Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#23
Va anunt ca acest fic este aproape de sfarsit.

Speranta renaste


Zilele trecea,iar cei patru prieteni continuau sa faca plimbari prin parc.Era o zi de sambata,iar ceasul indica ora 15:00.Din cauza orei de varf, orasul era extrem de aglomerat.In timp ce stateau pe una dintre bancutele asezate in jurul spatiului verde,Ayumu a zarit un chiosc cu racoritoare,chiar la intrarea in parc.Dupa ce le-a spus prietenilor sai unde se duce,a inceput sa fuga spre locul unde il astepta o sticla cu apa rece ca gheata.In timp ce se grabea,a simtit cum este brusc apucat de brat.Mai ca era sa cada.Cand s-a intors,a vazut ca persoana ce il oprise din drum era Zack.Nu stia ce mai vrea de la el.Leon era cu Lilian,iar satenul isi pierdu-se orice sansa de impacare.
-Ce mai e de data asta?Intreaba baiatul dand din picior.
-Vreau sa vorbesc cu tine.Neaparat.
Ayumu s-a conformat si a plecat cu Zack spre un loc mai retar.Nu vroia sa fie deranjati de nimeni.Acesta a putut observa ca prietenul fostului sau iubit era putin ingrijorat.Cand au ajuns la locul cu pricina,cei doi s-au asezat unul langa altul.
-Acum putem vorbi.Spune-mi ce vrei de la mine.
-Vreau sa te rog un lucru.
-Ascult.Spune-mi ce vrei si lasa-ma sa plec.Iubita mea ma asteapta.
-Tocmai despre asta e vorba.Intoarce-te la Leon.
Vestea a cazut ca o bomba pentru saten.Ce spuse-se Zack in urma cu cateva secunde?Cum s-ar fi putut asa ceva?Din cate isi amintea,roscatu era impreuna cu fosta si poate actuala sa logodnica,Lilian.Totul era atat de ciudat,incat nu putea sa inteleaga nici macar o iota din ce spuse-se baiatul cu par albastru.
-Stai putin.cred ca auzul imi joaca feste.Tu tocmai mi-ai spus sa ma intorc la Leon?Dar cum se poate asa ceva?Din cate stiu yo...
-Da!Tu stii ca este impreuna cu roscata.Si asa este.Insa nu e fericit.Se preface.A jucat tot acest teatru pentru tine.Stia ca alaturi de el,tu nu vei fi fericit.Dar acum,este gata sa renunte si la cariera lui pentru tine.Te iubeste.
Satenul era extrem de confuz.Daca tot ce spuse-se Zack era adevarat,si Leon il iubea cu adevarat,atunci totul era minunat.Insa isi amintii brusc faptul ca in urma cu catvea zile ii ceruse Selenei sa ii fie prietena.Ce i-ar spune acum?"Selena,stii eu m-am impacat cu Leon.S-a termiant totul intre noi"!Nici decum nu ar fi putut face acest lucru.O iubea,in felul sau.Simtea ceva frumos pentru ea...insa ca de la frate la sora.Era pus intr-o situatie extrem de neplacuta.Intr0un final,si-a luat la reveder de la Zack,multumindu-i pentru tot ce i-a spus.In timp ce se inrepta spre banca unse se aflau prietenii sai,Ayumu se gandea la ce avea de facut.:sa se desparta de Selena si sa se intoarca la Leon sau sa continuie relatia cu blonda?Dupa catvea minute,a ajuns la prietenii sai.
-Iubitule,s-a intamplat ceva?Te vad cam abatut.Intreaba Sel oarecum ingrijorata.
-Nu,sigur ca nu.Sousuke,pot sa vorbesc ceva cu tine?Kiniaro..ai tu grija te rog.
Brunetul si-a dat imediat seama despre ce era vorba si incepu sa vorbeasca cu fata,in speranta ca aceatsa nu va vedea ingrijorarea de pe chipul prietenului sau.Ajunsi in partea opusa a parcului,cei doi baieti s-au sprijinit de un gard inalt,ce dadea spre o gradina plina cu flori.
-Ce s-a intamplat?De ce esti atat de ingrijorat?
-Cand m-am dus sa imi cumpar apa,m-am intalnit cu Zack.
-Ah,prietenul ratacitor.Ce ti-a spus de te-a speriat in halul asta?
-Nu sunt speriat!Lasa-ma sa vorbesc si nu ma mai intrerupe.Mi-a spus ca Leon este indragostit de mine si ca este foarte nefericit cu Lilian.
-Da,si eu am luat olimpiada pe tara la fizica.Fii serios.Tipu asta te-a aparasit.De ce crezi ca si-ar schimba brusc parerea?Intreaba Sousuke suspicios.
-La acelasi lucru m-am gandit si eu,insa daca nu minte?Nu mi-ar ierta-o niciodata daca el ar suferii din cauza mea.Spune Ayumu oftand.
-Esti prost!Nu pot sa cred ca inca ai incredere in tipu ala.Cu Selena ce vei face?
-Asta e partea proasta.Nu vreau sa o ranesc.
-Stii...eu am observat un lucru:Kiniaro o soarbe din priviri.
Satenul era putin uimit.Prietenul sau cel mai bun era indragostit de iubita sa?Se pare ca si-a ascuns foarte bine sentimentele,daca nimeni nu si-a dat seama in tot acest timp.Daca blonda ar reusii sa se indragosteasca de el,totul ar fi minunat.In timp ce se reintorceau la locul lor,i-au vazut pe Selena si Kiniaro foarte apropiati.Mai bine spus,se sarutau.Ayumu si Kiniaro se uitau unul la altul si zambeau.Se pare ca in sfarsit totul era bine.Satenul era atat de fericit incat ar fi vrut sa tipe de bucurie.Insa isi amintii ca undeva,este asteptat de marea lui iubire,asa ca vroia sa rezolve cat mai repede situatia cu Selena si Kiniaro,pentru a putea merge la Leon.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.785 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)