Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Da Vinci's Demons

#2
Acum 20 de minutea am terminat primul episod. Ma rodea de cateva zile curiozitatea cu privire la serial. Titlul parea atat de promitator... Il vedeam adesea asezat printre primele recomandari pe un site unde obsinuiesc sa vizionez seriale. Si daca tot mi se parea interesant, m-am gandit sa il vad.
Intro-ul mi-a placut neasteptat de mult. Detaliat si frumos prezentat. In momentul de fata imi pare un serial cu suficient potential. Imi aminteste putin de The Tudors, desi in afara de timpul in care s-ar petrece majoritatea evenimentelor, nu gasesc prea multe asemanari.
The Book of Leaves? Ar putea fi orice scris in ea, din primul episod nu am gasit vreun indiciu care sa ma ajute sa imi dau seama. Posibil sa fie ceva legat de trecutul lui Da Vinci, cand intrase in acea pestera si iesise acoperit de sangele altcuiva. Poate din urmatoarele 2 - parca erau aparute 3 - imi voi face macar o banuiala cu privire la aceasta carte 106
Sper ca se va ridica la nivelul asteptarilor ce mi le-am facut dupa primul episod.



Răspunsuri în acest subiect
Da Vinci's Demons - de MajinCloud - 17-04-2013, 11:38 PM
RE: Da Vinci's Demons - de Zyklon - 29-04-2013, 06:59 PM
RE: Da Vinci's Demons - de EllaAngelus - 02-06-2013, 11:38 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)