa?i-ne s? ne bucur?m de aceast? calificare!

Nu exista adversari facili �n Liga Campionilor ?i nu putem g�ndi c? o echip? este mai slaba dec�t alta �n grupe" a mai spus antrenorul Stelei.

Sursa: www.gsp.ro

[Imagine: 507-61604-adip2405copy.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
News - de ady_x - 21-03-2008, 01:12 PM
RE: News - de Johnny D - 16-04-2008, 06:44 AM
RE: News - de ady_x - 08-05-2008, 05:57 PM
RE: News - de ady_x - 16-08-2008, 06:26 AM
RE: News - de WhiteSnake - 18-08-2008, 05:54 AM
RE: News - de Games Master - 27-08-2008, 09:57 PM
RE: News - de WhiteSnake - 28-08-2008, 12:08 AM
RE: News - de Games Master - 28-08-2008, 08:32 AM
RE: News - de WhiteSnake - 29-08-2008, 05:31 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)