Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala

#16
Well scoala este... lame .__. mai ales scoala me, care pur si simplu ar merge sa fie un teren minat sau o inchisoare, unde clasele sunt carcere preventive, biroul directoarei Sediul terorii, diriga asasinul din umbra, iar profesorii omuletii nimicitori 21 cu arme letale 21
So, am o clasa disperata si distrusa, ma enerveaza unii, de fapt cam toti, prieteni falsi chestii bla bla bla de abia astept liceul sa scap de disperatii astia. Proaste care se cred proaste dar de fapt sunt destepte de le pica creierul din cap, alea alea.
Scoala mea are un teren, de fapt daca il punem si pe cel de langa liceu, de la sala de sport, am avea 2 terenuri 39 apoi o sala de sport, unde fac si liceeni, noi avem liceul intr-un mare campus, sooo le putem folosi. yeah ._. ma enerveaza ca trebuie sa impartim cu liceeni, dar lol nu avem alta alternativa. Lucru mare ce sa zic, daca lu directoarea i-a venit o idee stralucita sa investeasca in altceva.
Singurul loc bun de admirat este la intrarea profilor, unde se afla si bibleoteca. Bibleoteca fiind sala miracolelor, singura sala super tare care ma incanta. As sta acolo o ora, si cum diriga este si bibleotecara am dat de aur.
In rest copii nu respecta regulile scolii yeah nu paorta uniforma desi ne este strict interzis sa venim la scoala fara ea. Singura clasa care vine in permanenta cu uniforma este a sasea nu mai stiu cum 39 clasa lu profu de istorie care mai este si profu de cultura civica. Singura clasa care nu vine deloc cu uniforma si nu o sa-i vedem vreodata cu uniforma este opt C ._.
yo is opt B iar opt A sunt clasa unde mai exista vreo doi rokeri, mai sunt rokeri prin scoala in afara de mine, pe la 7A unde este un tip care vine cu un tricou Nightwish, nu e Anette este Tarja pe imagine.
Materiile sunt cam grele si sunt impartite nasol >.> adica vineri, cand vrem sa dormim la ora, avem geografie, tehno cu diriga, fizica unde trebuie sa invatam si mate unde ne scriem, dar de fpat nu scriem teme si nici in clasa. dar totusi am note bune! 21

Scoala ca avantaj/dezavantaj.
Neeee sa stii ca daca nu ai scoala n u poti trai? Nu prea cred. Adica chiar daca faci un serviicuu scoala nu te ajuta sa nu mori, sa nu te trezesti in fiecare zi ca prostu si sa te duci la casa-servici si viceversa.
Nu sunt de parere ca ar trebui sa constituie baza vietii fiindca nu este deloc adevarat. Scoala este mai mult un stereotpi prost realizat, iar lumea crede ca daca nu ai scoala nu poti sa faci nimic. Nu, iti trebuie noroc, nu scoala. MUlte persoane au ajuns mari in societate dar nu avea nici opt clase. Si tot traiesc si manaca bine si au bani. Sooo!

Materia preferata pot sa zic ca este bilogia, o ador de cand eram mica, ma tenta medicina soo, ._.' ce sa mai zic ? 21 imi place.
Ce nu imi place este matematica. bon, iti trebuie sa stii sa calculezi, dar nu te ajuta deloc ecuatiile alea, daca tu vrei sa te faci romancier>
-



Răspunsuri în acest subiect
Scoala - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:59 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)