Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Katekyo Hitman Reborn !] Katekyo Hitman Reborn !

#3
spoiled.

Oh da. Eu sunt in curs de vizionare la acest anime dar il ador. Am vazut momentan 75 de episoade din 169 aparute [ parca atatea sunt momentan ] . De abia astept sa ajung la zi cu el, asta pentru ca ma fascineaza intr-u totul.
Trebuie sa recunosc faptul ca unele episoade sunt foarte plictisitoare si pur si simplu nu isi au rolul pe acolo. Si daca nu ar fi fost alea probabil anime-ul ar fi fost mai scurt si fara attaea ocolisuri, dar hai sa nu luam in seama defectele acestea. Eu nu prea bag asta in seama, la acest anime. Asta pentru ca imi place prea mult.

Auzisem de ceva vreme de el dar nu ma atrasese. Adica nu as fi vrut sa il vad, hells prea multe episoade. Dar mi-am facut ceva petnru un profil cu niste personaje din KHR ~ si aratau atat de bine. Nu stiam ca erau din acel anime, recunosc. Si apoi cand am auzit ca fac parte de acolo, am zis sa vizionez de dragul lor. Si pentru ca am si o amica who spoiled me a lot, si astfel am ajuns sa urmaresc. Cand am vazut openingul am zis : clar n-o sa-mi placa. Totusi, nu stiu ce m-a determinat sa continui . Chiar nu stiu. La inceput ma enerva Reborn in ultimul hal dar dupa a inceput sa imi placa enorm de el, e un personaj a-ntaia ! J'adore him . Asa, lasand asta la o parte, TAsuna baietelul speriat trebuie acum sa fie seful Mafiei si trebuie sa fie antrenat de Reborn. Frumos asa? : )) saracul, parea pur si simplu traumatizat doar la gandul asta, si totusi mi s-a parut aruncata din pom povestea. Dar asta nu inseamna ca nu imi place. Cu chiu cu vai am reusit sa trec peste episoadele plictisitoare si am descoperit frumusetea acestui anime!

Ce frumos a fost episodul in care i-a tras primul glont [ Reborn lui Tsuna ] si i-a zis ' Die! ' A fost prea tare. Nu stiam cu adevarat ce urma sa se intample si eram cu sufletul la gura. CHiar ma intrebam : oare o sa moara? Si ce-o fi insemnand asta? Ceea ce a fost super. M-a facut iar sa stau lipita de ecran. Desi recunosc ca am fost putin dezamagita pentru faptul ca trebuia sa isi rupa haienele si sa ramana in lenjerie intima. I mean, wtf? Asta mi s-a parut prea de tot . Dar daca as sta sa ma gandesc, ii este pur si simplu caracteristic lui Tsuna. Asa ca, no words to add here.
Ceea ce a fost impresionant cu adevarat a fost atunci cand au inceput bataia pe bune si a folosit glontul ala... Oh, dont remember the name or such dar era atat de coooooool. Calm, foarte calm <3 si fara sa isi rupa hainele de pe el [ cel mai important ] .Plus ca manusile alea erau chiar tari ( hei, nu cand erau sub forma preistorica ) . Si Tsuna s-a dovedit a fi cu adevarat puternic, chiar daca asta se datora gloantelor alora, he had the will.

In lupta cu Xanxus iar am ramas o.O eram cu sufletul la gura. Ce-o sa se-ntample ? Adica, totul era imprevizibil. EU nu am crezut ca o sa ii ia inelul atunci, cand a incalcat regulile si a fost descalificat Xanxus i-a luat partea de inel. . . Asta m-a facut sa inteleg ca lucrurile nu-s exact asa cum par in acest anime. Si pe cine nu incanta chestia asta?
Ä‚h si era foarte interesant atunci cand Tsuna de fapt il simtea pe Rukudo Mukuro. Cand a aparut in forma lui Chrome [ people who saw za anime know what I'm talkin' 'bout ]. Si el zicea ceva de genul ca ii simte prezenta lui Chrome... Nu e ca si cum Rukudo ar fi ' posedat-o ' chiar daca ceilalti asa ziceau ca e. Si intr-un fel a avut dreptate. Si apoi am fost iar surprinsa cand el a simtit ca se ' transforma ' [ in fine nu gasesc alt termen ] in Rukudo. Foarte tare. Poate de asta nu mi se pare so despicable [ Chrome ]pt. ca are si ea un rol pe acolo [ ca majoritatea fetelor's varza ].
Ä‚h.... sa vedem. Mi-a mai placut foarte tare antrenamentul pe care i l-a dat Dino lui Hibari [ baiatu asta e obsedat de lupta, chiar asa . ] A fost foarte interesant cum l-a pregatit pentru tot ceea ce avea sa urmeze <3 . Mi-a placut.
Revenind iar la lupta cu Xanxus, mi-a placut cum l-a facut Tsuna. A fost destul de interesant. Si apoi Belphegor <3 i-am adorat rasul si modul in care a colaborat cu acel acrobaleno o.O the guardian of the mist. [ asta imi aminteste de lupta dintre gardinaul cetii a lui Xanxus si cel al lui Tsuna ~ ma rog aparitia lui Rukudo ~a fost intr-adevar foooo~ oooarte reusita treaba asta. ]

