Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala

#26
Ah ah se putea sa nu se vorbeasca de ea..Oricum e vacanta si nu ma aude ce spun despre ea.

1.Scoala ar fi un loc mult mai placut daca nu ai gasi fum in baie si nu ar exista asa multi profesori comunisti care ar trebui sa se pensioneze de mult dar nu o fac si asa nu pot avea locuri de munca profesorii tineri care se duc in strainatate drept consecinta si noi ajungem sa ne plangem ca nu avem destui profesori..Invatamantul romanesc este unul dintre cel mai dur din lumea asta..Nici nu ne scoatem bine degetul din gura ca deja ne pune sa facem calcule cu radicali si puteri dupa care au pretentia sa le stim pe de rost iar la sfarsit 90% din ce am invatat nu ne va ajuta dar aici sunt complet de acord ca ne largesc creierul si cand terminam scoala ramane un mare gol in creier care este umplut cu experienta in munca si in viata..Am auzit de la diriginta mea care a fost in Anglia si in clasa a 11-ea cica invatau sa scrie corect o scrisoare..Sa fim seriosi

2.Liceul meu drag..O cladire innocenta si alba in exterior..

La subsol: Majoritatea claselor de invatamant pentru liceu si cateva sali pentru muziceni
Etajul 1:Teren minat in pauze..Imposibil sa nu te loveasca vre-un copil din clasele 1-4 daca treci pe acolo
Etajul 2:Locul meu preferat..Zona de locuire a clasiilor 5-8 de Arta Plastica si toate saliile de lucru pentru desenatori..
Etajul 34ap..loc necunoscut pentru mine..Nu ma prea grabesc acolo dar din pacate odata la 2 saptamani ma furisez pe acolo sa termin orele de desen
Cladirea din Curte: Saliile pentru ceramica,sculptura si arhitectura....Eu stau in buncarul de sub pamant acolo
Sala de Sport: Bomba cu Gaz Mirositor..tot ce pot spune.

3.Orice materie care nu ma adoarme sau ma lasa sa dorm in pace.



Răspunsuri în acest subiect
Scoala - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:59 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)