Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#17
Vesti noi



Ajuns acasa,Ayumu a inceput sa o strige pe Angela,insa aceasta nu raspundea.Nu era nici in dormitor,nici in gradina si nici la piscina.Crezand ca este la servici,baiatul s-a hotarat sa nu se ingrijoreze.Urca in dormitor,unde isi arunca gelijent ghiozdanul pe unul dintre scaune.Acelasi lucru facu si cu camasa,insa aceasta aluneca de pe spatar,cazand pe jos.Intra in baie,unde isi dadu drumu la apa.Invatase de la Leon cum sa o pregateacsa:multa spuma si cateva picaturi din zecile de sticlute cu uleiuri parfumate.Satenul citea pe ele si observa diferite arome:lavanda,ciocolata,brad,ocean si altele.In cele din urma,gasi o sticluta cu un lichid purpuriu in ea.fiind scris in germana,satenul nu a inteles o iota,asa ca renunta la idea sa afle ce aroma avea.Jetul de apa ii cadea direct pe piept,facandu-l pe acesta sa tremure.Ii placea sa se relaxeze,sa auda vantul cum misca frunzele copacilor,lovindu-le una de alta.Dupa aproximativ o jumatate de ora,Ayumu decise sa iasa din jacuzzi,pentru ca apa incepuse sa se raceasca.Isi lua din dulap o pereche de blugi albastri ce ii veneau absolut minunat,si o camasa neagra pe care o lasa deschisa la toti nasturi.Cobora usor toate treptele ce duceau spre etajul inferior al vilei,pentru a vedea daca a ajuns Angela.Insa nici urma de fata.Deja incepea sa se ingrijoreze.In timp ce astepta,se hotara sa isi faca o cafea.Dar cand deschise dulapul a avut un soc:erau atatea sortimente!Decofeinizata,mocca si alte sortimente.Satenul isi ciufuli parul,dupa care scoase o cutie pe care scria simplu "cafea".In timp ce apa fierbea,Ayumu hotara sa o sune pe bruneta,iar raspunsul nu a intarziat sa apara.
-Alo?Pe unde bantui cumnat-o?Intreaba acesta asezandu-se pe canapea.
-Salut,iarta-ma ca nu ti-am dat nici un semn de viata,insa ma aflu la politie.Vine replica acesteia ce parea destul de ingrijorata.
-Ce s-a intamplat?Sa nu imi spui ca ti-au luat permisul,pentru ca daca afla fratitu,te mananca!spune Ayu razand.
-Taci fraiere ca nu e asa!Au incercat niste nenorociti sa imi fure geanta.
-Scuza-ma,nu am stiut.tu esti bine?Intreaba baiatul regretand gafa de dinainte.
-Da.Cred ca mai stau doua ore,dupa care vin acasa.Am primit vesti de la Leon.
De atat a avut nevoie Ayumu pentru a tipa la telefon de fericire,reusind sa o sperie pe Angela.
-Nu tipa.Hai ca vorbim acasa.Pa!
Imediat ce a inchis,satenul si-a amintit de cafea.Cand si-a aruncat privirea spre aragaz,a observat ca acesta era plin de lichidul negru,care,ajunsese si pe gresie.Dupa ce isi dadu cateva palme,baiatul incepu sa curete acel mic accident.Intra usor in camsa de unde lua o solutie de curatat podeaua si una pentru suprafata aragazului.Ayumu sterse usor cafeaua,dupa care dadu cu solutia pe gresie.Insa acel mic accident s-a transformat intr-un mare dezastru cand a observat ca placa incepea sa se decoloreze.De la gri ajunsese la alb.Speriindu-se de accea gafa,satenul a hotarat sa citeasca instructiunile.Chiar pe spatele sticlei,scria foarte mare "Solutie acida.A se folosi numai pe suprafetele de marmura".Nu stia cum sa rezolve acel dezastru.Situatia il depasea.Nu stia cum va reactiona bruneta,insa stia sigur ca Leon va urla precum un leu in cusca.Renunta la solutia magica,reusind sa curete pata de cafea cu apa simpla.In cele din urma,hotara sa lase aceea bucata de gresie asa,poate nu o va observa nimeni.Dupa doua ore si jumatate,sosii si Angela care parea foarte obosita.Isi arunca geanta pe fotoliu,dupa care se tranti pe canapea.
-Salut papusa.Spune satenul razand.
-Buna.Sunt epuizata.Am dat aproape zece declaratii.Ce era asa de greu?Eu imi recuperam geanta si bunurile,iar tipii aia ajungeau dupa grati.Chiar erau necesare toate acele foi.Tu de ce ai fata asta?Parca ai vazut o fantoma,nu pe cumnata ta.
-Stii,am dat-o in bara.Spune Ayumu lasand capul in jos.
-Ce ai facut?Sper ca nu e ceva grav.Casa vad ca e intreaga,deci nu ai aruncat-o in aer.Spune-mi...unde este problema?Vine replica brunetei chicotind
-Azi am vrut sa imi fac cafea,insa am uitat de ea si a rabufnit.Cand am vazut ce era in bucatarie,am hotarat sa repar greseala.Asa ca am luat din camara doua sticle pe care nu stiu ce scria.Aragazul l-am sters,insa gresia...s-a cam decolorat.
Imediat ce a auzit,Angela a sarit de pe canapea,intreptandu-se spre bucatarie.Cand a vazut placa respectiva,s-a albit la fata.Cu pasi usor,se intoarse la saten,cazand pe fotoliu.
-Cred ca Leon va observa.Mai mult de jumatate este alba.Spune aceasta inghitind in sec.
-Multumesc pentru incurajari.Invata-ma ce sa fac.Spune Ayumu speriat.
-Fratimiu mai are niste cutii in subsol cu bucati de gresie ce au aceiasi nuanta cu cea pe care ai stricat-o.Maine,vom incerca sa o inlocuim.Trebuie sa reusim.Cu inteligenta mea si indemanarea ta,com triumfa.Spune fata zambind usor.
Satenul rasufla usurat.Era in siguranta.Stia ca scapase de furia roscatului.In timp ce stateau linistiti pe canapea si urmareau un film de actiune,Ayu tresarii brusc,aducandu-si aminte ca bruneta trebuia sa ii spuna ceva.
-Apropo,ai vorbit cu Leon?
-Bine ca mi-ai amintit.Da,am vorbit cu el la telefon azi de dimineata.Tu erai la scoala.A spus ca este destul de greu la filmari,insa ii place cum iese.Abea asteapta sa se intoarca acasa.A,si mi-a spus sa iti transmit ca te iubeste si ca iti trimite un sarut cum numai de la el vei putea primii.
Ayumu era in al noualea cer.Iubitul sau nu il uitase.Se gandea la el in fiecare moment.Chiar daca rolul ii cerea sa aiba relatii cu alte femei,stia ca acestuia ii este egal cu zero.Pentru ca in inima lui nu era decat un nume,cel al satenului.Insa viata ofera intodeauna surprize,si in curand,satenul va afla intr-adevar care este definitia cuvantului "suferinta".
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.785 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)