Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#15
Intoarcerea la scoala


Ajunsi acasa,Angela si Ayumu incercau sa mai destinda atmosfera,facand diverse glume.Se simteau bine impreuna.In fata,satenul gasise sora pe care nu a avut-o niciodata,in timp ce aceasta il privea pe Ayu ca pe un frate mai mic.Dupa ce au discutat despre diferite lucruri,era timpul ca bruneta sa pregateasca masa.Deschise frigiderul,insa observa ca singurele feluri de mancare erau facute numai din verdeturi,hrana lui Leon.
-Pustiule,pana vine nebunu ala acasa,doar nu te gandesti sa mancam chestiile astea verzi,precum vacile,nu?Spune Angela incepand sa rada.
-Aici iti dau dreptate.Ce zici sa comandam pizza?Fac cinste astazi!Striga baiatul lacrimand de la atatea hohote de ras.
-In regula.Maine cumpar eu!
-Da sefa!Am inteles!Spune satenul salutand militareste.
In timp ce bruneta comanda cina,Ayumu isi facea baie.In timp ce apa se scurgea pe trupul sau,isi aminti brusc de prima sa experienta cu roscatul.Se gandea ca pentru doua saptamani,nu ii va mai vedea chipul,nu ii va mai simti buzele.Deja ii era dor de el.Dar se hotara sa isi gaseasca alte ocupatii,stiind de la mama lui ca atunci cand faci ceva ce iti place,timpul trece mai repede.dupa ce iesii din jacuzzi,satenul se infasura cu un prosop,si se hotara sa coboare in living pentru a afla cu ce se imbraca.Ajuns in camera cu pricina,a fost intampinat de hohotul de ras al Angelei.
-Hei,ce e asa amuzant?Nu ai mai vazut tipi dupa baie?Intreaba acesta frecandu-si parul.
-In momentul asta mi-ai amintit de Leon.Cand eram mici si nu vroia sa faca baie,se infasura cu un prosop si se punea pe scari.Cand a crescut,avea prostul obicei sa plece acoperit doar cu un prosop in casa vecinilor,speriindu-le fiica de cativa anisori.De asta am ras.
-Ce nebun a fost!
-Da,dar cand fetita lor a ajuns la varsta de cinsprezece ani,incepuse sa il caute.El deja era actor si se mutase aici,insa tipa aia avea numarul lui de telefon.Pana la urma a trebuit sa o sarute ca sa scape de ea.
Dar o bataie in usa a intrerupt conversatia plina de amuzament a celor doi.Satenul urca in dormitor,isi lua o camasa de-a roscatului si o pereche de boxeri.Ii erau putin cam mari,dar nu conta.El se simtea bine.In lipsa lui Leon,atat Ayumu cat si Angela,nici nu dadeau prin bucatarie.Decat sa bea apa.In rest,atunci cand mancau,se asezau in fata televizorului si nu ii mai misca absolut nimeni de acolo.
-Hei pustiule,e trecut de miezul noptii,si tu maine ai scoala.De ce nu te duci sa dormi?
-Pai unde sa ma duc.Eu dorm aici,pe canapea.
-Ai inebunit?Leon a spus clar si raspicat sa dormi la el in dormitor,mai bine spus,la voi in dormitor!Hai fugi la culcare.
-Nu vrei sa te ajut sa strangi pe aici?Spune satenul cascand.
-Nu te uiti la tine?Abea te mai tii pe picioare.Ma descurc eu.
-In regula.Noapte buna Angela.
Ayumu se tranti in patul moale si mare.Era foarte obosit,asa ca nu dura mult pana ce va adormii.In clipa in care s-a intors pe partea stanga a patului,a nimerit cu fata in perna roscatului.Aceasta inca mai purta parfumul lui,defapt,intreaga camera avea mireasma lui.Satenul se gandea la ce ar putea face iubitul sau,la celalalt capat al lumi.Cufundat in ganduri,dupa nici doua minute,satenul reusii sa adoarma cu gandul la actor.

*
* *

O noua zi a sosit in capitlla nipona.Razele calde ale soarelui isi faceau loc prin materialul perdelei,rasfangandu-se pe chipul satenului.Acesta deschise usor ochii,privi in jurul sau si isi aminti unde este.Dar cand intoarse capul,vazu cealalta jumatate a patului goala.cu pasi marunti,acesta intra in baie,unde isi facu siesta de dimineata.dupa ce se imbraca cu hainele pentru scoala,cobora la nivelul inferior al vilei,unde era asteptat de bruneta cu un mic dejun absolut delicios.
-Sper sa iti placa.L-am pregatit cu mare drag.Spune aceasta zambind.
-Glumesti?Arata super bine!Permiteti-mi domnisoara sa va trag scaunul.
-Vai,ce politicos esti!Spune bruneta incepand sa rada.
Dupa o jumatate de ora,cei doi erau gata.Scoala lui Ayu era in drumul Angelei,asa ca aceasta hotara sa il ia cu masina.Pe drum,cei doi nu au facut alceva decat sa glumeasca de lumea de pe strada,si de vestimentatia pe care unii o aveau.Ajunsi in fata liceului,cei doi au stabilit o ora,pentru a se intoarce impreuna acasa.Luandu-si la revedere,Ayumu dadu buzna in curtea scolii unde erau Sousuke,Kiniaro si blonda
-Neata baieti!Buna dimineata Selena.Spune acesta zambind.
-Mai da ce fericit esti tu azi!Cred ca iti va pierzi zambetul ala dulce de pe buze cand o sa auzi ce veste bomba am.spune rebelul privindu-l atent in ochi.
-Ce s-a mai intamplat de data asta?
-Fstu prof de japoneza s-a intors!Si ne va da un test...care pana acum doua minute era "surpriza"!Spune Kiniaro chicotind!
-Ce?Nu poate fi adevarat!Nu am avut timp sa invat penru ca...
-Pentru ca ti-ai petrecut tot timpul cu Leon,explorandu-va corpurile!Spune Sousuke muscandu-si buza de jos.
Selena asculta discutia celor trei baieti,dar nu spunea nimic.Doar il privea intens pe Ayumu,iar cand acesta se uita la ea,lasa capul in jos,rusinata.Satenul inca regreta ce ii facuse,dar inca spera ca aceasta isi va gasi o noua dragoste.Era frumoasa,tanara,desteapta.Cea mai dorita fata din intreg liceul.Erau cel mai popular cuplu.Insa Ayu nu avea de unde sa stie,ca va venii o vreme in care va avea nevoie de tot ajutorul fostei sale iubite.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.785 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)