Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dosarele X [Naruto+18]

#3
Cap 3: Primi prieteni si...dusmani

Conduc cu viteza pe soselele putin umede ale New Yorkului. Nervii mei sunt intinsi la maxim, imi vine sa iau pe toata lumea de pe strada si sa-i dau cu capul de toate blocurile. De ce eu? De ce trebuia sa mi se intample mie si nu altcuiva? Setsuna avea dreptate cand mi-a spus ca nu-i de nasul meu, dar eu nu crede-am o iota din ce zicea ea, era prea indragostita. Imi scot mobilul din geanta si vad ca Zach ma sacaie cu mesaje de "hai se ne imcapam" si "imi pare rau iubit-o". Im visele lui o sa ma intoc la el. Arunc telefonul in poala Setsunei, iar acesta citeste mesajele mele si il tine cu foarte mare grija deoarece stie foarte bine ce se intampla daca strica ceva de-al meu. Setsuna e cam tacuta, deobicei cand eram nervoasa tot gasea ea ceva care sa ma faca sa vorbesc in concluzie ori nu stie ce sa spuna, ori imi ascunde ceva. Stie foarte bine ca nu-mi place sa-mi ascunda cineva ceva de aceea suntem sincere una cu alta insa azi nu mai e la fel...dar in fine voi afla eu pana la urma. Opresc brusc la un semafor, ma intorc spre ea si vad ceva ce nu-mi convine deloc, mobilul meu e sub piciorul ei. Cum naiba a ajuns mobilul meu acolo? Nu e in stare sa aiba grija de un amarat de telefon? Daca nu ar fi claxonat masina din spatele nostru Setsuna o incurca rau de tot. Intr-un final ajungem si la liceu. Parchez masina, apoi cum intram mergem spre biroul directorului. Cum ajungem sormea bate la usa politicos, acu a apucat-o manierele, apoi auzim un "Intra!" si deschide usa. Un bosorog chel, cu ochelari pe nes, trecut de prima tinerete sta pe scaun in fata unui birou din lemn de cires. Cum ne vede acesta isi afiseaza un zambet tamp pe fata, iar eu si sormea de apropiem de el. Directorul incepe sa ne spuna mai multe detalii despre Sam si Naruto, apoi ne spunea cam cum ar trebui sa actionam. Imi pica fata, da ce e el spionul aici si nu stiu eu? Stresanti mai sunt unii oameni. Cand a terminat intr-un sfarsit ne spune sa ne ducem in clasa a 11-a B de la etajul 2 unde se afla suspectii nostri.
Iesim din biroul lui , urcam scarile pana la etajul 2 si inainte sa intram trag aer in piept si imi schimb expresia fete in una prietenoasa si comuna in locul celei nervoase. Spre norocul meu stiam foarte bine sa-mi ascund adevaratele sentimente. Setsuna bate din nou la usa, apoi intram in clasa plina de elevi plictisiti. Cum ne vad toti se uita la noi curiosi de noile venite insa baietii se uita mai ceva ca la niste elevi noi, cred si eu, amadoua parca veneam de al discoteca.Fuste scurte din blugi, sandale si topuri care ne pun in evidenta formele. Ii soptesc profei de la catedra ca noi suntem cele care o sa-i scapam de drogatii aia doi. Eram constienta ca toti profi stiau de venirea noastra. Aceasta da din cap si ne prezinta clasei. Dupa eu si sormea ne asezam in ultima banca de la geam ca sa putem sa-i vedem pe toti din clasa. Ma uit mai bine prin clasa si il detectez si pe Sam care se plictisea de moarte. Restul orei mi-l petrec uitandu-ma pe geam plictisita si inca nervoasa. Cand intr-un sfarsit se suna de pauza marea majoritate de clasa iesa pe holurile liceului. Doua blonde, o satena si o bruneta se indreapta spre noi. Odata ajunse acestea se prezinta: pe satena o cheama Tenten, pe bruneta Hinata, pe una dintre blonde cu parul prins in patru codite o cheama Temari, iar pe cealalta cu parul prins intr-o coada de cal o cheama Ino, si uite asa am inceput sa vorbim. Din vorba in vorba am ajuns la subiectul iubit, le-am spus ca nu am dar se pare ca Setsuna a scapat ceva
-De fapt a avut, dar a inselat-o, zice ea
-Setsuna! zic eu reluandu-mi expresia nervoasa pe fata, Asat trebuia sa ramana intre noi nu sa fie un subiect tabu, zic ridicand tonul
