Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ]

#7
Cenusa visatorilor

Te-ai schimbat !

Asa-i . De cand ai plecat zilele par mai mici iar timpul trece atat de repede ca mi se pare totul doar o secunda . Cateodata imi vine sa las totul balta si sa plec undeva , oriunde , undeva unde sa nu existe timp si spatiu , unde totul sa fie alb si unde sa ma pot gandi doar la...tine

Cand sunt la servici , ma pierd printre foi si ma gasesc gandindu-ma la tine . Lacrimile imi curg pe obraji si nu le mai pot conteni . Mi-e atat de dor de tine ! Desi a trecut atat de cand nu te-am vazut , inca te pot vedea in minte ca si cand totul s-a intamplat ieri . Azi sper doar ca intr-o zi sa poti trece peste tot pentru ca nu e usor , nici mie nu mi-e usor . Nu pot uita mirosul tau , felul in care ma imbratisai , cum ma strigai , zambetul tau imi apare mereu cand inchid ochii si chiar daca vreau sa ma gandesc la altceva , tu inca imi bantui gandurile .

Aveam tot , dar te-am pierdut !

Aveam o viata ca in vise , fara griji si fara rautatea altora . Eram doar noi doi , tot ce conta era doar noi , impliniti si inca necaliti . Spuneam mereu ca e prea frumos sa fie adevarat , prea dulce e viata noastra si speram ca ceva sa se intample . Vroiam acea adrenalina ca in orice relatie ca a noastra si parca cineva a vrut sa ne de-a o lectie . Am avut o cearta cu parintii mei , dar nu credeam ca asta va afecta atat de serios relatia noastra . Parintii nu erau de acord ca eu sa fiu cu tine , cu cineva care nici macar nu a trecut de varsta majoratului , care a renuntat la scoala pentru a face parte dintr-o formatie de tembeli si mai e si baiat pe deasupra . Nu voi permite ca baiatul meu sa-si strice viitorul si reputatia din cauza unui copil , nu-ti voi permite sa ajungi un homosexual . Iti interzic sa il mai vezi . Nici macar nu-ti spuneau pe nume , ma indoiesc ca-l stiu , dar nu asta conta atunci .
Timp de jumatate de an ne-am intalnit pe ascuns , dar nu era suficient . Veneam seara la 11 si stateam cateva ore , pana la rasarit , de unde plecam la servici . Clipele erau prea scurte iar eu te doream prea mult .

Mai stai...vreau sa mai stai !

Asta-mi spuneai de fiecare data cand trebuia sa plec . De fiecare data ma implorai sa raman pana dimineata in zori si eu stateam , pentru ca nu rezistam farmecului tau . Erai un baiat cu o voce deosebita , cantecele tale ma fascinau , facandu-ma sa le ascult fara sa imi dau seama de nimic . Doar eu si vocea ta .
In fiecare seara ma asteptai la metrou . Stiam ca nu-ti placea situatia , insa tu imi zambeai , parand fericit . Stiam ca te raneam prin ceea ce incercam sa numesc iubire nedespartita . Te vroiam mereu alaturi , sa fii al meu mereu , fara sa imi pese de ceea ce tu simteai . Si totusi nu protestai , tanjeai la fel de mult dupa mine ca si eu , iar cand ne intalneam , oriunde era , la hotel , la mine , la tine , eram doar doua suflete pierdute , cautand iubirea si dragostea pe care o gaseam doar atunci cand eram doi .
Visez in fiecare noapte fata ta plina de lacrimi si cuvintele spuse de tine atunci , imi rasuna mereu in urechi ca un ecou surd .

Te urasc...vreau sa te uit !

Oare ma mai urasti ? Azi ma urasc si eu pentru ce am facut , insa cum pot sa imi repar greseala ? Azi implinesti 20 de ani si pari destul de fericit . Concerte , fane , viata buna si prieteni care sa aiba grija de tine . Oare m-ai uitat ?
Eu nu mai am loc in inima ta , nu te mai pot avea asa cum indraznesc sa visez mereu . In bratele mele nu o sa te mai strang niciodata . Viata mea e pierduta fara tine...Te rog , intoarce-te !
Dar nimeni nu ma aude , nimeni nu ma iubeste . Am renuntat la tine pentru ca asa a fost mai bine . Ei mi-au spus ca asa e mai bine , insa eu sufar cel mai tare . Pentru ce sa ai o viata in care sa nu fii fericit ? Orice clipa care trece fara tine ma face mai trist si mai disperat .

Nu pot sa te ating...as vrea sa te sarut...

Insa esti prea departe ca sa te pot lua in brate si sa-ti spun cat mi-ai lipsit , ca te iubesc si mai mult si ca nu te-am putut uita nici pana azi . Dar cred ca tu deja m-ai uitat si m-ai inlocuit cu altcineva .
Nu stii ca sunt langa tine sau poate ma insel . Pari fericit si eu sunt . Zambesti . De ce ? Oare la cine te gandesti ? As vrea sa-ti spun cat te iubesc si sa te iau in brate , sa te sarut si sa uitam de toate . Ai crescut , esti mai inalt , dar inca pari pustiul de care m-am indragostit atunci . Hainele negre iti vin perfect , iar pielea ti-e alba ca atunci . Buzele mici , rosii , intredeschise , parca imi spun ceva . Dar cred ca doar mi se pare . Eu insa sunt mai batran si cred ca de nerecunoscut . S-au scurs zilele atat de repede si s-au adunat atatia ani...

Plec si te las !

Inaintez si as vrea sa vii dupa mine , dar nu te simt , nu-ti simt parfumul , nu-ti aud pasii . Ma-ntorc si fata unui om matur plina de lacrimi e tot ce vad iar aceasta fata imi aduce aminte de vechiul tu , de vechea mea iubire .
De ce te repezi asa la mine ? Nu plec nicaieri...nu mai plec de langa tine , niciodata !
Acum sunt fericit ca te am din nou in bratele mele si te pot atinge cu atata dragoste si iubire pe care ti-am purtat-o mereu .

Te-am iubit atat de mult ! Si inca te iubesc !
_______________________________________
Inca una veche , pentru ca voi pleca un timp . Daca e cineva care abureste bine cu sentimentele , eu sunt aia :]] .

Mousy
Da , trist , mereu la mine o sa fie trist sau mai mult de atat :]]
Multumesc pentru cuvinte . Sper sa-ti placa si aceasta , chiar daca nu e chiar atat de "complexa" . Am ascuns multe lucruri sau le-am omis pe unele ; ma refer la faptul ca nu am detaliat mult , am lasat lucrurile in mister . Si , din pacate , nu e nimic hot .>:D<

pres.mar.only.me
Multumesc mult pentru cuvinte . Imi pare bine ca ti-a placut . Cat despre ce ai spus , e mai bine sa scrii atunci cand ai inspiratie decat sa o faci fara noima . >:D<



Răspunsuri în acest subiect
Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 19-07-2009, 02:23 AM
RE: Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 20-07-2009, 12:17 PM
RE: Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 20-07-2009, 09:01 PM
RE: Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 22-07-2009, 02:02 PM
RE: Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 01-08-2009, 01:53 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dragoste la indigo Sushi 15 9.051 04-01-2014, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Anime-one`shots [yaoi/yuri/hentai] (16+) Aliss_anime 0 2.639 10-08-2010, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)