Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Thanks for the Memories

#7
Cap V - Inca te mai iubesc

O lua de mana se apropie incet de ea si ii spoti la ureche , cu o voce blanda “Mi-ai lipsit”.
-Deci ti-ai amintit?Acum stii cine sunt, dar …dar..cred ca nu mai simti acelasi lucru aum pentru mine, nu?
-Nu fi prostuta!zise Josh su o voce putin iritata.Cum as putea?As fi un fraier daca te-as fi uitat si nu as mai simti acelasi lucru pentru tine.
In timp ce Josh si Lisa vorbeau Melany se indeparta de ei cu un motiv bine intemeiat:vroia sa-I lase singuri.Nu-I placea ideea de a renunta la plimbarea ei cu Lisa dar stia cu siguranta cei doi aveau nevoie de niste timp singuri.In timp ce Melany era aproape de iesirea din parc Lisa si Josh stateau pe iearba moale, parca asteptand sa vada cine a face primul pas.Lisa statea pe spate priind cerul, iar Josh era cu capul in nori , amandoi tinandu-se de mana.Au stat asa pana ceva le-a blocat lumina calda a Soarelui, sau mai bine spus cineva.Era o fata inalta , satena cu ochii caprui.Nu-I puteai da mai mult de 16-17 ani.Era imbracata cu o pereche de blugi , camasa de culoarea liliacului , un tricou mov inchs si niste adidasi mov.Se opri in fata lui Josh si il saluta.El ii raspunse la salut plictisit, si apoi se ridica, ajutand-o si pe Lisa sa se ridice.
-Hei Josh, cine e fetiscana asta care sta cu tine?intreba fata cu un ton superior
Lisa se uita la ea cu o privire disprertuitoare.
-Cara-te Linda.N-am chef de tine acum, sa mai bines pus cand am aut chef?zise Josh enervat
-O hai, dragule sa mergem la o plimbare.spuse Linda
Cand Lisa a auzit aceste lucruri credea ca tot ce ii spusese Josh a fost o minciuna, si ca isi batea joc de ea, dar totusi asa era?O iubea acum pe fata aceea?Dar cum ar putea cand i-a raspuns cu atata raceala?Sau juca tatru?In timp ce aceste intrebari o framantau pe Lisa ,Josh incerca sa scape de Linda, care se agata ca un scai de mana lui.Enervat o lua pe Lisa care era cu capul in nori dupa acele raspunsuri , se dezlipi de Lida , isi lua cursurile si pleca spre iesirea din parc.O saruta pe Linda pe obraz , si pleca spre casa lui.Ea nu sesiza dar cat timp era cu gandul departe, ajunsese in fata usii casei sale.Intra pe usa , si merse in camera de zi.Nu era nimeni, asa ca incepu sa-i caute pe David si mama sa in toata casa, dar nu i-a gasit.Isi aduse aminte ca inainte de accident acelasi lucru s-a intamplat, doar ca lipsesc doua elemente:Melany si Josh.Merse in camera sa si vazu ca pe birou, era o foaie pe care sria: If I tell you ,
will you listen?
Will you stay?
Will you be here forever?
Never go away?
Aceste cuvinte au facut-o sa se gandeasca la trecutul ei.Dar de ce?Ce efect aveau asupra ei?Ii parea rau ca a parasit aceasta lume, ca nu a putut fi alaturi de oamenii importanti din viata ei.Puse inapoi pe birou hartia si se indrepta spre dulap, unde vazu nste haine pe masura ei.Se uita la toate, dar ii atrase atentia o rochie de matase, albastru deschis, care era pana la genunschi.Avea un corset de aceeasi culoare.Nu era o rochie de bal , dar era eleganta.Printre haine mai gasi si o uniforma.Se pare ca in timp ce ea lipsise mama ei a vrut sa creada ca e langa ea.
~Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr~~ Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr~~ Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr~
Suna telefonul.Lisa se duse in hol si raspunse.
-Alo!Lisa McJonhs la telefon.spuse fata
-Lisa, ma bucur atat de mult sa te aud!spuse o voce de baiat
-Scuze, dar cine esti?
-Sunt Mark.Vroiam sa-ti spun ca ne mutam inapoi in oras.Abea astept sa te vad!
Auzind aceste cuvinte Lisa scapa receptorul .

aici e Linda-stiu ca are un mp3 da n-am gasit decat asta dupa criteriile mele:
http://i265.photobucket.com/albums/ii229...anime2.jpg



Răspunsuri în acest subiect
Thanks for the Memories - de Ay-chan - 15-03-2008, 02:29 PM
RE: ...:::~Thanks for the Memories~Original story~:::... - de Ay-chan - 15-03-2008, 05:28 PM
RE: Thanks for the Memories - de Dark Shadow - 24-03-2008, 07:56 PM
RE: Thanks for the Memories - de Ay-chan - 24-03-2008, 09:13 PM
RE: Thanks for the Memories - de Dark Shadow - 25-03-2008, 12:48 AM
RE: Thanks for the Memories - de Ay-chan - 25-03-2008, 10:31 PM
RE: Thanks for the Memories - de Dark Shadow - 31-03-2008, 01:51 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Memories Sushi 35 15.817 13-03-2013, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Aneedo
  Memories. Niska 2 2.979 09-01-2012, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Long-lost Memories !!! yaoi maniac 1 2.830 31-10-2010, 01:35 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)