Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Se inchide Animaxul !

#5
Se inchide Animaxul !
La data de 31.01.2014 se va inchide postul tv Animax Romania, urmand sa fie inlocuit de AXN Spin. De asemenea, la data de 31.12.2013 si-a incheiat transmisia si postul Animax Spania, pe care nu erau difuzate decat trei serii anime. Din cate am observat, AXN Spin nu are in program decat Naruto si Hello Kitty ca seriale anime, restul fiind seriale si emisiuni care sunt difuzate si pe restul canalelor AXN.
In fine, in ce proportie credeti ca inchiderea singurului canal de animeuri din tara noastra va afecta comunitatea romaneasca de fani anime ?

Din punctul meu de vedere NU IMI PASA ! Spun asta pt ca nu mai prind acest post tv de 5 ani, si in al doilea rand incepuse sa difuzeze aceleasi animeuri.
Comunitatea anime/manga nu va avea de suferit.


Citat:Manga Anime a murit, Anime Mania e in moarte clinica, Anime-Club de-abia daca mai strange 10 posturi intr-o saptamana, numai Zupul nostru ce mai are o activitate la limita decentei, insa nimic apologetic din acest punct de vedere. Nici macar Nijikon-ul din acest an nu a mai fost la fel de entertaining ca editiile din anii precedenti, eu unul nu am fost prezent, insa din ce am vazut din poze si am auzit de la altii, a fost o editie below average....parca nu mai este acel entuziasm, don't know. Eu zic ca nu exagerez cand spun ca 75% din aceste efecte au fost cauzate de absenta acelui post de televiziune dedicat anime-urilor.

Site-urile respective au murit din cauza a 2 chesti ;
-1 nu au venit cu noutati
-2 owneri au 'imbatranit' iar chestia 'anime' pare prea copilaros



Răspunsuri în acest subiect
Se inchide Animaxul ! - de ZOZO-chan - 08-01-2014, 06:23 PM
RE: Se inchide Animaxul ! - de Agrona - 08-01-2014, 07:06 PM
RE: Se inchide Animaxul ! - de ZOZO-chan - 08-01-2014, 07:58 PM
RE: Se inchide Animaxul ! - de Romania - 24-01-2014, 03:12 AM
RE: Se inchide Animaxul ! - de Miauti - 27-01-2014, 08:43 PM
RE: Se inchide Animaxul ! - de Sushiiushii - 30-01-2014, 08:32 PM
RE: Se inchide Animaxul ! - de TopSecret - 14-02-2014, 12:40 PM
RE: Se inchide Animaxul ! - de Queen of Darkness - 15-02-2014, 09:41 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)