Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vanatorul s-a indragostit de prada

#3
E ziua mea si m-am gandit sa va aduc un nou capitol...va rasplatesc pt critici;))

Dar sa va arat mai intai poze cu pers:
Helena: http://media.photobucket.com/image/anime...evz2-1.jpg
Eva: http://media.photobucket.com/image/boys%...cz2a8l.jpg

Zek: http://www.quizilla.com/user_images/K/KI...e_Boy1.jpg
va imaginati si voi ochii rosi :)) ca nu gasesc

____________________________________________________________________

Capitolul al 2-lea:

(2)Cand am ajuns acasa, am fugit instinctiv in baie. Uram sa simt sangele alunecand usor pe pielea mea alba ca varul, apoi izbinduse cu brutalitate de pamant. Uram ca parul meu de culoare zapezii sa fie patat de culoarea rosie a sangelui. Pur si simplu nu am mai suportat, am dat drumul la dus si am intrat imbracata. Lichidul rosiatic se dilata impreuna cu apa dupa care disparea complet. Hainele erau ude leoarca si aratau penibil. Le-am dat jos si am inceput sa ma spal de tot sangele ramas...

-Iesi odata de acolo Helena! striga Eva.
-Mai lasa-ma naibi in pace! Acum ies!
-Ce copil esti!

Eram destul de nervoasa. Nu numai datorita sangelui...Eram nervoasa pentru ca nu i-am sarit la gat nemernicului care ne numise copii blestemati.

Oameni...ce finte demne de dispret. Dar atunci de ce tanjesc sa fiu unul dintre ei? De ce ii apar?

Mi-am adunat hainele murdare de pe jos trantindu-le in cos. Mi-am acoperit corpul cu un halat negru si am iesit.
Eva astepta la usa. Inainte sa poata sa imi mai faca o morla... bineinteles despre faptul ca nu avem voie sa ucidem oameni, plec spre camera si trantesc usa in urma mea.

-Zek, ai grija cu Helena! Iar are toane... Vedeti cum va strangeti de gat daca mergi la ea!
-Ii trece ei pana dimineata!

De parca aveam eu chef acum de ceva...Somnul ma cuprindea, m-am schimbat intr-o rochie de seara neagra si m-am trantit in pat. Camera mea nu avea multe lucruri...Un pat micut cu asternuturi mov cu tenta de rosu, doua noptiere si un dulap pentru haine. Pe una din noptiere era o veioza care lumina slab, iar pe cealalta erau lentilele mele verzi. Cand ieseam afara si nu aveam o misiune le purtam. Verdele acoperea ochii rosii. Combinate culorile devin maro. Pereti camerei erau mov. Pe ei lipisem diferite postere. Pana la urma imi traiam viata ca o adolescenta. Faza ciudata era ca mergeam si la scoala. S-au mai bine zis dadeam pe la scoala cand mai aveam chef sau timp...Intr-un final am adormit...

Nu se mai auzea nici o miscare in casa. Se pare ca si Zek si Eva au mers la culcare. Cred ca era doua noaptea. Deodata am simtit frigul care imi invada camera. Din cate imi amintisem am inchis fereastra.
M-am prefactu ca dorm asteptand sa vad ce sa va intampla. Simteam prezenta cuiva... Am auzti pasi care se apropiau spre locul unde eu cica dormeam. M-am trezit brusc luandu-mi arma de sub pat. Misteriosul nostru sarii spre fereastra...

-Vrei sa mori asa repede? intreb eu destul de furioasa.
-Trebuia sa imi dau seama ca o sa imi simti prezenta! dupa ce termina de vorbit pleca.

Mi-am luat si celalt cutit si am iesit pe acoperis dupa el. Prea tarziu...era departe, am putut doar sa ii mai disting zambetul de pe chipul alb dar totodata atat de frumos.

Doamne la ce ma gandesc? Eu sunt o vanatoare de vampiri, un copil blestemat, nu pot sa cred ca m-am numit asa...
M-am intors in camera mea... nu am mai putut dormi decat spre dimineata. Ma tot gandeam la vampirul care 'm-a vizitat'. Privirea lui nu a fost una ucigasa...Parca tanjesc sa ii vad din nou ochii.

Ce e asta? Nu am mai intalnit un asemenea vampir...
Ma simt inferioara si neputincioasa...Simt ca daca ar fi vrut m-ar fi ucis...dar de ce nu m-a atacat?...De ce a venit la mine?...

Intrebarile astea ma tot macinau...

So...sper sa va placa
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Răspunsuri în acest subiect
Vanatorul s-a indragostit de prada - de Elina - 18-06-2009, 11:16 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Elina - 21-06-2009, 10:25 AM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Annya_Anna - 23-06-2009, 06:08 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Extreme Colors - 07-07-2009, 11:25 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Orchid'Xavie - 11-07-2009, 01:19 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Indragostit de o greseala Katsu 31 17.287 12-09-2013, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.836 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.931 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)