Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire incurcata

#1
Prima intalnire

In prima zi de scoala in curtea liceului �Yuura� erau foarte multi copii care asteptau inceperea orelor.Clopotelul a sunat si toti s-au dus in clase.Imediat si-a facut aparitia si dirigintele care era imbracat in niste blugi taieti si intr-o camasa care se mula frumos pe corpul lui bine lucrat, pe care il chema Ryoma.Pe la jumatatea orei a intrat si Emy o fata cu parul lung si rosu de vro 15 ani si care era imbracata intr-o fusta foarte scurta care ii punea in evidenta picioarele si o camasa stramta pe corp.
-Buna, eu sunt Emy Aoyagi si de acum inainte eu voi face regulile.
-Buna, bine ai venit sper sa te simti bine la noi si as vrea sa stai in prima banca de la usa langa Max.
-Auzi eu nu fac ce-mi ziceti voi si sa stiti ca eu o sa stau acolo doar pentru ca nu am alt loc liber.
Max era un baiet cu parul alb si scurt tot de vro 15 ani , era imbracat intr-o pereche de pantaloni inchisi la culoare si intr-un maiet pe gat care se mula frumos pe corpul lui pe care l-a lucrat 2 ani la sala si pe deasupra o geaca.El i-a intins mana lui Emy dar chiar in acel moment i-a sunt telefonul.
-Alo ce faci Josh de ce ma suni la ora asta?
-Am vrut sa-ti reamintesc ca astazi eu o sa dau o petrecere si nu vreau asa cum ai facut si data trecuta.
-Bine dar termina odata cu reprosurile astea de domeniul trecutului si mai scuteste-ma ca nu am chef sa te mai ascult.
Dupa ce i-a inchis telefonul in nas, dirigintele a venit langa ea si i-a zis ca nu are voie cu telefon in timpul orei, iar Emy i-a spus ca din moment ce ea e sefa poate sa faca orice.Pe urma s-a intors la Max si au inceput sa vorbeasca despre tot ce le trecea prin cap.
Cand s-a sunat clopotelul toti au dat navala pe usa, ducandu-se sa se pregateasca pentru ora de sport.Cat timp Max mergea pe hol cu capul in jos nu a vazut si a dat peste un baiat mai mare decat el care l-a luat de gat si l-a dat de un perete.Acesta era inalt cu parul negru, lung si prins intr-o coada si era imbracat intr-un maieu care ii punea in evidenta trupul perfect si o pereche de pantaloni.
-Auzi mai piticule cine te crezi sa dai peste mine?
-Pai sti�nu am vrut, nu am fost atent.
-Pentru asta tu trebuie sa��.
-Nu trebuie sa faca nimica mai ales pentru tine daca eram eu mai ziceam dar asa in nici un caz.
-Auzi Emy eu nu ma bag peste problemele tale asa ca nici tu nu te baga peste ale mele,ai inteles sau esti atat de batuta in cap incat sa nu pricepi un cuvant?
-Ce mama dravului ai ma, ti s-a urat cu binele si crezi ca poti sa vorbesti asa cu o fata mai ales cu Emy.
Cand Matt a auzit asta i-a dat un pumn lui Max incat s-a lovit la cap intr-un colt si chiar in acel moment trecea directoarea pe acolo sic and brunetul a vazut-o a plecat prefacandu-se ca nu s-a intamplat nimic.

