Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Credeti in ceea ce se scrie in Biblie sau in teoria lui Darwin ?
Cred in teoria lui Darwin !
7.14%
1 7.14%
In niciuna, nu ma intereseaza.
21.43%
3 21.43%
In Biblie, cu siguranta.
57.14%
8 57.14%
Cred ca amandoua sunt destul de bune, doar ca ma rezum la teoria lui Darwin.
14.29%
2 14.29%
Total 14 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Credeti ?

#1
Ps: daca este un topic asemanator, imi cer scuze ^_^



Dupa cum ati auzit, s-au speculat multe despre apocalipse, comete care va veni si va ddistruge pamantul. Dupa cum cred ca ati auzit pe la televizor, sau mai ales la OTV, programul care, binenteles trebuie sa speculeze cate ceva, pe data de 21 iunie 2012, va fi, cica o apocalipsa.
Dar nu asta este rostul topicului. Rostul este sa vorbim despre tot ce inseamna Universul in care traim. Nu v-a intrigat niciodata sa aflati ce se ascunde mai departe de ceea ce vedem ? Pe mine da. Pur si simplu ador sa descifrez astfel de lucruri. Cum spuneam, religia afirma ca Dumnezeu a creat lumea, cu tot ce se afla in ea si ca raul este de cand s-a facut lumea si Pamantul. Iar raul, acest Lucifer care a fost un inger frumos si a vrut sa fie ca Dumnezeu s-a transformat intr-un demon al Iadului, ma rog asta spune religia noastra.
In Biblie asta se afirma, insa Darwin, dupa cum bine stiti ( cred ) el este cel care a venit cu teoria cum ca fiinta umana a evoluat din maimuta. Teoretic, aceasta teorie este cat se poate de plauzibila, deoarece dupa cum stiti noi avem ( cum se termina coloana ) avem un mic os, se spune ca el ar fi fost coada care s-a evoluat si a facut in cele din urma parte din coloana noastra vertebraLA. Se spune ca ar fi coada. ( asta am invatat la biologie )

Dar, in afara de asta, ce parere aveti ca noi nu suntem singurele fiinte din Univers care au o inteligenta ( fara animale ) ^^ ma refer la alte fiinte cu o asa inteligenta ca a noastra ( ma rog, ma refer la modul real, nu la prostia umana ).

So, am cateva intrebari:

Credeti mai mult in ceea ce se scrie in Biblie, sau mergeti pe teoria lui Darwin ?

Credeti ca se va forma o alta lume in caz ca Pamantul nostru ( la un moment dat ) va disparea sau va fi distrus ?

credeti ca sub ceea ce nu vedem, exista un adevar care v-a schimba lumea, daca va fi aflat ?

Ca sa raspund si eu:
1. Merg mai mult pe teoria lui Darwin, mi se pare mai plauzibila, dar nu exclud nici faptul ca ce scrie in Biblie este adevarat. ( Sunt credincioasa oricum )

2.Daca in caz, aceasta va disparea, posibil ca se va intemeia o alta lume, darr, daca tot va disparea asta, de ce s-a mai format. ^^?

3. Eu una cred. In afara faptului ca multi au venit cu dovezi, poate si cu mai multe teorii plauzibile, cred ca noi nu suntem persoanele in masura sa 'vada' ce se ascunde dincolo.
-



Răspunsuri în acest subiect
Credeti ? - de Flash - 18-05-2009, 09:26 PM
RE: Credeti ? - de Ryuu - 18-05-2009, 09:43 PM
RE: Credeti ? - de Nidryne - 19-05-2009, 09:44 AM
RE: Credeti ? - de cookie - 19-05-2009, 10:13 AM
RE: Credeti ? - de OverTheRainbow - 19-05-2009, 06:53 PM
RE: Credeti ? - de Coyote Stark - 20-05-2009, 07:04 AM
RE: Credeti ? - de Apathy - 23-05-2009, 11:54 AM
RE: Credeti ? - de chrissta - 23-05-2009, 04:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)