Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#40
Am sapte animale.Trei pisici si patru catei.Doar o pisica s-a nascut in casa mea, restul le-am adunat de pe strada. Una dintre pisici fusese aruncata in foc, era doar un pui.Un catel fusese chiorat de o piatra aruncata de un ticalos.O alta catelusa era aruncata pe strada cu bazinul rupt si ciuperci in gura. O alta era aruncata pe strada de la o canisa ca avea un defect la ochi si nimeni nu cumpara un Malinoa cu defect.Iar ultima este o catelusa de 10 ani aruncata in curtea spitalului la care lucrez,era insarcinata cu un caine mult mai mare, daca nu o duceam sa o operez murea.Iar motanul este doar un pisic persan aruncat in strada intr-o noapte cu furtuna.
Toti sunt blanzi si dupa un coleg de pe site se pare ca trebuiau sa fie ucisi in chinuri pentru ca trebuie salvati rinocerii, hipopotanii, ursii panda, lupii ,cainii dingo si balenele.E fara rost chestia asta...Cum sa compari una cu alta?. Nu cred ca e bine ca dispar specii, dra cred ca din cei care ucid pisici si catei se recruteaza cei care ucid salbaticiuni ca sa se distreze.
Cat despre cine nu casca ochii si nimereste in mizerie...si agreseaza animalele care fac mizerie...poate data viitoare tipa si la un betiv care murdareste strazile cu diverse, sa vada cam ce pateste, ca si aia fac mizerie ,nu?
Cred ca ne trebuie mai multa responsabilitate. Sa sterilizam animalele de casa si sa sterilizam si sarmanele fiinte aruncate de inconstienti. Doar asa putem sa nu mai dam ocazia sadicilor sa ucida in chinuri.Desi...mi-e mi-au disparut trei pisici in ultimii zece ani si ma ingrozesc cand ma gandesc ce soarta s-ar putea sa fii avut...
Probabil daca vre-o data mi-ar cadea in mana tortionarii de animale sau comerciantii de momeli de pescuit, care ucid animale ca sa faca viermi din ele, nu prea stiu daca nu cumva fiinta civilizata care cred ca sunt ar putea subcomba, pentru cateva minute si ar iesii la iveala o fiara.
Deci...Stop!Opriti violenta impotriva tuturor animalelor!



Răspunsuri în acest subiect
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de tsubaru - 24-09-2007, 11:28 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 12-10-2007, 09:51 AM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 14-10-2007, 03:24 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 14-10-2007, 05:44 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Nyappy Angel - 18-10-2007, 03:02 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 18-10-2007, 03:11 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Nova - 19-10-2007, 11:12 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Lye - 30-11-2007, 06:38 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Games Master - 10-08-2008, 11:19 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de yulobo - 25-11-2008, 05:32 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Muse - 08-02-2009, 09:39 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de yulobo - 29-03-2009, 08:54 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~ Floare albastra ~ - 30-12-2009, 06:08 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Silver Angel - 04-01-2010, 11:45 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)