Ies din clasa ca o furtuna impingandu-i pe cei din calea mea indreptandu-ma spre baie. Intru, o inspectez putin, apoi ma uit la imaginea mea reflectata in oglinda. Ne e de mirare ca Zach m-a inselat, uita-te la mine, arat mai rau chiar decat cea mai demodata persoana din lume. infuriata si mai rau ca inainte dau cu pumnul in oglinda si o sparg. Mii si mii de bucatele din oglinda se izbesc de gresia alba ca laptele. Ma lipesc de un perete al baii si ma las usor in jos. Lacrimile calde si cristaline se preling usor pe fata mea fina. Imi aduc genunchi la piept si imi pun capul peste ei. Acum nu mai simt frustare si nervozitate ci tristete si singuratate. Deodata aud pe cineva intrand in baie, probabil ramane putin surprinsa din cauza oglinzi sparte apoi se aseaza langa mine. Imi ridic privirea si vad ca e Temari care pare destul de ingrijorata. Ma imbratiseaza si imi spune sa ma calmez. Trag aer adanc in piept si ma relaxez. Temari imi explica ca nu ar trebui sa sufar atat pentru un dobotic asa ca ii dau dreptate. S-a intamplat si cu asta basta trebuie sa merg mai departe. Asta sa-mi fie invatatura de minte ca altadata sa imi aleg iubitul cu mai multa grija. Clopotelul suna asa ca Temari imi spune ca avem sportul si ne indreptam spre sala, mai aflu de la aceasta ca joaca volei si uneori baietii din clasa asista ca spectatori. Mi se pare putin ciudat dar marog...odate ajunse la vestiare o rog pe blonda sa imi imprumute si mie niste haine de schimb vazand ca Setsuna a facut deja rost. Deci in loc sa-si ceara scuze fata de sora ei ea face altceva, las ca vedem noi.
Iesim pe terenul de volei si vad vreo 5 fete si ele gata de sport. Ino ne lamureste ca ele sunt majoretele scolii, fete de bani gata, scutite de unele ore de curs si din nefericire colegele noastre de clasa. Blonduta imi arata spre o fata cu parul roz pe nume Sakura, sefa majoretelor. Cica s-a culcat cu juma' de scoala si daca tin la reputatie mea sa nu ma alatur lor. Se pare ca baieti vor urmari meciul nostru de volei dupa cum a spus si Temari. Spre nenorocul meu Sakura incepe sa urle in toata sala ca eu am fost inselata. Raman masca...De unde stie ea ca eu am fost inselata?Rozalia tot ma scoate din pepeni spunand fel de fel de lucruri jenante la adresa mea pana cand iarasi ma apuca dracii si urlu
-Macar eu nu m-am culcat cu juma' de scoala ca o t***a
Aceasta ma priveste lung, ne apropiem una de alta si ne oprim atunci cand distanta dintre noi e de un brat. Ma priveste cu ochii ei mici si verzi
-Spre binele tau ar fi bine sa reformulezi, zice ea superior
-In visele tale o sa fac asta
Mai aveam putin si ne luam la baiate daca Temari nu ma luat de brat si-mi optea ca nu merita. Sakura si echipa ei de papusi barbie se aseaza pe o parte a terenului, iar eu si fetele pe cealalta. Stau fata in fata cu scorpia asta roz si asteptam ca Hinata sa serveasca...

Poze:
Hinata: http://s.bebo.com/app-image/7927958304/5...y_ramy.jpg
Tenten: http://4.bp.blogspot.com/_ouC92wvILSw/SK...lpaper.jpg
Temari: http://a5.vox.com/6a00e398a1c363000100e3...0004-320pi
Ino: http://fc05.deviantart.net/fs7/i/2005/24...hiha33.jpg
Sakura: http://fc05.deviantart.net/fs36/f/2008/2...an_059.jpg
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Dosarele X [Naruto+18] - de ^Ciresica^ - 15-03-2010, 10:01 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de Angel_Black_Cat - 15-03-2010, 10:09 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de ^Ciresica^ - 15-03-2010, 10:11 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de Angel_Black_Cat - 15-03-2010, 10:17 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de ^Ciresica^ - 28-03-2010, 06:18 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de Lya - 01-04-2010, 07:33 AM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de Angel_Black_Cat - 05-04-2010, 04:13 AM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de .Anne - 06-04-2010, 01:12 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de ^Ciresica^ - 16-04-2010, 08:52 PM
RE: Dosarele X [Naruto+18] - de ~fl0@3e#de#c!3e$~ - 21-05-2010, 06:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)