Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

For you...

#10
Pun nextu-l,fac o fapta buna inaite de intrare in alt an!
3 comentarii daca nu,pa-pa next
La multi ani,si sa aveti tot ce va doriti!


Sakura:

Ma îndreptam către baie cum mi-a spus Gaara, dar deodată aud nişte ţipete înfundate ce veneau de pe coridorul celalalt al scolii. Era un tip, daca nu mă insel Kabuto, de la 12 C, peste Hinata si o săruta cu pasiune pe gat, iar acesta plângea de mama focului, când am văzut ce se întâmpla, am încremenit, dar mi-am revenit in fire si pentru ca nu era nimeni in jur am sărit pe el. L-am tras de par si l-am zgâriat pe fata, Hinata ia dar un şut la "alarma", lăsându-l lat pe jos.
- Oho, ce pisicuţe periculoase avem! Striga 3 băieţi in cor, Sasuke, Naruto si Neji, iar al patrulea stătea si tăcea, acela era Gaara
- Mulţumim, spuse Hinata, dar daca nu era Sakura, cine ştie ce pateam eu.
Eu lăsasem capul in jos când am văzut ce priviri îmi săgeta Gaara, ca si cum ar zice..."Nu ti-am spus sa te duci in baie" .
- Sakura, pot vorbi cu tine puţin, îmi spune Gaara, hotărât si cu o voce puţin supărata.
O sa fie un scandal monstru, la asta mă pot aştepta, dar îmi este frica sa nu se ajungă la palme, ştiu ca este foarte irascibil când este nervos. Acesta mă duse in baie unde nu ne putea auzi nimeni, mai rău, înseamnă ca am încurcat-o, dar nu înţeleg ce am făcut aşa rău ca mi-am ajutat prietena.
- Nu eşti sănătoasa sau ce? Ma întreba, printre dinţi incelstati de furie.
- Da ce am făcut? Întreb eu aproape şoptit, de frica.
- Ce ai făcut? Era sa fac stop cardiac când te-am văzut ca te-ai năpustit asupra aragazului ăluia cu patru ochii, daca nu eraţi doua, tu ai fi ajuns rău de tot, tu nu gândeşti când faci unu lucru! A răcnit acesta la mine, facandu-ma sa tremur din toate încheieturile de frica.
- Mi-am ajutat prietena, ce ştii tu despre prietenie, pentru ca tu i-ai avut mereu, eu am fost fata ciudata fara prieteni, crezi ca le ştii pe toate da nu este aşa! Ii spun eu ţipând si plângând ca nebuna, ne ştiind de unde am prins atâta curaj.
Acesta a ridicat palma la mine, iar eu am închis ochii aşteptând ca palma lui sa facă contact cu obrazul meu, dar in loc de palma mă luat in braţe.
- Plângăcioaso... eşti mai rău ca o stropitoare, spuse acesta zâmbind.
- Prostule... eÅŸti un prost, spun eu apropare razand.
Inima îmi bătea puternic, iar eu vibram toata. Simţeam ca mă topesc in braţele sale puternice si in imbratisarea călduroasa. Obrajii îmi ardeau ca doua nuiele in foc, iar ochi mă înţepau, ca sa nu plâng, iară.
- Oho, deci ce giugiuleala este aici, spuse Sasuke ridicând din sprâncene si cu o fata de mirat picat din luna.
- Sa mă pupi undeva Uchiha! Ii spuse Gaara, nervos ca ne-a prins imbratisati.
- Bine, vezi ca s-a sunat si noi mergem la ţigara si bere. Poate iar îl adunam pe Naruto de pe jos si acesta începe sa cânte „frunza verde maghiran, m-o făcut mama oltean”. Chestia asta a invatat-o de la vecinul sau roman. Vii? Îl mai întreba o data.
- Vin si poate de data asta îl recuperam si pe Neji de pe jos, spuse el in gluma si ieşim din baie.
Acesta se îndrepta către restul razand cu brunetul. Am observat ca merge schipatand si iar am început sa mă îngrijorez. Daca a patit ceva grav, daca o sa moara, da cei cu mine, sunt …îndrăgostita?
- Ah… spun eu, privind speriata piciorul rănit.
- Ce mai este acum? Ma întreabă tanarul, întorcându-se spre mine pe jumătate si privindu-mă cu o sprânceana ridicata.
- Ce-i cu piciorul tău? Ce ai patit la el?
- Nimic grav!
- Bine, daca spui tu.