Ä‚h, ce a mai fost interesant... ca idee, faptul ca exista o bazukaaaaa, care sa te duca in viitor. Foarte tare... Totusi, privind acum episoadele astea pana la 75, cred ca totusi avea ceva stricat in ea * laughs * . Ca sa fiu sincera totusi nu e tot atat de clar. Pentru ca mai sunt lucruri pe care nu le-am inteles, dar imi este cert faptul ca Tsuna trebuie sa rezolve treaba de peste zece ani in forma lui de copil, ca daca nu e mort de-a binelea. Si nu am crezut ca acel personaj roscat [ nici nu mele nu i-l mai stiu ] chiar o sa aiba un rol in toata povestea asta. Eh, ata ete. This is the life.

Cand a aparut Gokudera, OMG , cand a aparut Goku ~ I was like who's that? Si am crezut ca va fi un cine stie ce mare dusman, dar dupa m-a amuzat in ultimul hal cu the 10th.... Era foarte amuzant, si placut in acelasi timp. Apoi reactia pe care o avea Tsuna ma calca in picioare. Era cam las si asta ma deranja in ultimul hal, insa sa zicem ca am trecut peste asta. No Good Tsuna a evoluat mult pe parcursul acestor 75 de episoade si si-a mai redresat din acea lasitate. Eu inca astept sa evolueze. Ä‚h, revenind... Hibari iar m-a lasat o.O desi il stiam pe acesta, cum arata si ce personalitate avea. Dar sa il vad eu acolo in actiune, in anime. Mult prea mult pentru inima mea slaba. A fost suuuuuuuuuuuuperb . Desi nu a aparut de asa foarte multe ori, ca ALTII , mi-a placut si m-a fermecat felul lui de a fi. Plus acea replica pe care o foloseste de fiecare data : I'll bite you to death .
Trebuie sa recunoastem ca e mult prea tare, doar lui poate sa i se potriveasca.
Dino... Parea genul acela cool de personaj. Am ramas masca cand am aflat trecutul :]] m-a amuzat! Si faptul ca el lupta asa pentru familie... Asta m-a impresionat enorm . fara cei din familie era un ' nimic ' [ eh nici chiar asa ] si se sprijineau reciproc. O relatie fantastica , la fel ca si personajul. Care apropo mai este si sexy. Ca si ceilalti. De fapt, toti din acest anime sunt sexy [ bine, majoritatea sunt . ]
Un alt personaj care m-a marcat pana acum a fost Rukudo Mukuro. Superb, puternic, extraordinar ~ etc. De abia astept sa il vad acum, in continuare peste 10 ani, pentru ca am vazut poze cu el si am vazut ca arata superb. Vreau sa zic, rolul sau in anime poate sa fie chiar si cel mai nesemnficiativ . Pe mine tot m-a impresionat. Prin felul in care vorbeste si se poarta. Super! Cat despre baietii rai mi-au placut foaret tare Xanxus si Belphegor [ pana acu'. Ah, si Squalo ] .
Mi-a placut episodul in care a aparut tatal lui Tsuna. Misto om . Foarte tare, cool si asa mai departe. Desi Tsuna parea sa nu vada asta, he's stupid sometimes indeed.

Asa hai ca nu o mai lungesc cu prea multe. Ideea este ca ador acest anime si de abia astept sa vad ce se mai intampla. Fetele mi se par ca nu au un rol chiar asa de semnificativ pe aici, de fapt pe majoritatea le urasc. Cat si despre Lambo, ma enerveaza in ultimul hal. Nu suport acest personaj. Mai merge cel de peste 10 ani respectiv 20 de ani, that ones I really like. Episoadele recent vazute au fost bestiale si chiar sunt curioasa ce se va mai intampla. Are o grafica destul de buna, sau mie asa mi se pare : -? este creat destul de bine si chiar capteaza atentia. Cu exceptia acelor episoade plictisitoare si inutile, totul este ok. Astept sa vad cum evolueaza toata situatia.

Probabil voi reveni cu un alt reply atunci cand voi vizualiza toata seria =)



Răspunsuri în acest subiect
Katekyo Hitman Reborn ! - de nolazy - 23-11-2009, 04:23 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de YamaMina - 27-01-2010, 01:47 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Teh - 05-02-2010, 02:35 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Mitzuke. - 22-03-2010, 12:20 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Shiva - 26-03-2010, 10:49 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Rouge - 15-08-2010, 11:14 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Chriss - 09-08-2012, 02:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)