Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#16
O dimineata obisnuita



Clopotelul anunta inceperea orelor.Cei patru colegi se indreptau spre sala de clasa,unde ii astepta o zi de cosmar.Sousuke si Kiniaro au intrat primi,tachinandu-se cu privire la notele pe care le aveau.Cei doi s-au asezat in banca,razand unul de celalalt.Insa exista o problema:Ayumu si Selena nu mai erau impreuna,insa era nevoie ca cei doi sa stea in aceiasi banca.Cum ar fi putut sa petreaca o zi unul langa celalalt,stiind ca relatia lor s-a destramat.Blonda se aseza linistita pe scaunul ei,incercand din rasputeri sa nu isi priveasca fostul iubit.Ceilalti colegi ii priveau suspicios.In urma cu cateva zile,acestia se sarutau si se imbratisau,iar acum nici nu se mai priveau.In cele din urma,in clasa a intrat profesorul de geografie,ce parea sa fie foarte prost-dispus.Era imposibil ca cei trei cuceritori sa nu fie ridicati in picioare.Nici unul dintre ei nu stia lectia,defapt,ei nici nu stiau despre ce se vorbeste.Dupa mustruluirile din partea profesorului,baietii au luat aceiasi nota:doi.Era imposibil sa nu ii bufneasca rasul,asta era obiceiul lor.Cand luau o nota proasta,nu se lamentau ca ceilalti colegi,ci radeau de mama focului.In sfarsit,s-a terminat si prima ora,toti elevii iesind in pauza.Singura ramasa in clasa era Selena,care parea sa nu se simta bine absolut deloc.din cauza ca si-a uitat jacheta pe banca,Ayumu s-a reintors in clasa pentru a o lua.Insa isi vazu fosta iubita aproape plangand.
-Hei Sel,ce ai patit?Te simti rau?Intreaba acesta dand semne de ingrijorare.
-Nu...nu am nimic.
Insa chiar in acel moment,blonda a lesinat in bratele satenului.Acesta o intinse pe banca,dupa care isi striga prieteni.Acestia au urcat intr-un suflet cele doua etaje,intrand vijelios in clasa.Cand au vazut-o pe fata inconstienta,le-a pierit zambetul de pe buze.Dupa cateva minute in care Ayu a incercat sa o trezeasca dandu-i sa miroasa putin alcool medicinal,aceasta si-a revenit.Nu stia ce se intamplase cu ea,insa durere nu vroia sa ii treaca.
-Selena,ce ai?De ce ai lesinat?Intreaba Kiniaro ingrijorat.
-Nu stiu.De cateva zile nu pot sa mananc aproape nimic pentru ca am greturi,am foarte multe ameteli si dorm mult.Spune aceasta sprijinindu-se de perete.
-Intrebare de zece puncte:tu nu cumva esti insarcinata?Nu sunt fata,insa stiu si yo de la sormea.Spune Sousuke privindu-i pe cei doi.
-Taci dobitocule.Nu are cum.M-am protejat de fiecare data.Si in plus,ultima oara cand am avut relatii a fost acum trei saptamani.Spune satenul risipind orice dubiu.
-Atunci inseamna ca nu e asta cauza.Posibil sa fie din cauza stresului.toti stim cat de suparata ai fost in ultimul timp.Vine replica brunetului privindu-si insistent prietenul.
Pauza se terminase.Toti elevii erau in clasa.Urmatoarea ora era cea de japoneza,insa neavand un profesor si nimeni nu ii supraveghea,cei treizeci si doi de colegi s-au hotarat sa joace "Adevar sau Provocare".Atat pe Ayumu cat si pe ceilalti doi colegi ii incantau acest joc,pentru,de fiecare data alegeau provocare.Si cele mai dese erau sa le sarute pe diferite colege.Era amuzant sa le vada cum se inroseau din cap pana in picioare,atunci cand acestia le impingeau in perete,acaparandule buzele intr-un sarut destul de incitant.Ajungand la saten,unul dintre colegi l-a pus sa aleaga una din cele doua optiuni:Adevar sau Provocare?Dupa catvea secunde de gandire,satenul a ales provocarea,presimtand ca avea sa se intample ceva.Baiatul din fata sa,il privii lung dupa care ii spuse simplu:sa o sarute pe Selena.Satenul o privii lung pe blonda de langa el,dupa care o apuca de mana si o ridica de pe scaun.O privii adanc in ochi,o lipi de zidul rece din spatele ei,punandu-si mainile de o parte si de alta a umerilor sai.Dupa ce zambi,acesta isi trecu usor limba peste buzele fetei ce tremura precum o pisicuta,dupa care o saruta apasat.Dupa ce provocarea a fost incheiata,Selena s-a asezat din nou pe scaun,punandu-si capul pe banca.Ayumu stia cat rau ii facuse pentru acel sarut,insa a fost "obligat" de circumstante.Aceea ora se incheiase.Plictisiti pana peste cap,satenul impreuna cu cei doi prieteni au hotarat sa plece.Scoala nu era pentru ei.
-Sel,vrei sa mergi acasa?Pentru ca eu cu astia doi nu mai ramanem.Intreaba Sousuke zambind.
-Bine,sa imi iau bluza.Spune aceasta dand din cap.
Dupa ce au iesit din curtea scolii,cei trei baieti au inceput sa vorbeasca diferite lucruri.Nemaiputand suporta acel sentiment de vinovatie,Ayu se opri pentru a discuta cu fosta lui iubita.
-Vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru ce s-a intamplat la liceu.Stiu ca nu trebuia sa te sarut,pentru ca iti fac mult rau.Te rog sa ma ierti.Spune acesta oftand adanc.
Fata se uita bland la el,ii mangaie usor obrazul dupa care cu aceiasi blandete in voce ii raspunse:
-Nu am ce sa iti iert.Poate eu ar trebui sa imi cer scuze.Spune aceasta lasand capul in jos.
-Tu?Pentru ce?Vine replica satenului ce parea foarte uimit de ce auzea.
-Pentru ca te iubesc prea mult.Ne-am despartit si totusi nu te pot uita.Mi-as dorii sa ingrop tot ce simt pentru tine,insa este ca si cum as fugii ca o lasa.Pentru ca oricat de mult rau mi-ai face,niciodata nu voi spune "Nu te mai iubesc".
Dupa ce si-a exprimat sentimentele,blonda a plecat lasandu-l pe Ayumu cu gura cascata.Era atat de ciudat.Ar fi vrut sa ii spuna acelasi lucru,insa stia ca este o minciuna.Pentru ca acum,inima lui apartinea unui roscat orgolios si foarte mandru de el,numit Leon Uesugi.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.784 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)