Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Corupt de viata

#4
Nu ai o idee rea, de fapt chiar mi se pare ca ai viziune si imaginatie si poti crea ceva cu talc. Atata doar ca mai trebuie sa lucrezi.
Imi place ideea cu ,,merele'', de fapt te-ai putea axa pe simboluri, ai putea include in repertoriul de zi cu zi al personajului obiecte simbolistice pentru a-ti putea codifica mesajul. Marul, de exemplu, poate simboliza tentatia. Daca iei in calcul chestia asta, ti-ar putea iesi ceva destept.
Imi place ca ai inclus niste umor - that's not quite stupid by the way, at least it makes some sense. Iarasi, il poti transforma in umor destept prin comic de situatie si poate si niste limbaj umoristic, cat timp nu cazi in cliseu si in glume seci, sau sa dai in vreun slapstick comedy.
Ce e rau e ca pe alocuri ai fost putin siropos - ,,Un banal fruct, de o forma sferica,'', ,, stropit cu substante toxice care-i ucid puritatea.'', nu stiu, it's a matter of taste, dar ai putea renunta cat de cat la exprimari bombastice.
In rest e OK. Ai putin mai multa atentie la greseli, vezi sa-ti pastrezi ideea si bafta!
[Imagine: ls.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Corupt de viata - de Storymaker - 06-11-2012, 03:09 PM
RE: Corupt - de daddy's Girl - 06-11-2012, 08:33 PM
RE: Corupt de viata - de ohaio_angel - 07-11-2012, 03:57 PM
RE: Corupt de viata - de Fata cu par de foc - 07-11-2012, 10:09 PM
RE: Corupt de viata - de Storymaker - 25-11-2012, 01:59 PM
RE: Corupt de viata - de ohaio_angel - 30-11-2012, 06:44 PM
RE: Corupt de viata - de Storymaker - 28-03-2013, 10:13 PM
RE: Corupt de viata - de ohaio_angel - 29-03-2013, 06:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)