Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Liceul - un loc in care iubirea intra in scena

#10
Capitolul 5 - Pariul

Acea zi in care totul a luat-o razna s-a terminat. A inceput o alta zi plictisitoare.
Ami si Ren s-au dus la scoala impreuna, deoarece nu aveau de ales, stateau in aceasi casa. In curand cei doi au ajuns in fata scoli.
-Hei Ren! il saluta Tamaki.
-Salut! zise acesta plictisit.
-Ce s-a intamplat? De ce ai venit impreuna cu tipa aia? intreba curios blondul.
-Am atatea sa iti povestesc. Dar o voi face la ore ca acum nu am chef sa m-ai explic.zise brunetul.
-In fine. Cred ca reputatia ta se cam duce de rapa. zise blondul serios.
-De ce? Ce s-a intamplat? spuse Ren ingrijorat.
-Pana acum ai fost cu toate fetele din scoala, inafara de una...inafara de Ami. Si se spune prin scoala ca iti e frica de ea.
-Ceeee? Nu se poate asa ceva! Lasa ca vad.
-Eu cu Demon am facut un pariu. Daca Ami nu va fi iubita ta in 3 sptamani, voi pierde o gramada de bani, iar daca o faci vom imparti bani.zise cel mai bun prieten al brunetului.
-Bine. Haide sa vedem ce mai face urmatoarea mea iubita.zise acesta cu un zambet malefic pe fata.
Cei doi merse in clasa si au inceput sa vorbeasca mai incet ca sa nu ii auda Ami.
-Planul meu tot timpul reuseste. In trei sptamani o sa avem o gramada de bani.
Ren se duse la banca lui ami si spuse:
-Stii...imi... pare rau pentru ca ....ti-am umblat prin lucruri.
-Ce ai? Ai febra cumva? Dar ma rog, scuzele sunt acceptate. zise aceasta mirata.
Ren se intoarse in banca lui. Dupa cateva minute se suna si clopotelul care anunta inceputul orelor.
In timpul tututror orelor brunetul se uita la rozalie. Nu isi mai deslipea ochii de laea. Ami observase acest lucru si i se parea chiar enervant. Ren isi daduse seama ca planul lui incepea sa funtioneze deoarece si Ami a inceput sa se uite la el fara niciun motiv.
"Ce se intmpla cu el? Ieri nu era asa? De ce ma mir? Oameni nu sunt de incredere. Nu pot face aceeasi greseala ca si acum 4 ani."
Clopotelul anunta sfarsitul orelor si plecarea acasa. Rozalia se indrepta spre iesire, dar nefiind atenta a dat peste brunet.
- Mda...scuze. spuse aceasta.
-Nu-i nimic. zise brunetul cu un zambet pe fata.
Mersera amandoi spre aceasi masina neagra si se urcara in ea. In masina, Ren se aseza cat mai aproape de Ami. Ami observa acest lucru, dar nu avea ce face.
Intr-un sfarsit, ajuns acasa.Tatal rozaliaei si mama brunetului se pregateau sa plece la o petrecere de afaceri impreuna cu Saiko.
-Imi pare rau ca trebuie sa va spun, dar va trebui sa ramaneti singuri acasa pana deseara. Noi trebuie sa plecam. spuse mama lui Ren.
- Oooo....Ce pacat! spuse Ren de parca i-ar fi parut rau. In acea zi Ren avea sa isi puna planul in aplicare.
Parintii lor plecara si ei au ramas singuri.
-Am sa fiu in camera mea. Sa nu cumva sa ma deranjezi. Nu am chef de tine azi.zise indiferenta adolescenta.
-Bine.spuse acesta.
Ami intra in camera ei, iar peste o jumatate de ora Ren avea de gand sa actioneze.
Adolescentul a intrat in camera rozaliei. Acesta a luat-o de mana si a trantit-o de peretele rece al camerei ei. Acesta a tinut-o de amandoua mainile deasupra capului si a inceput sa o sarute.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Hana-chan - 04-10-2008, 07:40 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Icey-chan - 10-10-2008, 03:14 AM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Redhead Rules - 12-10-2008, 02:41 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Hana-chan - 13-10-2008, 08:01 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de Hana-chan - 26-10-2008, 01:50 PM
RE: Liceul - un loc in care iubirea intra in scena - de ::::yamashita ayumu:::: - 04-11-2008, 08:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Liceul...alta povara Elix3 3 2.944 29-10-2012, 01:57 AM
Ultimul răspuns: Lain
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 15.345 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Pe scena vietii Zuzu*lov3 5 4.640 01-01-2010, 03:20 AM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Liceul J A N E 5 4.373 02-08-2008, 03:29 PM
Ultimul răspuns: minako
  Scena Vietii [parodie] ~Ryuzaki~ 1 2.753 20-07-2008, 10:47 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)