Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alergand pe corzile chitarii

#4
Multumesc ca ati comentat, Happy New Year!:D Capitolul 2!

Capitolul II
Diavolul a.k.a KS

Ikusa's P.O.V

Am oftat, bagandu-mi mainile in buzunar. Ea si prietenele sale se departau tantosi, spre cladirea de Inregistrari. Oare sunt cantarete? Nu prea par, sunt cam baietoase. Dar trebuie sa recunosc ca dupa temperamentul ei de scorpie, arata destul de bine. Fundul usor bombat, sanii mari si moi, pielea fina si bronzata, zambetul larg si copilaresc, ochii lila, parul lung... La naiba, Ikusa! Ai inceput sa inspectez toate guralivele?! Nu am putut sa imi contra-atac egoul, caci telefonul incepu sa-mi sune. L-am scos in buzunar, apasand pe butonul verde, incepand sa merg incet. Am spus plictisit un 'Alo'.
-Alo pe mata! injura scurt si incet interlocutorul. M-am incruntat.
-Ce naibii vrei, Alex?! Vin acum, cladirea mare de Inregistrari?
-Ai ghicit, mai! Vezi sa nu te vada membri trupei Sakuranbo, parintii uneia dintre ele detin acel loc. Am putut sa-i sucim si asa, dar daca ea ne interzice, trebuie sa ne caram! imi spus barbatul, pe un ton plin de "agonie"
-Si acea fata e bronzata, infumurata, cu parul mov si ochii lila? am spus ranjind malefic.
-Nu, aceea e cea care a infiintat trupa, Diana, a.k.a Didy! Prietena ei cea mai buna, Lyssa blonda, e aia cuminte si de bani gata!
Am oftat, si nu i-am mai ascultat balivernele. Iar bause prea mult, si drogurile ii luasera mintile. Mi-am lasat capul in jos, ganditor. Cand am ajuns in fata cladirii, cei doi gardieni ma luara la intrebari, dar i-am ignorat. Usile mari din sticla se deschisera, si am pasit inauntru. Pe scari, cele patru fete si un barbat in varsta. Am luat-o la dreapta, intrand intr-o camera ce scria mare "Interzis".
Era intuneric mai ceva ca in Iad. Se auzeau doar susoteli in tot felul de limbi, din fiecare colt al camerei. Am facut cativa pasi in fata, pana am atins masa. Mi-am ridicat pumnul, batand o data in masa. Toti cei de acolo tresarira, scotand niste sunete bizare. Imediat am auzind scaunul harsaind pe parchet, si tocuri loviind podeaua. Lumina se aprinse, le putea vedea fetele: erau in toate modurile posibile. Zece persoane, fara mine si femeia care aprinsese lumina. Mi-am indreptat privirea spre ea. Era imbracata elegant, si totusi sexy. Arata ca guraliva aceea mica. Ha ha, de ce te mai gandesti la ea? "Taci naibii din gura, minte creata!"
-KS, ce ai? Esti asa tensionat! imi spuse ea, facandu-mi semn spre un scaun din capatul mesei. M-am asezat pe locul indicat de ea, sprijinindu-mi capul in palma, plictisit.
-Uite ce e, Nattaly! Nu am chef de confesiunile tale acum, da?! i-am spus aproape tipand, enervat.
Ea se conforma, asezandu-se pe scaunul ei. Ma irita faptul ca toata lumea se uita la mine ca la felul paispe'! Am inceput sa deschid gura, abordand o fata dura.
-Care dracu' a incurcat lucrurile la port?! Era sa va prinda retardatii aia de politisti, si voi? Va hlizeati cu cine stie ce tarfe prin parcari, in loc sa va ocupati de ale voastre! Incompetentilor! deja urlam, ridicandu-ma in picooare prusc. Un vas de langa mine se prabusii pe pamant, spargandu-se in bucati mari. Scaunul se tinea pe ultimile doua picioare, aproape cazand. Femeia incerca sa ridice degetele, ca si cum ar vrea sa ia cuvantul, dar am ignorat-o. Ii priveam pe toti ca si cum ar fi fost niste gunoaie.
-KS, uite, s-a intamplat cam asa...
~Flashback~
Soarele stralucea, oglindindu-se in ocean. In parcarea din port, trei masini luxoase se oprira. Culoarea lor era mata, sa nu cumva sa iasa prea mult in evidenta. Din prima iesi un barbat batran, chelios, cu burta, alaturi de doua femei, imbracate sumar si de prost gust, sarutandu-l incontinuu. Tarfe. Portiera celei de-a doua se deschise odata cu cea a ultimei, si doua femei gemene coborara. Privira in jur, incepand sa vorbeasca in rusa. recura cinci minute, apoi zece, si in final o ora, dar cumparatorul nu aparu. Deja se plictisisera, si nici barbatul numai avea chef sa se sarute cu cele doua tarfe. Cand ajunsera la un subiect de discutie interesant, un sunet strident se auzi...
~End of Flashback~
-...Era ca o pisica afoana beata! Am indurat cinci minute, si tot nu se oprise!
-Si de ce nu ati cautat sursa sunetului? i-am intrebat, nervos. Auzi si tu, pisica afoana beata.
-Ce spui, nu te aud?! tipa barbatul,ciulindu-si urechile. Clar, surd. M-am apropiat de scaunul lui si cel al femeii, -stateau unul langa altul-, si mi-am sprijinit mainile de spatarul lor, aplecandu-ma.
-Stiti ce? Eu cred ca o sa va curm suferinta... le-am spus rece, apoi priviindu-i pe ceilalti. Ce dracu' va holbati asa? Afara, afara cu totii! si imediat se imbulzira pe usa.
Am ridicat-o pe femeie de parul ca sarma din cauza tonei de gel ce se simtea si acum, iar pe barbat l-am tras de guler, si i-am aruncat intr-un colt al camerei. Mi-am scos pistolul, priviindu-l mandru. Cei doi nu stiau cum sa ma roage sa ii iert, dar ma prefaceam ca nu ii aud. Degetul meu aratator "mangaie" tragaciul, apoi am apasat, de doua ori. Ambele gloante ii nimerira in inima, omorandu-i direct. M-am apropiat de ei, aplecandu-ma aspura lor.
-Ardeti in iad, panarame ce sunteti!
Si apoi m-am ridicat, iesind din camera, stingand lumina in urma mea.



Răspunsuri în acest subiect
Alergand pe corzile chitarii - de Strawberry*Lipstick* - 01-01-2010, 03:20 PM
RE: Alergand pe corzile chitarii - de Verrine - 02-01-2010, 02:23 PM
RE: Alergand pe corzile chitarii - de marya - 02-01-2010, 02:36 PM
RE: Alergand pe corzile chitarii - de Strawberry*Lipstick* - 02-01-2010, 03:05 PM
RE: Alergand pe corzile chitarii - de Strawberry*Lipstick* - 04-01-2010, 11:50 PM
RE: Alergand pe corzile chitarii - de Minnie - 05-01-2010, 04:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)