Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Cheile Infernului

#26
Hello~ Yep, am ajuns din nou cu capitolul. Lectura placuta. ^^

Kira's Scarlet: Da, asa se pare. Ai fost prima. :)) Eu ar trebui sa multumesc, pentru ca citesti~ Nici mie nu imi place strainul obsedat, nu-ti face griji. E ceva interesant in legatura cu el, insa~ :>
Mikky-rock68: Ma bucur ca nu ai murit inca de curiozitate. Te aveam pe constiinta~ :)) Anyway. Multumesc ca citesti si da, stiu ca acel Kris pare suspect. Veti vedeaaa~
ohaio_angel: Nu stiu daca Dante il va omora pe Jake, dar Jake asa spune... Secret~ Aw, stiu, si eu am fost surprinsa de mariajul celor doi. Multumesc ca ai trecut si pentru sustinere. * hug *


Chapter nine


Kris se integra doar prea perfect in acel peisaj, gandise Jake. Era vorbaret, zambitor, tot timpul misterios. Nu era deloc ca el. El era, pentru mai toti, un copil. Un copil de care vrei sa scapi cat mai repede pentru ca e o adevarata povara. Se aseza pe canapea, cu un pahar de suc in mana si ofta deznadajduit in timp ce ii auzea pe ceilalti razand la bucatarie. Se pare ca cina organizata de Raven si Aaron era mai mult un fel de curs de gatit. Surprinse, pentru scurt timp, privirea lui Dante asupra lui, apoi il vazu venind spre el. Blondul aproape zambi si mai bau o gura de suc, impunandu-si sa nu mai fie o "fetita".
- Ce faci aici? intreba degajat brunetul in timp ce se trantea langa Jake pe canapea. Toata petrecerea e acolo. Jake se uita, instinctiv, spre bucatarie si vazu privirea lui Cristopher atintita asupra lui... Insa nu era o privire amicala sau macar indiferenta ori curioasa. Privirea aceea avea ceva demonic in ea, o cautatura de animal care isi urmareste cu ochi vigilenti si scrutatori prada, de la departare, astfel incat sa atace la momentul oportun. Si il priveau pe el; cu un aer amenintator ce greu il puteai evita. Se simtea incoltit si pentru moment, se gandi chiar ca ar fi fost bine sa se refugieze in bratele protective ale barbatului de langa el. Atat de teama ii era de acel Kris, daca acela o fi fost numele lui. Caci, dupa intuitia lui, tipul ii parea un impostor. Un impostor care voia sa il ia pe Dante de langa el...
- Jake? Ce e? intreba usor ingrijorat brunetul, intorcandu-si privirea spre bucatarie. Nu zari nimic ciudat. Kris se uita la el cu un zambet amiabil pe fata, in timp ce bea o gura de vin rosu din paharul ce stralucea elegant in lumina aceea blanda.
- N-nimic... ingana Jake si, indreptadu-si atentia spre Dante, realiza ca se uita la satenul ce ii zambea dragut si cuceritor din bucatarie. Vru sa faca ceva, sa il ia pe Dante de langa acea imagine, insa doar lasa paharul de suc pe masa si spuse pe un ton aproape soptit:
- Ma duc sa gasesc baia... Dante ingana un "sigur, cum vrei" aproape inconstient si se ridica de pe canapea, ducandu-se in bucatarie.
- Jake e bine? intreba prietenos satenul si zambi la fel de cuceritor catre brunet.
- Da. Cred ca nu se simte chiar bine. Pentru o clipa, lui Dante i se paru ca zambetul dulce a lui Kris ia o nuanta machiavelica, ca a unui maniac ce isi indeplineste planul diabolic. Insa, fara sa se gandeasca la asta, zambi la fel de detasat, si, in mod voit, se apropie mai mult de el, corpurile lor aproape atingandu-se.
- Si... Ce iti place sa faci in timpul liber... Kris? spuse acesta pe un ton de don Juan ce vrajeste pe oricine, iar Kris isi posta pe chipul albicios un zambet pervers.
- Imi place sa... Citesc si sa fac fotografii.
- Mhm... Ce fel de fotografii?
- Unele... interesante? Pe Dante aproape ca il pufnise rasul, insa se abtinuse, soptindu-i intr-un fel lasciv la ureche:
- Si nu ai vrea sa imi faci si mie unele? Te asigur ca vor fi interesante...
- Cu siguranta vor fi, pronunta satenul, lasand paharul de vin pe blatul de bucatarie, aproape de mana lui Dante, astfel incat sa il poata atinge. Dante simti acea furnicatura provocata de degetele barbatului si, brusc, vru sa il posede asa cum nu o mai facuse cu vreo cineva pana atunci. Il provoca, era interesant; era, oarecum, perfect. Mult prea perfect...
- Sincer sa fiu... incepu Kris cu un zambet satnjenit pe fata si se rezema de blat, cu chipul aproape afundat in umerii slabuti.
- Da? intreba Dante si se apropie mai mult de el, caci, daca se apropia putin mai mult, ar fi putut sa ii sarute urechea mica.
- Desi stiu ca e gresit sa gandesc asa si... Stiu ca sunt cam... Tarfa, spuse Kris si zambi amuzat, Dante chicotind la randul lui. Chiar am vrut sa il loveasca pe Jake cosul ala. Ca eu sa il pot prinde... Te-am ochit de cand ai intrat in magazin, continua acesta si zambi vinovat, ca un copil mic ce isi certe iertare pentru o nazbatie. Dante zambi amuzat si se apropie mai mult de el, lasandu-si buzele fierbinti pe gatul acestuia, in timp ce Raven spuse dur:
- Daca vreti sa v-o trageti, nu in casa mea! Aaron rase amuzat si o saruta pe sotia lui, in timp ce cei doi se departara usor, insa nu destul de mult incat sa nu mai simta corpul celuilalt.


