Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire`s attack

#2
Deci...nu ai introducere deloc! Nici naratiune, nici descriere, nici figuri de stil! Numai dialog...care si asa e cam sec.
Nu am inteles absolut nimic, decat ca erau 2 fete prinse intr-un mall inchis...asa si?
Cum am mai spus, introducerea iti lipseste cu desavarsire...e un mare minus, pentru ca intrii direct in actiunea propriu-zisa, pe care o grabesti si pe aia. Deasemenea, nu e bine sa incepi cu dialog. Stiu ca nu sunt eu mai breaza sa zic asta, dar macar daca completai mai apoi cu naratiune...
Ca o introducere puteai sa descrii drumul fetelor la mall, cum au umblat ele prin n magazine proband haine etc etc etc....
Deasemenea, dupa semnele de punctuatie ( aici se include si virgula) ar fi bine sa lasi spatiu si dupa aceea sa incepi sa scrii alt cuvant. Crede-ma, da mai bine la aspectul textului.

Deci ai multe lipsuri. Renunta la dialogul sec si plictisitor, in introdu naratiune, descriere (nu ai descris aproape deloc personajele) si figuri de stil. Sper ca la urmatorul capitol sa vad ceva imbunatatiri. Deasemenea, fa-l mai lung.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Răspunsuri în acest subiect
Vampire`s attack - de Izobel-Chan - 26-10-2008, 01:40 AM
RE: Vampire`s attack - de Jasmine - 26-10-2008, 02:00 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.777 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)