Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life is a kinky bitch!

#9
Si acum, nextul...:)
TeikiatsuYoru , ma bucur ca iti place "specimenul" fetelor :))
Si acum, sa va spun de ce postez eu nextu. Puturosenia de Alesha avea de gand sa posteze ea, dar a avut ceva treaba, si nedorind sa o deranjeze pe Hanako, m`a rugat sa postez acest "next" pentru ea.
So...Spor la citit ;)

Adina : M-a sarutat ?! Nici nu mai stiam ce sa fac . Sa ma eliberez , sa adancesc sarutul ... am impietrit pur si simplu . Abia daca ma puteam tine pe picioare . Cand m-am uitat peste umarul lui Gaby , l-am vazut pe Adi . Avea un buchet de trandafiri in mana si se uita la noi . Am inceput sa plang . In ochii lui nu mai vedeam dragoste , ci ura , foarte multa ura . Nu am vazut prea bine , dar ceva a sclipit pe obrazul lui , oare era o lacrima ? Gaby s-a oprit cand a simtit ca nu mai avem aer . S-a uitat in ochii mei si s-a intristat .
- Imi pare rau , sunt cel mai mare dobitoc din lume , spune plecand capul in jos .
- Nu e vina ta , e doar vina mea ! Spune-mi de ce ... de ce nu pot fi si eu fericita ? De ce in mine se lupta inima sa aleaga intre tine si el ? De ce trebuie sa-l vad cum sufera cand eu ma bucur ? De ce e viata asa o curva ? spun plangand in hohote .
Gaby , vine langa mine si ma strange in brate . Am inceput sa plang ca proasta pe umarul lui , nu comenta nimic . M-am uitat in ochii lui si nu am vazut nimic altceva decat tristete . Ranesc doi oameni dintr-o lovitura . Imi ia chipul in palme si spune cu blandete :
- Nu mai plange , la cine te-ai referit acum cateva secunde ?
- La Adi ? La cine altcineva ? L-am vazut cum se uita la noi cand ne sarutam si acum ne uraste pe amandoi .
- Perfect , spune ironic , ai grija ce faci luni la scoala ca daca are crize pe noi e in stare sa ne faca rau .
- In locul tau mi-as face griji pentru propria persoana . Mie nu are ca sa-mi faca , dar pe tine te poate baga in spital . Te rog , macar luni ai grija ce faci , ii spun cu lacrimi in ochi .
- Deci chiar iti pasa de mine , spune cu un zambet imens pe fata .
In loc sa-i raspund l-am sarutat scurt pe buze . Il iau de mana si coboram jos , dar nu inainte sa-mi sterg lacrimile. Jos am incercat amandoi sa fim cat se poate de vorbareti , dar nu ne-a prea iesit . Se vedea ingrijorarea in ochii fiecaruia . Parintii se uitau ingrijorati la noi , intr-un final mama a spart gheata :
- S-a intamplat ceva , Adina ? intreaba ingrijorata .
-Nu , nu ... ce sa se intample , o mint eu incercand sa par macar putin convingatoare . Dar de ce intrebi ?
- Te vad cam trista , continua ea .
- Cine eu , nah ... mama , nu am mai fost trista de la trei ani , stii vorba mea : Zambeste , maine poate fi mai rau .
Cat de bine putem sa mint ! Da , dupa vorba asta ma ghidam in viata , si ar trebuim sa-mi revin , dar nu pot . Pentru prima data de multi ani nu mai puteam zambi . Adultii au zambit satisfacuti dupa ce au auzit ce am zis , doar Gaby m-a strans de mana , stiind ca nu eram asa de “happy” cum parea . Dupa ce musafirii nostri au plecat am fugit la mine in camera si m-am trantit pe pat . Telefonul meu suna , anuntand ca am primit un mesaj . Era Andreea , care se milogea sa o iert . Ea totusi mai avea o sansa , pana la urma era ca o sora pentru mine . Iau telefonul si o sun . Plangand imi raspunde :
- Alo !
- Mai , tu ce dracu’ ai de plangi ? intreb ingrijorata .
- Plang pentru ca imi e dor de glumele tale , de sora mea , spune foarte sentimentala .
- Auzi , nu vrei sa vi sa dormi la mine , am nevoie de tine , sor’mea , ii spun cu o voce joasa .
- In cinci minute sunt acolo ! exclama plina de bucurie .
Macar ea sa fie langa mine . M-am dus la baia a fac un dus . Picaturile de apa se imbinau cu lacrimile mele . Stau vreo cateva minute incercand sa ma calmez . Opresc apa si ma sterg cu un prosop pufos . Imi iau pijamalele si ma duc in camera . Am auzit-o pe mama cum vorbea cu cineva jos . In cateva secunde Andreea era la mine in camera , sufocandu-ma cu imbratisarile ei . Ne punem amandoua pe pat si incep sa-i povestec tot ce s-a intamplat azi cu lux de amanunte . Mi-a promis ca ma ajuta ! Dupa ce mi-a ridicat moralul cu trasnaile pe care le-a facut am adormit oarecum multumita ca era langa mine .
Gaby: Omulee, tine la mine. E grozav, desi ea are dreptate...Luni trebuie sa am grija la scoala si sa ma cam feresc de Adi, in fond si el o iubeste...
Fac un dus si ma bag in pat, sincer nu mai am chef de nimic, sunt stors desi sarutul Adinei m`a revigorat.
Dimineata a sosit cu repeziciune, si Dumnezeule mare, de ce mama naibii suna telefonul? Vai de mine, e luni nu duminica... Ma scol buimac si ma duc sa fac un dus, apoi ma imbrac si imi arunc cateva carti in ghiozdan. Ma tem putin pentru siguranta Adinei, dar si pentru a mea. Ma indrept spre scoala, sperand sa ma intalnesc cu cineva, dar nimic. In curtea scolii am surpriza de a ma intalni cu nimeni altul decat...Adi. Se indreapta catre mine si ma roaga sa mergem sub un copac sa stam de vorba.
-Gaby, frate te credeam prieten, stii cat de mult o iubeam, si o iubesc...
-Adi, imi pare rau, eu nu am vrut intelege-ma...Si eu o iubesc, iar acum e alegerea ei. Cred ca ar trebui sa ramanem prieteni orice ar fi. Adica e alegerea ei, nu o putem obliga.
-Asa e frate, sa stii ca nu vreau sa iasa scandal sau asa. Te cunosc de multi ani, si ai fost alaturi de mine mereu. Si cand am fost bolnav, si sanatos, si cand toti m-au lasatm absolut mereu....
-Adi, nu suntem casatoriti. Spun eu razand.
-Asa e, ma bucur ca am discutat. Azi vi la bowling cu noi?
-Nu stiu. Sa vad ce va fi.
-S-a facut. Vorbim mai incolo.
Doamne, ce ma bucur ca am rezolvat cu Adi. Ma duc sa ii spun si Adinei vestea cea buna, desi...Are dreptul de a alege...Ma tem ca il va alege pe Adi, dar asta va fi trebuie sa ii spun totul.
Cat e de dulce, chiar si cand e obosita si...
-Hey, Adina! Ce faci?
-Gaaaby. Bine, tu? Ma intreaba ea foarte fericita.
-La fel si eu. Trebuie sa iti spun ceva, e foarte important.
-Te ascult.
-Deci, lucrurile stau cam asa. Am vorbit cu Adi si se pare ca inca te iubeste si e dispus sa reinceapa relatia cu tine. Dar acum, stii ca si eu te iubesc si sunt dispus sa te fac happy...Ai de ales intre mine si el...
-Dumnezeule mare, Gabitule, zambeste.
-Cum asa Adina? Cum sa zambesc, cand te aveam asa de aproape si acum sunt pe cale sa te pierd iar...
-Gaby, intelege, Adi m-a facut sa sufar destul, nu a avut incredere in mine. Intr-un cuplu e foarta importanta increderea, iar el nu mi-a oferit-o. Imi pare rau Gaby....dar...in acest moment, eu....te iubesc mai mult pe tine, iar tot ce simt pentru el, este mila, compasiune si nimic mai mult. M-a ranit, crezand-o pe Ramona, acum...sa se duca la Ramona. Normal ca te aleg pe tine.
-Nici nu imi vine sa cred! Exclam eu razand.
-Ba sa creziii!



