Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#5
Sentimente noi


Minutele treceau foarte greu.In clasa era o liniste desavarsita,doar suspinele cate unei fete ce tanjea dupa minunatul profesor ce scria la tabla se puteau distinge.Ayumu privea in gol pe fereastra mare,de la care se vedea cerul albastru,si in centrul lui,o mingie de foc ce arunca sagetii fierbinti spre pamant.Avea momente in care isi privea amicul si totodata colegul,care,se parea ca este intr-o alta lume.Dar a fost trezit din starea de visare in care cazuse de vocea serioasa a profului.
-Hianura,este atent la lectie sau ce faci?Intreaba acesta privindu-l adanc pe baiat.
-Da domnule,sunt atent.Vine replica acestuia ce parea destul de plictisit.
-Atunci spune-ne te rog despre ce vorbeam.
Satenul isi arunca privirea la Sousuke care ridica nedumerit din umeri,dupa care se uita la Selena.Aceasta incerca sa ii arate caietul ei,dar a fost prinsa de mana de Leon,care se afla in dreptul bancii lor.
-Hamilton,cred ca un doi nu ar strica acelor trei de zece,nu?Intreaba acesta serios.
-Ma scuza-ti domnule profesor.spune fata lasand capul in jos.
-Baiete,am inteles ca dupa ora asta plecati acasa.Tu sa ma astepti in clasa.Trebuie sa vorbim ceva foarte important.
Ayumu nu prea intelegea ce se intampla.Cel care se afla in fata lui,ce vorbea atat de dur si raspicat era acelasi barbat care in urma cu doua zile ii sarutase buzele?Se putea oare asa ceva?Ora trecu destul de repede,iar elevii trebuiau sa mearga acasa.In clasa,mai erau decat Ayu,Sousuke si Selena.Nu dupa mult timp,in sala reintra Leon,care avea o privire destul de ciudata.
-Voi doi,de ce ati ramas aici?Acasa cu voi.
-Da domnule.Amice,te astept la mine dupa ce scapi de aici,da?Spune rebelul schitand un zambet.
-In regula.La reveder Seli.Spune baiatul sarutandu-si iubita sub privirea nervoasa a roscatului.
In momentul in care cei doi au iesit din clasa,Ayu a fost chmat langa catedra.In momentul in care acesta a ajuns,Leon s-a ridicat rapid de pe scaun si il impinse in peretele proaspat varuit al clasei.Impactul a fost destul de puternic,satenul scotand un geamat lipsit de vlaga.
-Pustiule,cine te crezi sa o saruti pe Selena in clasa?Intreaba roscatul nervos.
-Este iubita mea si am tot deptul.
In acel moment,Leon ii acapara buzele intr-un sarut pasional.Ayumu ii raspunse cu aceiasi intensitate la sarut.In linistea ce domnea in clasa,nu se mai auzeau decat respiratiile accentuate ale celor doi baieti.Profesorul se indeparta usor de saten,lasandu-l pe acesta mut de uimire.
-Daca tu o saruti pe ea ca este iubita ta,atunci eu am tot dreptul sa te sarut pe tine,deoarece esti doar al meu.Spune acesta trecandu0si usor limba peste buze.
-Eu...nu stiu ce sa zic.
-Nici nu trebuie sa spui ceva.Ne vedem maine la ora.Spune roscatul iesind din sala.
In drum spre casa lui Sousuke,Ayumu nu isi putea lua gandul de la acel sarut.Simtea cum un nou sentiment infloreste in inima lui.Dar nu putea sa isi dea seama daca este iubire sau pura pasiune.Ajuns la apartamentul prietenului sua,acesta l-a intampinat imbracat doar intr-o pereche de pantaloni scurti.Satenul il privii lung,dupa care intra in sufragerie si se trantii pe canapea.
-Iti aduc ceva?Intreaba rebelul zambind.
-O bere ar fii perfecta.Chiar am nevoie sa simt gustul alcoolului.
-Ciudat,niciodata nu te-am auzit vorbind asa.Spune baiatul cu par argintiu confuz.
-Asa este.Acum adumi ce ti-am cerut si aseazate langa mine.
Sousuke se conforma cerintelor prietenului sau,si ii aduse o cutie de bere proaspat scoasa din frigider.Ayu privea picatura de apar ce se scurgea pe suprafata metalica,dupa care atinse cu varful limbii cutia,intrerupand linia ce se formase.
-Acum povesteste-mi,te-a certatprofu?Intreaba Sous curios.
-Nici gand.Doar m-a sarutat!
-Ce ai spus?Intreaba rebelul uimit.
-Ce ai auzit.Si vreau sa iti spun ca mi-a placut teribil de mult.As vrea sa simt aceea aroma o zii intreaga.
-Omule,tu esti complet nebun.Cum sa iti placa un baiat!Intreaba Sousuke trecandu-si mana prin par.
-Tu de mine vorbesti?La tine te-ai gandit?Esti in aceiasi situatie cu a mea,asa ca taci.
-Mda...ai dreptate.
Satenul sorbea zgomotos din cutia de bere,si se gandea cu satisfactie la acel sarut si la tot ce avea sa urmeze.Pentru ca era absolut sigur ca intre el si Leon Uesugi se vor intampla lucruri din ce in ce mai interesante.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.785 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)