Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu te baza pe incredere!

#28
In piscina, cei doi adolescenti se sarutau de zor , in timp ce Alex, Vico si Avril ii priveau cu zambetul pe buze. Brunetul era bucuros ca prietenul lui cel mai bun este iubitul surorii lui. Cei doi tineri se potriveau de minune si tineau unul la altul de mult timp. Blondul si rozalia s-au intors pe sezlonguri si s-au asezat unul in bratele altuia. Deodata telefonul fotomodelului a inceput sa suna. Tanara si-a luat mobilul de pe masuta si a deschis clapita, ducandu-l la ureche.
- Ce mai face cea mai frumoasa partenera din lume?
- Juan David? Cum ai facut rost de numarul meu de telefon?
- Cand imi doresc ceva, fac si imposibilul ca sa il obtin. Voiam sa iti spun ca abea astept sa te vad maine la scoala.
- Ha! Esti imposibil. Ne vedem maine.
- Adios mi amor!
Fata a inchis telefonul si a fost luata la intrebari de catre prietenele ei. In spatele ei, blondul avea o privire nervoasa, iar Alex a observat acest lucru. A zambit usor si si-a sarutat iubita. Adolescentii au observat ca Elena se apropia de ei cu telefonul. I l-a dat brunetului, iar acesta l-a dus la ureche.
- Vrei sa iti vezi sora departe de tine? De familia si averea Uchiha? Vrei sa o faci sa sufere? Adu-o maine la ora noua pe docuri si nu ai sa regreti hotararea.
Misterioasa persoana a inchis telefonul si l-a lasat in ceata pe baiat. Acesta isi privea intens sora, gandindu-se la ceea ce a spus apelantul. A lasat telefonul pe masuta si s-a ridicat de pe scaun, luandu-si iubita in brate si lasandu-si capul pe umarul blondei. Tanara il intreba despre cine era la telefon, insa adolescentul nu scotea nici un sunet. A luat-o pe Vico de mana si s-au dus in casa, lasandu-i pe ceilalti singuri. Rozalia nu stia ce se intampla cu fratele ei. Si-a luat ramas bun de la iubitul si prietena ei, apoi s-a dus in casa. Dupa ce s-a schimbat a hotarat sa se duca in camera fratelui ei, insa s-a oprit la usa. Aceasta era intredeschisa, iar tanara i-a putut vedea pe fratele si verisoara ei.
- Nu stiu ce sa fac Vico. Cel de la telefon mi-a spus ca daca vreau sa scap de Alexia sa o duc maine seara la noua in docuri. Si sincer la asta ma gandesc.
Rozalia si blonda au incremenit cand au auzit. Cine dorea sa o indeparteze pe fotomodel de familia ei? Tanara a trantit usa la perete si a intrat in camera. Isi stapanea cu greu lacrimile sa nu se prelinga pe obraji. Brunetul i-a spus iubitei lui sa nu se bage si s-a apropiat de sora lui. A vrut sa o atinga, insa fata i-a dat o palma peste fata.
- Stiam ca nu ma iubesti. Eram convinsa de asta. Si tata si Vico imi spuneau sa iti mai dau o sansa. Nu l-ai intrebat pe tipul ala care a sunat daca iti da bani pentru mine? Sau ai de gand sa ii ceri in acel moment? Esti un om de nimic Alexandro. Nu inteleg de ce toti te considera cel mai bun.
- Alexia asculta-ma!
- Nu am de gand sa te ascult. De fapt stii ce voi face? Te voi lasa sa ma vinzi. Iti permit sa ma duci maine seara la docuri. Oricum pentru tine si mama sunt doar o povara. De ce sa nu scapati de mine nu? In felul asta nu vor mai exista scandaluri, infruntari, discutii intre noi doi si intre mine si mama. Si vei putea sa guvernezi intreg imperiul Uchiha impreuna cu Vico.
Brunetul i-a dat o palma puternica peste obraz, facand-o pe adolescenta sa cada pe podea. Blonda a vrut sa se apropie de ea, insa iubitul ei a oprit-o. Baiatul s-a pus in genunchi si a luat-o pe rozalie in brate, lasand cateva lacrimi sa se prelinga pe obraji. Dandu-si seama unde se afla, tanara a inceput sa se zbata, incepand sa planga. Isi lovea fratele cu pumnii, sperand ca acesta ii va da drumul, insa tanarul o strangea mai tare in brate.
- Esti o adevarat proasta. Chiar ma crezi in stare sa te dau pe mana unor straini? Chiar crezi ca vreau sa nu mai existe infruntari intre noi? Chiar crezi ca vreau sa te pierd? Nu ti-am demonstrat niciodata Alexia, insa te iubesc. Te iubesc si nu vreau sa te pierd.
- Ma iubesti, dar imi demonstrezi ca ma urasti. Alex nu te inteleg.
- Nici nu trebuie surioara! Nici nu trebuie!
Brunetul a sarutat-o usor pe frunte, iar tanara l-a imbratisat puternic. Aceasta a vazut in ceata totul si si-a inchis ochii, lesinand in bratele fratelui ei. Baiatul a miscat-o usor, apoi a luat-o in brate si a dus-o in camera ei, lasand-o pe pat. Iubita lui i-a spus ca e bina, insa trebuie sa se odihneasca. Au iesit amandoi din camera, coborand la parterul vilei. S-au asezat pe canapea, dand drumul la televizor.