Acesta pleca cu prietenii lui, iar eu am plecat cu Hinata in biblioteca pentru a invata pentru teza la limba engleza. Biblioteca îmi aducea aminte de, el. Dar mi-am înlăturat toate imaginile frumoase cu el din cap si m-am concentrate pe engleza mea, chiar daca ştiam foarte bine materia, nu puteam sa o las de izbelişte si la teza sa mă trezesc cu vre-o surpriza cam neplăcuta. Aud telefonul Hinatei, ce ii vibra puternic in geanta ei neagra de la Avon. Răspunde si apoi mi-l da mie, spunându-mi ca la capătul celalalt era Naruto, care îmi spune ca roşcatul a leşinat la ieşirea din şcoala si l-au dus la cabinet. Acolo doctoriţa le-a spus, ca are piciorul fracturat, si ca v-a trebui sa stea câteva zile acasă, pentru a se recupera, daca nu, ajunge cu el in ghips. Am încremenit toata, inima bătea puternic mai sa săra din piept, îmi iau geanta si încep sa fug ca nebuna. Alergam, si nu m-am oprit pana am ajuns in cartierul ala,dar nu îmi pasa si am continuat sa alerg, numai sa ajung la el mai repede, dar un nesimţit mă opreşte violent tragandu-ma de mana.
- Hei papusa unde te grăbeşti? Ma întreba acesta cu un zâmbet scârbos pe fata, facandu-mi sila si frica.
- La Gaara, spun serioasa, încercând sa nu arat frica care o aveam atunci in mine.
- Ah, alta cur*a de a lui… De ce nu am norocul sa găsesc o fata, care sa nu fie cur*a lui?
- Unu, vezi ca sunt vânata toata pe mana, si doi, o sa ii spun lui Gaara ce ai zis de mine.
- Scuze, scuze, dar nu ii zice lui boss!Se roagă un ultimul hal de penibilitate tipul ala de mine, îmi place sa fiu implorata.
Îmi dau ochii peste cap si încep sa alerg din nou, ajung la uşa lui si încep sa sun ca nebuna, vreo 5 minute am sunat încontinuu, pana când un tip mai înalt ca si Gaara, îmi răspunde care semăna leit cu el înafara de ochi, care erau căprui. Poate era fratele lui sau tatăl sau? Nu cred ca are un tata atât de tanar.
- Da,ce este? Întreba acesta printr-un căscat si apoi, scărpinându-se după ceafa.
- Unde-i Gaara? Întreb hotărâta.
Acesta îmi arata unde se afla camera lui, de parca nu as fi ştiut unde se afla camera lui, si mă duc ţinta la uşa lui,bat hotărât in uşa, dar surpriza, nimeni nu răspunde, poate dormea. Ce naiba, toata lumea doarme in casa asta? Mai bat o data, dar de data asta si mai serios, aud un intra somnoros, si nici nu mai aştept sa zică tot cuvântul, ca eu intru valvârtej in camera, ducându-mă la patul lui si începând sa tip la el:
- De ce nu ai zis ca iţi este rău, si aud de la Naruto, ca ai leşinat si ai piciorul fracturat?
- Da cine eşti tu, sa-ti spun ce fac sau ce am? Mama mea? Tipa la rândul sau la mine, fiind destul de indignat de comportamentul meu si uitându-se urat la mine, iar eu ca o plângăcioasa înrăita, am început iar sa bocesc.
- Nu… spun eu cu jumătate de gura si lasand capul in jos.
Acesta nu a mai zis nimic si m-a tras la el in braţe, strangandu-ma puternic si ştergându-mi lacrimile.
- Auzi, tu mă placi de eşti aşa îngrijorata pentru mine? Întreabă Gaara pe mine punându-mă intr-o situaţie jenanta.
- Ce, nu se vede? Da te plac, nu pentru ca eşti şmecher, si altele, ai fost singurul care m-a ajutat intr-o situaţie de când am venit aici, spun eu roşind toata in obraji, parca as fi o roşie.
- Ştii, ca si mie începe sa îmi placa de tine, si nu-mi sta in caracterul meu sa îmi placa o fata pentru mai multa durata de timp. Îmi place pentru o seara, dar tu eşti mai deosebita, fata de celelalte si apropo de ce eşti vanta pe mana? Ma întreabă suspicios, ridicând mana cu pricina si uitându-se la ea.
- Aaa... m-am lovit, când am venit spre tine.
- Minţi! Tipa acesta spumegând si tremurând de nervi, deja mi se făcuse frica aşa ca am încercat sa mă îndepărtez, dar acesta mă trase înapoi langa el, si fixându-mă cu privirea.
- Nu mai contează acum…
- Spune! Îmi ordona privindu-mă foarte nervos.
- Lasă-mă! Am început sa tip, dar deja era prea târziu, ca era prea nervos ca sa îl imbunz cu ceva.
Îl priveam speriata si cu lacrimi in ochii. Daca ii spuneam de idiotul ala, cred ca ar fi in stare sa-l ucidă. Am înghiţit in sec si mi-am plecat privirea. Nu ştiam ce sa fac… sa-l spun sau nu pe săracul tip…



