Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

poveste Naruto

#12
yeeey ce repede am primit comentarii :D ma bucur ca va place si imi pare rau pentru greselile de tastare. Nu am avut timp sa corectez deoarece eram grabita. Sa stiti ca o vreme va veti bucura de capitole care apar des deoarece(pentru cei care nu stiu) eu am scris aceasta poveste pe 5 caiete asa ca nu voi avea probleme cu ideile :D dar sa trecem la subiect

Capitolul 10: Clanul Haruno este descoperit

Era seara. Soarele incepea sa apuna. La stanci se afla Sakura care astepta sa apara persoana necunoscuta. Aceasta ii avea pe Naruto si Sasuke langa ea sperand va inamicul ii va aduce la viata.
-Se pare ca ai venit! spuse persoana necunoscuta care le facuse rau celor doi baieti.
-Stii foarte bine ce vreau! Sa le dai viata inapoi prietenilor mei!
- Voi face asta dar trebuie sa juri ca imi vei aduce ce vreau!
-Promit indiferent de ce mi-ai cere, dar acum ocupate de prietenii mei!
Persoana necunoscuta a zambit. Nu credea ca va fi atat de usor. Se pare ca rozalia nu s-a schimbat deloc.Dar de unde o cunostea pe Sakura? Aveau treburi nerezolvate din trecut? Necunoscuta s-a apropiat de baieti si le-a dat sa bea un medicament. Acestia s-au trezit imediat. Cand Sasuke a vazut-o a recunoscut-o imediat.
-Cine esti tu? De ce ai incercat sa ma omori? Nici nu te cunosc!
-Rabdare copii, veti afla in curand cine sunt eu!
Persoana necunoscuta si-a dat jos haina. Cei trei au ramas uimiti. Cine este? Era o clona care avea infatisarea putin schimbata?
-Dar...aceasta sunt eu! Nu se poate!
-Ai dreptate. Eu sunt...SORA TA GEAMANA!
Copii au ramas inlemniti. Cum se putea asa ceva? Sakura era orfana. Parintii ei au murit de mult si nu mai avea nicio ruda. Rozalia era si ea incemenita. Ea nu a stiut niciodata ca are o sora, dar nici nu si-ar fi dorit sa stie deoarece se parea ca ruda ei era de partea raului.
-Tu nu poti fi sora mea! Eu nu am rude! Esti o impostoare! spuse rozalia nervoasa.
-Daca iti voi spune tot ma-i crede. Dupa cum vezi, arat ca tine, dar nu sunt Haruno, ci Uchiha! Numele meu este Selinadie.
-Nu poti fi din clanul meu! Eu si Itachi suntem singurii supravietuitori! spuse Sasuke.
-Vezi tu...Mama noastra a fost o Haruno iar tatal un Uchiha. Inainte ca eu si sora mea sa ne nastem, ei au aflat ca daca cineva avea puterile ambelor clanuri, murea! De aceea, ne-au separat la nastere. Astfel, eu sunt Uchiha iar sora mea Haruno! Clanul Haruno este mai puternic decat crezi. Acesta se mai numeste si Roses of Night deoarece jutsurile speciale acestui clan sunt cu trandafiri. Daca aceste jutsuri sunt folosite la perfectie, este mai puternic decat clanul Uchiha. Daca tu, Sakura, esti cu adevarat o Haruno, inseamna ca esti cea mai puternica din lume!
Sakura era uimita. Ieri era o fata obisnuita care facea doar sa se dea la Sasuke, azi afla ca este cea mai puternica din lume. Ii venea greu sa creada asta deoarece era cea mai slaba din echiba, chiar daca avea cel mai bun control al chackrei.
-Acum ca stii povestea noastra, sa iti spun ce vreau. Nu uita, ai promis ca imi aduce ce vreau!
-Am promis, asa ca vorbeste.
-Probabil va va veni greu sa credeti si ce va spun acum. Ce vreau eu este o prietena de a ta pe nume Tenten. Nu cred ca ati observat, dar in lantisorul care il poarta este sigilat demonul cu patru cozi, Yonbi! Tenten a stiut de asta tot timpul dar nu v-a spus deoarece nu vroia sa o marginalizati. Nu imi trebuie fata, doar lantisorul!
-Iti voi aduce acest obiect daca il doresti atat de mult. Acum noi vrem sa plecam.
-Nu am terminat! Vreau sa ne luptam! Acum esti prea slaba pentru mine asa ca trebuie sa iti spun niste secrete. In Tinutul Focului sunt cele patru rude ramase in viata din clanul Haruno. Trebuie sa le gasesti pentru a invata toate tehnicile specifice clanului tau. Ai trei luni la dispozitie pentru antrenament. Lupta se va tine in Labirintul Guraka. Te astept!
Selinadie disparu intr-un nor de fum lasandu-i pe cei trei ingandurati.



imi cer scuze pentru excesul de dialog :(( sper macar sa fie interesant

Selinadie: http://media.photobucket.com/image/sakur...a.jpg?o=20



Răspunsuri în acest subiect
poveste Naruto - de BlueGum - 29-12-2008, 10:09 PM
RE: poveste Naruto - de O@n@ - 30-12-2008, 12:02 AM
RE: poveste Naruto - de Flash - 30-12-2008, 10:27 AM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 30-12-2008, 11:08 AM
RE: poveste Naruto - de starnight - 31-12-2008, 06:47 PM
RE: poveste Naruto - de Nidryne - 31-12-2008, 06:51 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 31-12-2008, 10:20 PM
RE: poveste Naruto - de Kali?! - 01-01-2009, 07:50 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 02-01-2009, 11:17 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 03-01-2009, 06:20 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 11:54 AM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 04:05 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 11:14 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 10-02-2009, 08:48 PM
RE: poveste Naruto - de Annya - 15-02-2009, 10:12 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 12-03-2009, 08:06 PM
RE: poveste Naruto - de ~^^deea^^~ - 12-03-2009, 08:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)