Răspunsuri în acest subiect
Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 07-11-2009, 10:56 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Aliss_anime - 08-11-2009, 01:08 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de Alee - 11-11-2009, 10:58 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 14-11-2009, 10:46 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Alee - 05-12-2009, 12:00 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de A'Svear - 05-12-2009, 12:31 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de Alee - 20-12-2009, 01:12 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de A'Svear - 20-12-2009, 03:17 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de ZambetInocentDeCopil:* - 29-12-2009, 10:20 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de A'Svear - 29-12-2009, 01:32 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Emm` :x - 29-12-2009, 01:54 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de ZambetInocentDeCopil:* - 29-12-2009, 08:46 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 31-12-2009, 01:23 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Alee - 18-01-2010, 11:01 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Alee - 27-01-2010, 05:58 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 08-04-2010, 09:58 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de A'Svear - 17-04-2010, 02:17 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Alee - 30-04-2010, 10:18 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Isa-chan - 02-05-2010, 03:46 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 16-07-2010, 09:08 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de History - 16-07-2010, 04:09 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 29-08-2010, 02:04 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de History - 29-08-2010, 02:56 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Abbeh. - 18-09-2010, 06:12 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Child Of Sunset - 07-11-2010, 11:37 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de perenelle - 19-09-2010, 07:14 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de History - 25-09-2010, 11:11 AM
RE: Life is a kinky bitch! - de perenelle - 04-11-2010, 07:29 PM
RE: Life is a kinky bitch! - de Mariah . - 08-01-2011, 03:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.324 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  A bitch can't be a lady [+14] Pustoaica_cu_ochii_verzi 13 6.774 29-06-2011, 01:19 PM
Ultimul răspuns: Search


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)