Răspunsuri în acest subiect
For you... - de Corina. - 15-12-2009, 05:36 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de ellamanu - 16-12-2009, 03:32 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de ellamanu - 29-12-2009, 10:36 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de Corina. - 31-12-2009, 09:10 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de Sakura_night_girl - 01-01-2010, 09:57 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de ellamanu - 02-01-2010, 12:26 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de Sakura_night_girl - 03-01-2010, 11:06 AM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de Sakura_night_girl - 19-01-2010, 09:27 AM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de ellamanu - 21-01-2010, 08:19 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de Sakura_night_girl - 23-01-2010, 10:11 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de Katyღ - 24-01-2010, 09:53 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxEllamanu] - de ellamanu - 09-02-2010, 07:55 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Corina. - 19-02-2010, 05:03 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Teki - 20-02-2010, 09:43 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Adri@n@ - 25-02-2010, 09:45 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Nywa - 17-03-2010, 07:01 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Vir - 17-03-2010, 08:27 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Teki - 17-03-2010, 09:05 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Lya - 20-03-2010, 08:13 AM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Corina. - 28-03-2010, 07:42 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Adri@n@ - 31-03-2010, 05:09 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Lya - 31-03-2010, 07:32 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Teki - 01-04-2010, 05:04 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Nywa - 12-04-2010, 04:40 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Adri@n@ - 12-04-2010, 08:51 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Teki - 14-04-2010, 07:57 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Corina. - 03-05-2010, 04:13 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Teki - 08-05-2010, 09:09 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Vir - 09-05-2010, 01:16 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Nywa - 07-06-2010, 05:44 PM
RE: For you... [Naraku no hanaxManu] - de Corina. - 02-07-2010, 12:49 AM
RE: For you... [CorinaxManu] - de Nywa - 24-07-2010, 08:37 PM
RE: For you... [CorinaxManu] - de Savarina Ali - 26-07-2010, 03:14 PM
RE: For you... [CorinaxManu] - de Corina. - 21-08-2010, 12:14 AM
RE: For you... [CorinaxManu] - de Savarina Ali - 21-08-2010, 01:21 PM
RE: For you... [CorinaxManu] - de Nywa - 15-10-2010, 07:08 PM
RE: For you... [CorinaxManu] - de freak cake - 15-10-2010, 07:48 PM
RE: For you... [CorinaxManu] - de Xandra iubire14 - 23-10-2010, 10:49 AM
RE: For you... - de 5397iri - 13-12-2010, 11:22 PM
RE: For you... - de Corina. - 02-01-2011, 12:47 AM
RE: For you... - de Marina. - 02-01-2011, 02:53 AM
RE: For you... - de Whisky - 02-01-2011, 08:16 PM
RE: For you... - de Xandra iubire14 - 03-01-2011, 12:25 AM
RE: For you... - de Zuzy Is Angell - 04-01-2011, 03:26 PM
RE: For you... - de Lorely - 09-01-2011, 01:21 AM
RE: For you... - de Savarina Ali - 13-01-2011, 08:14 PM
RE: For you... - de Rose ^^ - 19-01-2011, 11:05 PM
RE: For you... - de KarinaD - 29-03-2011, 07:42 PM
RE: For you... - de mko_darkangel - 04-05-2011, 11:35 AM
RE: For you... - de Elyy - 16-07-2011, 10:33 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)