Capitolul 2

D-na directoare, ajungand in dreptul baiatul cu parul alb s-a speriat cand l-a vazut pe acesta inconstient si cu sange pe lange el, aceasta a intrebat-o pe fata ce s-a intamplat dar ea nu i-a raspuns.Directoarea a rugat-o pe Emy sa-l duca pe Max la infirmerie dar aceasta din cauza ca ii era frica de sange a ezitat putin dar pana la urma a decis sa-l duca.Ajungand acolo infirmiera a intrebat-o cum de baiatul a ajuns asa si fata i-a zis ca asa la gasit pe hol.Dupa ce l-a bandajat l-a lasat cu cu Emy.Peste 30 de minute, acesta s-a trezit si a fost placut surprins cand a vazut-o pe fata langa el.Aceasta l-a intrebat cum se simpte si daca nu cumva ar vrea sa vina pe la ea.Acesta a acceptat cu mare bucurie.
Cand au iesit de la ore in fata scolii cei 2 erau asteptat de o limuzina si de doi bodyguarzy.Dupa un drum de o jumatate de ora in sfarsit au ajuns in fata casei,o vila foarte mare cu 8 etaje, cu o gradina imensa, cu multe flori mai ales trandafiri si cu ditamai piscine.Baiatul a ramas surprins cand a vazut cat de bogata e fata.
Cand au intrat in sufrageria imensa aceasta avea o nuanta de albastru inchis,mobilierul era din piele, in fata era o masa din sticla si pe perete un televizor cu ecran palt.Fata i-a zis sa se aseze pe canapea si sa ceara tot ce vrea pana ce ea o sa se schimbe in niste haine mai comode.Baiatul i-a ascultat sfatul si a cerut un pahar cu suc de lamaie.
In sufragerie si-a facut aparitia un baiet inalt cu parul scurt si rosu, cu ochii de un albasru inchis,care avea un tatuaj pe mana stanga si care era imbracat intr-un maiet foarte strampt pe el care ii punea in evidenta abdomenul perfect si o pereche de pantaloni de o culoare cu ochii lui.El era Josh, fratele mai mare al lui Emy si unul dintre cei mai mari oameni de afaceri si tot unul dintre cei mai mari luptatori.Acesta s-a uitat cam suspicios la baiet.
-Si tu cine esti si cauti in casa mea,spune Josh pe un ton autoritar.
-Pai sti eu sunt�.
Acesta nu a mai apucat sa mai spuna nimica pentru ca in camera si-a facut aparitia fata cu parul rosu care eram imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti care ii punea in evidenta picioarele lungi si fundul bombat si in partea de sus purta un tricou rosu, strampt care ii scotea in evidenta silueta de invidiat si sanii foarte volumptosi.
-Nu are de ce sa-ti dea nici o explicatie, deoarece el este colegul meu si este singurul care vorbeste cu mine din scoala asta plina de prosti, ceilalti ma fac in toate felurile,spuse fata �incepand sa planga�.
-Bine calmeaza-te, nu am vrut sa te supar, doar sti ca eu iti vreau doar binele papusico, ii spune acesta fetei,luand-o in brate.
-Scuza-ma ca ma bag dar nu inteleg ceva voi doi sunteti impreuna sau ce?
-Te referi la faptul ca i-am zis �papusa�?, pai asa ii vorbesc eu si nu sunt iubitul ei ci fratele ei din nefericire pentru amandoi.
Discutia acestora a fost intrerupta de Matt care a intrat foarte nervos in casa si care a trantit usa dupa el reusind sa sperie toti servitorii.Acesta s-a asezat furious pe fotoliu incapand sa dea ordine in stanga si in dreapta.
-Auziti fetelor aduceti-mi si mie un pahar de whisky, acuma daca nu vreti sa va iau la bataie ca la cat de nervos sunt nu as mai tine cont de nimeni si nimic.
-Auzi mai �omul care distruge tot in calea lui� nu vei avea parte de nici un pahar de whisky si nici cu nimic altceva,poate doar cu suc sau apa, tu alegi si de ce dracu ai tu nervi?
-Pai in primul rand nu vreau apa sau suc ci alcool si in al doilea nut e intereseaza pe tine.
-Ba sigur ca ma intereseaza deoarece, in primul rand tu ai 17 ani deci esti minor si in al doilea cat timp o sa lucuiesti in casa mea platita de mine o sa faci ce zic eu, ai inteles?
-Auzi tu crezi ca daca ai 18 ani si esti major poti sa-mi dai mie ordine si mai taci naibi din gura aia ca ma doare capul numai cand te vad dar cand te aud imi vine sa vomit,spuse Matt dand cu pumnul in masa de sticla reusind sa o sparga si sa se taie la mana.
-Vezi ce patesti daca tipi la mine?,acuma vreau sa pleci si sa-ti ingrijezi rana.
-O sa mi-o platesti mai piciule pentru ca din vina ta o sa am o super mare pedeapsa sis a sti ca nu sa-mi scapi asa usor,spune brunetul catre Max.
Emy a vazut ca baiatul cu parul alb a inceput sa tremure , s-a dus la el , l-a luat in brate si i-a zis ca totul o sa se rezolve si o sa se termine cu bine.
Scuze ca au fost atat de scurte promit ca urmatoarele vor fi mai lungi
[Imagine: img270201779.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 08-11-2008, 02:44 PM
RE: Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 08-11-2008, 10:53 PM
RE: Iubire incurcata - de Corina. - 08-11-2008, 11:08 PM
RE: Iubire incurcata - de Kali?! - 09-11-2008, 11:16 AM
RE: Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 09-11-2008, 03:49 PM
RE: Iubire incurcata - de aoixtenshi - 09-11-2008, 06:34 PM
RE: Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 09-11-2008, 08:31 PM
RE: Iubire incurcata - de Kali?! - 09-11-2008, 11:07 PM
RE: Iubire incurcata - de dark_ang3l - 24-11-2008, 12:34 PM
RE: Iubire incurcata - de Apathy - 19-12-2008, 01:27 AM
RE: Iubire incurcata - de Mischa - 23-12-2008, 12:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)