Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tentatii din New York

#18
Capitolul sapte ~

- Axel, trezirea, aud o voce cunoscuta strigandu-ma, iar o umbra poposea deasupra fetei mele, ca si paravan pentru soare. Murmur ceva si deschid ochii, dand nas in nas cu David care statea peste mine, la bustul gol si zambindu-mi copilaros.
- Te rog, spune-mi ca nu am facut nimic, ii spun eu, cu o voce de tanc plangacios care se simtea vinovat de ceva.
- Ah, nu-ti amintesti? Pacat! Ai fost minunat aseara, iubire, spune el, pe un ton gemut, iar eu am luat o perna si l-am lovit cu ea in fata, ridicandu-ma in sezut.
- Daca am fi facut cu adevarat ceva, m-ar fi durut pos-...si m-am oprit inainte sa continui sa spun o prostie.
- Deci daca am fi facut ceva, eu te-as fi dominat? Asta e fantezia ta? Mhm, imi place, sopteste el, iar eu m-am pus in genunchi, intorcandu-ma cu spatele la el, moment in care el a luat perna aruncata mai devreme si ma loveste cu ea peste fund. Am simtit cum mi se urca sangele la cap. Il omor, imi spuneam in gand. De data asta, il distrug cu tot cu perversiunile lui adorabile, asta...oribile. Mi-am scuturat capul de doua ori si m-am intors cu fata spre el sa-i spun vreo doua, insa disparuse fara urma. Huh? Visez?
- Sunt la dus, vin-o si tu daca vrei, il aud strigand. Si nu e un vis...Ce pacat!
- Daca ai nevoie de ceva cu care sa iti usuci capul, sa stii ca mama are o pusca, strig eu inapoi.
- Care cap? Cel care iti place tie cel mai mult? Intreaba el, neincetand cu prostiile, dar suntem asa de cand ne cunoastem. Pana si iubita lui crede ca suntem un cuplu. Brr, cuplu? Cu el? Nup, nu e posibil.
- Ah, aici erai, spune mama, aparuta din senin, facandu-ma sa sar in sus.
- Fac cu inima din cauza ta, i-am raspuns.
- Mai tarziu, spune ea. David o sa stea la noi o saptamana, continua ea. Mama lui e plecata in Elvetia si m-a rugat sa am grija de el pana se intoarce ea. Si cum camera de oaspeti a fost infectata cu gandacii vecinului de la etajul unsprezece, o sa doarma cu tine. Presupun ca asta nu e o problema, din moment ce sunteti un cup-...asta, foarte buni prieteni, spune ea, afisand un zambet fals, iar eu i-am aruncat o privire de gheata, gen : Iesi, nu ma mai tortura si tu.
- A patra persoana care crede ca suntem un cuplu, yey! Spun eu, sarcastic si deloc fericit.
- Buna dimineata, doamna Maya, spune David, iesind din baie doar intr-un prosop si pupand-o pe obraz, dat fiind ca o considera ca o a doua mama si asta e inca un motiv pentru care nu putem fi un cuplu.
- Buna, dragule. I-am spus lui Axel minunata veste.
- Um, inainte sa plecati...e o petrecere diseara la care trebuie neaparat sa ajungem si am auzit ca tinerelul e pedepsit, spune David. Tinerel? Si petrecere? Hah, nu o sa ma lase in veci.
- Pai daca e vorba de tine...Sa ai grija de el, bine? Spune ea, zambind fericita si iesind in pas vioi din camera. Huh? M-am lovit la cap si am ajuns intr-un univers paralel? Ce or fi pus aia in pastila pentru dureri de cap? Am clipit des, cu ochii cat cepele, de parca as fi vazut vreo minune venita din spatiu si am deschis gura sa spun ceva, dar apoi am lasat-o balta.
- Diseara o sa fim uuh, uhhh, spune el, fluturand putin prosopul si dand din fund .
- Ma duc sa sar pe geam, ii spun.