- Nu mi-am imaginat niciodata ca ii vei spune Xiei ca o iubesti. Sunt mandra de tine Alex! spuse fata sarutandu-l scurt pe buze.
- Poate ca sunt dur si imi ascund sentimentele fata de ea, insa nu le pot nega! E sora mea si o iubesc, cu toate ca ma cert mereu cu ea. Adolescentii au observat ca asistenta de azi dimineata si-a facut aparitia in vila. Cei doi au condus-o catre camera rozaliei, unde femeia i-a administrat tratamentul. Dupa cateva injectii, aceasta si-a luat la revedere de la cei doi si a parasit casa. Alex si-a privit cateva clipe sora, apoi a inchis usa si si-a luat iubita in brate sarutand-o apasat. Limba lui s-a strecurat printre buzele adolescentei atingand-o pe a ei. Tanara a raspuns sarutului si s-a lasat explorata de catre baiat.
Noaptea a venit repede, intunecand fiecare coltisor de pe pamant, iar luna a luat locul soarelui. Blonda si brunetul au adormit imbratisati in camera fetei. Brusc, telefonul baiatului a inceput sa sune. Observand ca Ryan il apela, tanarul a decis sa nu ii raspunda si si-a inchis telefonul. S-a asezat din in bratele adolescentei si a adormit.
A doua zi a venit foarte repede. Luna a facut schimb cu Soarele si s-a dus la culcare. In vila familiei Uchiha, rozalia era supusa injectiilor de catre asistenta, in timp ce Vico si Alexandro si-au facut aparitia la masa, imbracati cu uniformele si cu ghiozdanele in mana. Blonda si-a sarutat verisoara pe obraz si s-a asezat la masa. Dupa ce a terminat, asistenta si-a luat la revedere si a parasit vila. Servitoarele le-au adus micul-dejun adolescentilor, iar cand rozalia vazut cate calorii continea mancarea, a decis sa nu manance nimic. Brunetul s-a ridicat de la masa si s-a apropiat de sora lui. I-a luat furculita de langa farfurie, a luat in ea o bucata de cascaval si i-a apropiat-o de gura.
- Asculta rasfata mica, ai sa mananci tot din farfurie. Nu vreau sa te internezi din nou in spital si tata sa dea vina pe mine. Acum mananca!
Fotomodelul a inceput sa rada si a luat o gura de suc, apoi i-a luat furculita din mana baiatului si a dat cascavul jos. A luat o bucata de morcov si a inceput sa o mestece.
- Mananc ok? Si fratioare nu iti sta bine in rolul de frate protector.
Baiatul nu a mai spus nimic. S-a intors la locul lui si si-a terminat micul dejun. Dupa ce au terminat de mancat, cei trei tineri si-au luat ghiozdanele si au parasit vila. Vico si Alex s-au urcat in masina adolescentului, iar rozalia in masina ei. Fotomodelul a luat-o inaintea fratelui ei si a ajuns mai repede la scoala. In timp ce fata isi parca masina, a observat ca brunetul tocmai intra pe poarta institutului. Alexa isi cauta cu privirea iubitul, insa se parea ca acesta nu sosea. Brusc a observat un automobil rosu, care intra pe poarta scolii. La volan era Juan David, iar la vederea rozaliei, acesta i-a facut din ochi. Si-a lasat masina langa cea a fotomodelului si s-a dat jos, apropiindu-se de partenera lui. Cei doi s-au sarutat pe obraz, in timp ce brunetul si blonda s-au apropiat de adolescenti.
- Juan David ea e verisoara mea Victoria si fratele meu Alexandro.
- Incantat sa va cunosc.
- Ryan! striga rozalia.
Aceasta s-a apropiat de prietenul ei si i-a sarit in brate, sarutandu-l apasat pe buze. Limbile lor se jucau in continuu, in timp ce elevii Institutului ii aplaudau, iar Juan David mai avea putin si il lua la bataie pe blond.



Răspunsuri în acest subiect
Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 06:35 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 06:57 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 07:50 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de D@n@ - 13-07-2009, 08:00 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 09:20 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 09:30 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 09:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 18-07-2009, 03:44 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 21-07-2009, 01:47 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 20-07-2009, 06:26 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-07-2009, 02:03 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 23-07-2009, 02:57 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Summer - 24-07-2009, 02:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 27-07-2009, 07:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 27-07-2009, 09:44 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-07-2009, 07:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 16-09-2009, 05:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 17-09-2009, 06:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 19-09-2009, 04:25 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-09-2009, 05:51 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 26-09-2009, 06:58 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 30-09-2009, 02:32 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 02-10-2009, 04:49 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 24-10-2009, 09:13 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 24-10-2009, 10:45 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-10-2009, 08:24 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 29-10-2009, 10:42 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 07-11-2009, 06:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de "~Setsuna~Noelle~" - 09-11-2009, 01:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-11-2009, 01:15 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 05-12-2009, 05:32 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-12-2009, 01:43 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Khonsu - 15-12-2009, 01:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am incredere in tine ! Redhead Rules 3 4.871 09-09-2008, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)