Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

poveste Naruto

#11
yeeey...insfarsit comentarii! chiar imi venea sa inchid ficul dar m-am razgandit ;)
deci continuare? bine....urmeaza ceva interesant :D

Capitolul 9: Tenten isi continua planul. Un inamic apare din umbra.

Dupa petrecere, indragostita Tenten a hotarat sa isi continue planul. L-a mintit pe Neji in legatura cu dragostea ei pentru Lee, adevaratul ei scop era sa se apropie mai mult de saten.
Tenten a hotarat sa ii invite pe toti intr-o excursie la plaja fara sa il omita pe baiatul viselor ei. Plecarea avea sa fie la ora 10:00, ceea ce insemna ca mai erau 2 ore. Cu totii isi faceau bagajele, fericiti ca aveau si ei putin timp liber. Neji nu era chiar fericit. Ii placea sa ajute oamenii, dar nu in felul care vrea Tenten. Daca intradevar il iubea pe Lee, trebuia sa ii spuna fata in fata. Nu a mai stat deoarece trebuia sa se intalneasca cu prietenii lui pentru plecare.
Cand au ajuns, cu totii sau grabit spre casa in care aveau sa stea si au plecat repede pe plaja. Fetele stateau la soare pentru a se bronza, iar baietii se scaldau in apa calduta si curata. Numai o fata lipsea din grup, aceea era desigur Tenten care se afla in apa. Se parea ca era pe cale sa se inece si striga dupa ajutor sperand ca un baiat va veni sa o salveze.
-Te salvez eu! spuse Shikamaru venind spre fata.
-Nu tu trebuia sa ma salvezi, ci Neji! spuse satena vazand ca planul ei a esuat.
Tenten a inceput sa se prefaca din nou, dar de data asta mult mai convingator. In timp ce se agita prin apa, simtea ca ceva o trage de picior si o ducea in adancul apei. Neji a observat asa ca se duse sa o salveze. Nu a fost greu deoarece inamicul a fugit pentru a nu fi observat. Brunetul a dus-o pe fac la mal si a asezat-o pe nisip. Aceasta era inconstienta desi nu stase prea mult timp in apa. L-a chemat pe Lee pentru ai face respiratie gura la gura. Lee nu a inteles, de ce tocmai el. Dar nu a comentat asa ca a trecut la treaba. Tenten se trezi repede speriata de ce se intamplase. Cu multi nervi, a inceput sa il bata pe baiatul cu cap de castron.
Dupa intamplarea jenanta pentru Tenten, toti eu mers in diferite locuri ale plajei pentru a avea liniste. Naruto statea impreuna cu Hinata, Sasuke se duse intr-un loc pentru a nu fi deranjat, iar restul stateau un grup pentru a se distra. Doi ochi rosii ii priveau pe Naruto si Sasuke. Nu parea sa fie de bine.
Umbra misterioasa a inceput sa se miste. In timp ce Naruto statea cu prietena lui, Hinata a vrut sa plece putin in casa. In timp ce fata cu parul indigo mergea,cineva a aruncat o bomba cu fum care te adormea. Hinata cazu pe jos adormita. Umbra misterioasa s-a transformat in si a plecat spre Naruto. Aceasta ia dat sa bea un suc care continea otrava. Blondul zacea pe jos inconstient. Persoana care era transformata in Hinata a inceput sa rada malefic. Dupa voce, parea sa fie o fata. Dupa ce termina cu Naruto, a plecat la Sasuke. A asteptat ca acesta sa se apropie e apa. Nu a stat mult timp. L-a tras pe brunet de picior si l-a dus pe fundul marii. Dupa ce a terminat, s-a dus la casa unde stateau toti copii si a lasat un biletel in patul Sakurei.
Cand rozalia a ajuns in camera ei, a observat mesajul:
,,Daca vrei sa iti readuci prietenii la viata vin-o la apusul soarelui la stanci. Brunetul este pe fundul marii iar blondul aproape de casa asta''
Sakura s-a speriat. A plecat afara pentru asi gasi prietenii. Pe Naruto l-a gasit usor, dar ii era mai greu sa il Gaseasca pe Sasuke. Dupa jumatate de ora de cautat in apa, aceasta l-a gasit pe brunet inconstient. L-a adus la mal alaturi de blond.
Rozalia a inceput sa planga. Trebia sa isi salveze prietenii asa ca se hotara se mearga la locul de intalnire.

sper ca ma tin in suspans :smart:

Neji si Tenten: http://i729.photobucket.com/albums/ww299...d48fa9.jpg



Răspunsuri în acest subiect
poveste Naruto - de BlueGum - 29-12-2008, 10:09 PM
RE: poveste Naruto - de O@n@ - 30-12-2008, 12:02 AM
RE: poveste Naruto - de Flash - 30-12-2008, 10:27 AM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 30-12-2008, 11:08 AM
RE: poveste Naruto - de starnight - 31-12-2008, 06:47 PM
RE: poveste Naruto - de Nidryne - 31-12-2008, 06:51 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 31-12-2008, 10:20 PM
RE: poveste Naruto - de Kali?! - 01-01-2009, 07:50 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 02-01-2009, 11:17 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 03-01-2009, 06:20 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 11:54 AM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 04:05 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 11:14 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 10-02-2009, 08:48 PM
RE: poveste Naruto - de Annya - 15-02-2009, 10:12 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 12-03-2009, 08:06 PM
RE: poveste Naruto - de ~^^deea^^~ - 12-03-2009, 08:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)