Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

News

#1
Aici vom posta ştiri din "Lumea sportului"(dacă se poate să daţi topicul sus..)



S-a vândut rapidul!

Ieri seara, imediat dupa marele derby, George Copos si Fahti Taher au semnat actele de vanzare ale clubului. Cele doua echipe de avocati si contabili au lucrat mai bine de trei saptamani la intocmirea acestora. Conform contratului de vanzare-cumparare, Taher a platit 40.000.000 de euro pentru 80% din actiunile clubului. Copos va ramane cu 20% din actiuni si se va ocupa de managementul Rapidului pana la terminarea actualei editii de campionat.

Sursă : Cancan



"Este o făcătură, iar marele făcător este Gheorghe Becali"

Patronul Rapidului, George Copos, a declarat vineri, agenţiei NewsIn, că incidentele de la derby-ul cu Steaua au fost regizate, iar vinovatul pricipal este finanţatorul roş-albaştrilor, Gigi Becali.
"Vă spun, conduceam cu 1-0, dominam jocul, niciun rapidist, oricât de nebun ar fi fost, nu ar fi aruncat vreo piatră în arbitru. Este o făcătură, iar pe marele făcător îl cunoaşteţi, este Gheorghe Becali. El este vinovatul", a declarat George Copos.
Finanţatorul giuleştean a explicat de ce fanii alb-vişinii nu aveau cum să arunce cu obiecte în teren şi în arbitrul Deaconu: "Cu Poli Timişoara am fost furaţi şi nu s-a aruncat cu nicio piatră. Cu Universitatea Cluj, ultima clasată, am pierdut şi ni s-a anulat un gol perfect valabil, iar nimeni nu a aruncat cu pietre. La Craiova, la fel, am jucat cu un om mai puţin, şi nu fanii noştri au aruncat cu obiecte pe teren".

Sursă : Gazeta Sporturilor
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
News - de ady_x - 21-03-2008, 01:12 PM
RE: News - de Johnny D - 16-04-2008, 06:44 AM
RE: News - de ady_x - 08-05-2008, 05:57 PM
RE: News - de ady_x - 16-08-2008, 06:26 AM
RE: News - de WhiteSnake - 18-08-2008, 05:54 AM
RE: News - de Games Master - 27-08-2008, 09:57 PM
RE: News - de WhiteSnake - 28-08-2008, 12:08 AM
RE: News - de Games Master - 28-08-2008, 08:32 AM
RE: News - de WhiteSnake - 29-08-2008, 05:31 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)