***


Soarele se refracta in raze multiple de lumina ce intrau pe geamul camerei mari. In aer persista miros de vin si de mancare, asa cum ramasese de seara trecuta. Jake se ridica de pe canapea, observand ca e infasurat intr-o patura visinie si se intinse, ciufulindu-si somnoros parul. Din bucatarie se auzea un zgomot de masina; masina de spalat vase era pusa in functiune in timp ce o cafetiera prepara cafeaua. Ii putea simti mirosul si se simti, deodata, mai treaz. Se ridica din pat si o vazu pe Raven intoarsa cu spatele, in timp ce pregatea niste sandvish-uri. Aaron dadu buzna in sufragerie, incheindu-si camasa si spuse pe un ton prietenos:
- 'Neata, Jake. Scumpo, eu trebuie sa plec. O sa beau o cafea in drum spre institut, bine? Raven se intoarse zambitoare si isi saruta sotul, asezandu-si cravata, apoi ii spuse un "in regula" iubitor. Se intoarse spre Jake, care se aseza, intre timp, pe un scaun de la bucatarie si ii spuse sa manance repede si sa bea cafeaua in timp ce ea se imbraca. Doctorul pleca, luandu-si la revedere de la cei doi, apoi Jake se retrase, singur, cu cafeaua in mana pe scaunul de la bucatarie, intrebandu-se unde e Dante. Manca unul din sandvish-urile pregatite de bruneta si bau jumatate de cana de cafea, vrand sa ajunga mai repede acasa. Aseza patura, impaturind-o atent, apoi auzi cum Raven flutura cheile de la masina in mana.
- Nu trebuia sa o paturesti. Haide. Nu conduc mult, dar, pentru tine, o fac, spuse buneta chicotind si Jake se simti mult mai bine. Inca nu isi aminti ce se intamplase. Dupa ce vazuse acea privire a lui Kris, se simtise atat de rau incat avusese nevoie de somn. Nici nu mai apucase sa guste din puiul delicios ce il pregatise Raven. Iar acum se urca in masina femeii, sperand ca, odata ajuns acasa, se va simti complet refacut. Ajunsese sa spuna apartamentului lui Dante, "acasa", de parca ar fi apartinut lui. Melodiile difuzate la radio ii ridicara si mai mult moralul, insa nu destul cat sa faca fata la ceea ce vazu cand intra in apartamentul lui Dante... In lumina soarelui de dimineata, ce ii invaluia ca o aura binefacatoare, Dante si Kris stateau goi in pat, dormind. Nici nu ii trebui mult timp sa isi dea seama; Dante si acel barbat pe care el il ura din tot sufletul se culcasera impreuna. Deci acel intrus chiar voise sa faca asta de la inceput! Se simtea tradat... Nu stia din ce motiv, insa se simtea parasit. Cu ochii aproape in lacrimi, Jake iesi, trantind usa cu putere, astfel incat intreg apartamentul rasuna a gol. Dante se trezi aproape speriat din cauza detunetului, si, cand isi deschise ochii si adulmeca aerul, simti acel parfum cunoscut, care ii placea atat de mult. Jake fusese acolo, o stia...
Auzi un scancet usor, aproape blestemandu-se pentru faptul ca Jake il vazuse asa - desi nu stia de ce se simte asa vinovat; era doar o aventura pentru el, nimic serios. Kris se ridica usor si se freca la ochi, sarutand, apoi, umarul brunetului.
- Mneata, pronunta el ca o pisica ce se gudura pe langa stapanul ei. De asemenea, Kris simtise prezenta lui Jake inca de cand deschise usa, insa nu ii pasa. Se hotarase sa il aiba pe Dante si nimic nu avea sa il opreasca.
- 'Neata... pronunta aproape lipsit de satisfactie Dante si incerca sa zambeasca. Cristopher il intreba daca e bine, insa brunetul nu raspunse si se ridica, luandu-si o pereche de pantaloni largi pe el. Se indrepta spre bucatarie si vru sa isi puna la facut cafeaua, apoi se razgandi, spunandu-i satenului:
- Scuze ca nu iti pot oferi macar o cafea, dar... Trebuie s-o sterg. Zambi dragut, de parca i-ar fi spus politicos sa se faca nevazut in acel moment, si intra in baie, fara sa se uite la privirea furioasa a lui Cristopher. Satenul scrasni din dinti si marai usor, ochii lui, ce erau albastri, luand o nuanta de rosu aprins.
- That brat... pronunta el cu un accent britanic si marai din nou amenintator.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Cheile Infernului - de Clau~ - 19-03-2013, 12:23 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 19-03-2013, 08:55 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 21-03-2013, 09:26 PM
RE: Cheile Infernului - de hiimera - 23-03-2013, 08:53 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 25-03-2013, 08:03 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 25-03-2013, 09:00 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 26-03-2013, 01:52 PM
RE: Cheile Infernului - de Batsy - 28-03-2013, 12:28 AM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 02-04-2013, 07:46 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 02-04-2013, 08:32 PM
RE: Cheile Infernului - de Yuki. - 02-04-2013, 08:55 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 10-04-2013, 09:21 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 10-04-2013, 11:12 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 23-04-2013, 02:34 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 28-04-2013, 04:47 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 01-05-2013, 11:59 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 01-05-2013, 04:26 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 02-05-2013, 10:58 AM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 10-05-2013, 08:14 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 11-05-2013, 11:20 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 11-05-2013, 06:14 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 19-05-2013, 01:48 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 19-05-2013, 03:44 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 19-05-2013, 08:55 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 20-05-2013, 07:07 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 26-05-2013, 01:12 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 26-05-2013, 03:35 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 26-05-2013, 06:13 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 31-05-2013, 02:43 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 31-05-2013, 04:00 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 08-06-2013, 08:39 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 08-06-2013, 01:42 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 08-06-2013, 06:00 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 09-06-2013, 11:29 AM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 18-06-2013, 07:57 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 19-06-2013, 01:00 AM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 19-06-2013, 04:34 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 19-06-2013, 06:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)