- Mai tarziu, spune el. Acum trebuie sa faci un dus si sa iei micul dejun, continua el, luandu-ma de mana si azvarlindu-ma in baie, aruncandu-mi prosopul folosit de el pe cap. Ew, imi spun in gand. Desi...nu miroase prea rau. Mno, acum chiar delirez. Arunc prosopul pe podea, aproape de cosul de rufe si intru in dus, dandu-mi cu capul de sticla rece si aburita. Ieri m-a sarutat, azi a stat peste mine pe jumatate gol si acum trebuie sa mergem la o petrecere de cupluri si sa dormim impreuna. Da' de ce sa nu ne si casatorim? Ma intreb, ironizandu-ma singur.
- Se racesc clatitele, il aud strigand din camera.
- Eu nu sunt motor turbo. Ma spal si eu cat de repede pot, ii raspund, in timp ce ma frecam cu sapun.
- Te speli sau faci altceva? Intreaba el, iar eu mi-am dat ochii peste cap.
- Ah, da, fac, spun eu, pe un ton gemut, mimand ceva ce nu am mai facut de mult.
- Sa te ajut?
- Nu, ma descurc si singur, ii replic. Parca ti se raceau clatitele.
- Aaa, daca le mananc cu tine, nu conteaza ca sunt reci sau calde. Tu aduci caldura in viata mea, spune el, incercand sa para romantic.
- Vezi Romeo, ca ti se spanzura Julieta de ventilator cu replici de-astea, ii spun eu.
- Julieto, oh Julieto. Unde esti tu oare? Raza mea de soare. Vin-o, te coboare.
- Din ferris wheel, dupa sase beri si o lada de hamburgeri, replic eu.
- S-a dus naibii tot romantismul, spune el, in timp ce eu imi legam un prosop de talie, terminand in sfarsit cu dusul, fara sa ma pufneasca rasul din cauza lui. Am iesit pe usa, nestiind ca el era rezimat de aceasta si aproape ca mi-a cazut in brate, dar noroc ca s-a prins de cleanta.
- Vad ca te-ai imbatat de atata dragoste, ii spun sarcastic. Hai sa manancam pana nu te prinde febra de Sheakespeare.
- Nu vrei mai intai sa defilezi debracat? Ma intreaba el.
- Ba da, ii replic sarcastic.
- Si ce mai astepti? Intreaba el, punandu-si mainile in san.
- Sa vina Hopa Mitica si Cenusareasa sa ma roage in genunchi, ii raspund.
- Vad ca iti plac basmele, spune el. Probabil cel mai mult alea cu printi, spune el, facand aluzie la parul lui blond si farmecul lui irezistibil.
- Si de multe ori, printul e broscoi, ii spun, iar el se preface sagetatat de o sulita invizibila care i-a rapus inima. Vai, ce drama, imi spun. Cat el se preface ca isi da ultima suflare, eu mi-am luat o pereche de boxeri albi, urmati de jeansi negri, la fel ca ai lui si un tricou galben cu mesajul : Shit happens. Yep, asa e. L-am luat de mana, aproape tarandu-l in jos pe scari si ghidandu-l pe ''ranit'' pana la bucatarie, la blatul plin cu mancare delicioasa. Imediat cum a vazut bunatatile ce ne asteapta, s-a vindecat in mod miraculos. Exact cum credeam, nu dureaza mult. Arata-i mancare si uita de tot. Nici nu am apucat sa ma asez pe scaun, pana cand el a si terminat tot ce avea in farfurie. Eu i-am luat farfuria goala, mi-am pus in ea o clatita din cele cinci pe care le aveam si i-am dat lui restul farfuriei mele, iar el mi-a zambit bucuros.
- Multumesc, spune el si ma pupa pe obraz, iar eu am rosit putin, dar am luat repede o gura de mancare ca sa nu se observe. Ce l-a apucat?

Restul zile l-am petrecut jucand jocuri, uitandu-ne la Tv si facandu-ne temele sub ochii de vultur ai mamei. Desi eram pedepsit, cat timp eram cu David, aveam voie sa fac de toate. Poate ar trebui sa se mute la noi, imi spun in gand. Compania blondului e amuzanta, in perfida laturii lui extrem de perverse si acum si a subitelor gesturi pe care le face, dar nu m-as putea desparti de el. Chiar si cand e cu Amy, el sta mai mult pe langa mine. Plus ca aiurita aia nu il lasa sa faca mai nimic si se plange in continuu cat de mult se plictiseste cu ea. Nici macar relatii intime nu intretine, din ce spune el. Ba e pe ciclu, ba e suparata, ba si-a pierdut pisica sau i-a fugit papagalul pe geam. Bietul de el, il compatimesc. Daca ar fi cu mine, ar.... Stai, ce?
