Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rănile unei despărţiri [Cinema Bizarre yaoi; KiroxYu; +16]

#9
Heh, ei bine, angelique.vampire mi se pare logic ca ficul sa-ti fie comparat cu al meu si a lui Myuu avand in vedere ca subiectul = Cinema Bizarre, nu? Sau credeai ca e la fel ca in ficurile cu animeuri "Ha, o facut cineva un fic q CB, ia hai sa fac si eu ca nu se supara nimeni". Well, in primul rand, e ca si cum tu ai scrie despre un pat si-o masa, iar eu ma apuc si scriu despre... bibeloul de pe masa aia si pernele de pe patul ala. Alt lucru rational e faptul ca Yaku ne tine partea, ea fiind o foarte mare fana CB (mai ales Yu) si o fana a ceea ce eu si Myuu scriem ^__^
Poate ti se pare logic ca daca e un fic CB pe forum, trebuie sa mai fie inca o suta unu, asa cum sunt si la animeuri, DAR dat fiind faptul ca ideea de "Fic cu Cinema Bizarre" imi apartine (cel putin pe forumul asta, pentru ca de altele chiar nu ma intereseaza) e deranjant. Nu stiu de ce parere esti tu, insa un fic inspirat dintr-un anime e una, pentru ca alea exista pe forum inca de cand e viata, dar ficul cu CB pe acest forum este doar din data de 10-29-2009 ora 20:53, adica de acum 2 luni. Mi se pare absurd ca, odata ce ficul a fost postat apar alte o mie imediat dupa.
Eu una, cam atat am avut de zis, insa nu prea cred ca Myuu va fi prea incantata cand se va intoarce. Oricum nu cred ca se asteapta nimeni la o reactie prea frumoasa :)
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Rănile unei despărţiri [Cinema Bizarre yaoi; KiroxYu; +16] - de Yaoi Queen - 20-12-2009, 06:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) NiceBlueExorcisist 14 9.902 31-07-2012, 03:25 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Cinema Bizarre dennnny_kiro 1 2.170 03-03-2010, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyameXx


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)