Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#8
Mikomi si Sora,ma bucur ca va place fic-ul meu..si va garantez ca se vor intampla multe lucruri destul de surprinzatoare.


Primele ore de meditatii


Pauza lua sfarsit,iar elevii erau obligati de catre profesorii ce supravehgeau liceu sa intre in clasa.Selena observa ca iubitul ei este mai agitat ca inainte,dar hotara sa nu bage in seama atitudinea lui.Stia ca Ayumu isi schimba dispozitia intr-un minut,asa ca hotara sa nu se ingrijoreze.Urmatoarea ora a fost de biologie.Satenul nu era abosult deloc atent,reusind sa ia o nota de trei,din pura prostie.Baiatul astepta cu nerabdare sa se auda soneria ce anunta pauza,pentru ca stia ca urmatoarele doua ore erau cu Leon,persoana de care el incepea sa se indragosteasca.Chiar daca era batausul liceului,avea si el principiile lui,care,erau foarte solide.Cum ar fii:fata care ii era prietena,trebuia sa fie mai mica decat el cu cel putin un an,asa cum era Selena.In timp ce profesaorul preda lectia,baiatul se prefacea ca scria,intorcandu-se din cand in cand la Sousuke si Kiniaro,care se aflau in aceiasi situatie ca el.Erau trio-ul perfect.Dorinta satenului se indeplinii:soneria anunta sfarsitul orei.Acesta fugii in baie,unde isi baga capul in apa rece.Credea ca ceea ce i se intampla este un vis,si ca in momentul in care se va trezii,va revenii la viata lui de dinainte,atunci cand inca nu il cunoscuse pe Leon.In momentul in care intra in clasa,intalnii privirile ingrijorate ale colegilor sai.
-Ce aveti toti?A,ma scuzati domnule.Nu mi-am dat seama ca s-a terminat pauza.
-Urasc atunci cand unul dintre elevii mei intarzie,asa ca te rog sa ramai in picioare.Spune roscatul uitandu-se in catalog.
-"Grozav Ayumu!Nu ti-a ajuns nota de la biologie!Mai incasezi si la japoneza un trei si te-ai scos omule!"Gandeste baiatul indreptandu-se nervos catre banca.
-Spune-mi ce am discutat ora trecuta.Si te avertizez ca de data asta iti pun nota.
-Ce mama naibi vorbeste tipu asta?Ora trecuta m-a sarutat!Murmura satenul nemultumit.
-Hianura,ai spus ceva?
-Nu domnule.
Roscatul si-a ascultat elevul aproximativ o jumatate de ora,acesta nestiind sa raspunda la nici o intrebare.Defapt,nici nu stia despre ce se vorbeste.O auzea doar pe iubita lui cum raspundea la intrebarile puse de profesor.Ofta nervos dupa fiecare raspuns ratat.El stia sa se bata si sa iubeasca,nu sa invete!Arata mult prea bine pentru a-si petrece ore in casa,incercand sa retina niste definitii dintr-o carte,care,pana in acel moment i se pareau inutile.Stia ca daca va continua cu notele proaste va sfarsii corijent,sau mai rau,repetent!
-Imi imaginez ca stii ce se intampla daca iti dau un doi,nu?Intreaba roscatul serios.
-Domnule profesor,va promit ca invat pentru saptamana viitoare.Aveti mila de mine!Spune satenul parca implorand indurare din partea lui Leon.
-Vorbim noi doi dupa ore,la meditatii.
Leo s-a ridicat de la catedra,si a inceput sa predea o lectie noua.Baiatul era hotarat,spre uimirea Selenei si a celor doi colegi din spatele sau,sa invete.Scria foarte repede,aproape indescifrabil,dar nu conta!Vroia doar sa ii demonstreze barbatului din fata sa ca nu este numai frumos,ci si destept.Ora se sfarsii,si profesorul hotara sa le dea drumul elevilor de la ultima ora.Singurii ramasi in clasa erau Ayumu,Kiniaro si Sousuke.