- Ar trebui sa fim plecati deja, dar tu nici macar nu te-ai imbracat, spune David, trezindu-ma din transa. M-am ridicat de pe canapea si am fugit sus in camera, schimbandu-ma de haine, in unele de club, destul de mulate. O pereche de blugi negrii, stramti, cu lanturi atarnand in zonele mai joase, un tricou albastru inchis, neon, cu imprimeu negru si sclipicios si o pereche de tenisi negri cu tinte argintii. Asa, putin parfum si sunt gata de plecare. Abia astept sa ma intorc. Cine stie ce o sa fie acolo si ce o sa trebuiasca sa fac cu David. Dar poate asa il lasa Ryan in pace si terminam odata cu sarada asta. Mi-am luat telefonul si am iesit din camera, privindu-l pe blond, in timp ce el isi aranja camasa neagra, desfacuta aproape de tot, peste blugii albastri, taiati prin toate partile, unele dintre ele aratand mai mult decat era de dorit. Aiuritul, imi soptesc in gand. Mama a iesit din bucatarie, minunandu-se cat de dragut aratam si pupandu-ne pe amandoi pe frunte, spunandu-ne ca e vremea sa plec, dar nu inainte sa ne ameninte ca trebuie sa ne intoarcem inainte de ora doisprezece.
- Multumesc de indicatii, dar daca ne mai tii mult, o sa prindem miezul noptii aici, ii spun eu. Iesind afara, David a facut cu mana unui taxi, care a oprit imediat, minune pentru New-York-nezi. M-a luat de mana si m-a tras pana la portiera, deschizand-o galant si apoi azvarlindu-ma inauntru. Print, huh? Mi-am pus mainile la piept, intorcand capul intr-o parte, gandindu-ma la toata agitatia de acolo, la provocarile de care s-ar putea sa avem parte pentru a castiga si la toti ochii atintiti asupra noastra. O sa mor...

Ajunsi la club, David a platit pentru amandoi si eu l-am asteptat la intrare. Nici mort nu intru singur aici. El mi-a luat mana intr-a lui, asigurandu-ma ca nu trebuie sa-mi fac griji si am pasit alaturi de el inauntru, fiind intampinati cu fluieraturi si chicoteli. Asa am aflat ca, pentru orice cuplu care intra in club, este varsata o galeata cu petale de trandafiri, iar traditia clubului cere ca cei doi sa se sarute sub ploaia de petale. Si noi trebuia sa o respectam... L-am prins pe David de dupa ceafa si mi-am unit buzele cu ale lui, facand eu primul pas in ceva care s-ar putea termina prost. Buzele noastre frematau impreuna, muscandu-ne reciproc si impartind saliva dulceaga, frecandu-ne la sfarsit nasurile ca intr-un sarut al eschimosilor.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 04-01-2014, 02:09 PM
RE: Tentatii din New York - de Yami - 04-01-2014, 02:47 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 05-01-2014, 01:46 AM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 05-01-2014, 01:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 13-01-2014, 11:18 PM
RE: Tentatii din New York - de Aliss_anime - 03-02-2014, 08:14 PM
RE: Tentatii din New York - de Iuly - 03-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 07-02-2014, 07:48 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 07-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 08-02-2014, 05:26 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 09-02-2014, 03:49 PM
RE: Tentatii din New York - de Ali12 - 16-03-2014, 04:46 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 25-05-2014, 10:41 AM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 25-05-2014, 04:08 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 18-01-2015, 01:23 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-12-2015, 09:12 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-01-2016, 07:35 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-01-2016, 07:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 06-02-2016, 02:58 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-02-2016, 01:17 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-02-2016, 05:20 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-03-2016, 03:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)