Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posibil proiect RPG

#1
Bun găsit tuturor. Mi-aş dori să cred că mai există oameni înţelepţi, care au capul pe umeri şi picioarele bine înfipte în pământ, oameni cărora să le placă să scrie.

Recunosc drept şi cinstit că am căpătat un fel de obsesie pentru rpg-ul scris. Cred că obsesia mea se datorează infuziei excesive de internet, infuzie ce a devenit periculoasă ca drogurile. Aş fi interesată să deschid un rpg scris, care să se desfăşoare în epoca modernă, într-o lume semi-fantastică.

Sunt interesată să mă implic în poveste. Cât priveşte coordonarea respectivului rpg scris, aş avea mare nevoie de îndrumare, sprijin şi ajutor.

Am o singură pretenţie : personajele nu trebuie sub nicio formă omorâte. Ştiu că-n lumea reală există moarte, ea fiind inevitabilă, dar mi-aş dori să evit acest aspect măcar în scriere. Dacă cineva doreşte ca personajul lui să iasă din joc, îl poate scoate într-un mod elegant, evitând astfel o eliminare drastică – prin moarte.

Acţiunea ar trebui să se petreacă într-un astfel de „decor” : În America, în special în două oraşe, uneori visele pot deveni realitate. În Las Vegas predomină jocurile de noroc, unde uneori, la mesele de joc se pot pune la cale afaceri de milioane de dolari, se pot lega alianţe, prietenii sau îţi poţi face uşor duşmani. În Los Angeles, Hollywood-ul reprezintă o atracţie pentru mulţi, dar prea puţini cunosc şi faţa ascunsă a acestuia.

Ar fi cineva interesat în dezvoltarea unui astfel de proiect ? De implicarea în acţiune ?

De spus despre mine ar fi următoarele lucruri : sunt o persoană destul de dificilă şi imprevizibilă, sunt o peroană care poate scrie zilnic – chiar şi minim cinci rânduri. Există cineva care să poată ţine ritmul cu mine ? Să mă ajute, să mă îndrume, sfătuiască, sprijine ?

Vă mulţumesc pentru răbdarea de a parcurge acest topic în întregime. Aştept opiniile, sugestiile, criticile voastre.
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Posibil proiect RPG - de Aveqetura - 16-01-2010, 03:31 PM
RE: Posibil proiect RPG - de Aly - 17-01-2010, 11:16 PM
RE: Posibil proiect RPG - de Aveqetura - 22-01-2010, 07:03 PM
RE: Posibil proiect RPG - de Mel.C - 22-04-2010, 04:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)