-Frate!Cat de aiurea este.In loc sa iesim in oras,sa ne plimbam cu fetitele,stam ca dobitocii in clasa,pentru meditatii!Spune rebelul ridicandu-si picioarele pe una dintre banci.
-Aici sunt de acord cu tine.Nu mi se pare corect.Trebuie sa ne bucuram de viata!Suntem tineri,aratam super bine!Fetele ne doresc!Si trebuie sa le dam ce vor.Mai ales tu,Ayumu.Stii cat de mult te vor pustoaicele din oras.Spune brunetul zambind.
-Mai taceti!Nu mai stiti alceva decat fete?Daca ramanem repetenti,dracu se mai uita la noi!Ce va costa sa stati doua ore la scoala,sa mai invatam cate ceva?Striga satenul dandusi cu palma peste frunte.
-Ce ai patit omule?De cand obsesia asta obsedanta de a ramane la scoala?Spune Kiniaro uimit.
-Ai nevoie de meditatiile astea.Tu te auzi?Iti dai seama cat de "naspa" te exprimi?Obsesie obsedanta...hai ca ai zis-o!Vine replica lui Ayu care dadea semne de nervozitate.
Dar conflictul lor a fost oprit de intrarea lui Leon in clasa.Daca nu se intampla acest lucru,cei doi baieti mai aveau putin si se luau la bataie.Roscatul se aseza linistit la catedra,si isi aseza elevii foarte bine:fiecare asezat in prima banca dintr-un rand.Astfel,Ayumu statea fata-n fata cu el,Kiniaro pe randul stang,iar Sousuke pe cel drept.Baietii au primit de analizat un text din manual.In timp ce scriau,satenul isi mai ridica ochii la profesor,si observa ca acesta il priveste foarte adanc.Cu toate ca incerca sa se ascunde,baiatul observa cum trupul sau se infierbanta si ca obrajii sai capata o nuanta rozalie.Era atat de emotionat,incat nu mai stia ce scria.Incurcase totul!Incepuse sa confunde adjectivele cu substantivele si alte multe lucruri.Dupa un sfert de ora,Leon lua caietele pentru a le controla.In momentul in care ajunse la lucrarea lui Ayumu,incepu s arada,dupa care se uita la baiat si ii spuse cu zambetul pe buze:
-De cand "a merge" este pronume?
-Omule,nici eu nu sunt atat de prost!Toata lumea stie ca este substantiv.Spune rebelul razand.
-In locul tau,as sta linistit in banca.Pentru ca este verb!Vine replica profesorului dupa care ofta adanc.
Cele doua ore de meditatii au trecut foarte repede.In tot acest timp,Leon nu a facut decat sa rada de gafele facute de cei trei baieti.In momentul in care se pregateau de plecare,roscatul ii spuse satenului:
-Hianura,tu mai ramai catvea minute.Trebuie sa vorbesc ceva cu tine.
Baiatul cu par argintiu isi dadu seama de ce se intampla,asa ca il lua pe kiniaro de brat si iesira afara din clasa.Ramasi singuri,Ayu simtea ca nu isi poate controla tremurul trupului sau,in timp ce Leo se apropia de el.In momentul in care a vrut sa se dea un pas in spate,s-a impiedicat de ghiozdan,reusind sa cada si tragandu-l pe roscat peste el.Cei doi se priveau intens,dupa care Leon ii atinse usor buzele cu limba.Satenul gemu usor,dar nu a mai putut spune nici un cuvant,gura lui fiind acoperita de buzele flamande ale lui Leon.Acesta ii prinse mainile intr-o stransoare deasupra capului,reusind sa il lase pe baait fara optiunea de a se misca.I se parea ciudat pentru ca acest lucru il facea el fetelor cu care era,dar in acel moment,el era "dedesupt".Si chiar daca ii era greu sa recunoasca,ii placea atunci cand roscatul il atingea,cand il privea,dar mai ales atunci cand buzele lor erau contopite intr-un sarut pasional.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.785 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)