Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Calatoria in timp

#6
Am aflat si eu de la nu mai stiu cine, ca cica Einstein a reusit sa teleporteze in timp un vapor 22
Si am mai auzit ca nu mai stiu cine a fost teleportat in timp cu nu mai stiu ce masina pentru razboi 22
Si am tot stat si m-am gandit si nu pot gasi o explicatie la nimic referitor la timp 22. Si m-am tot gandit cum de a fost posibila teleportarea in timp, daca fiecare secunda care trece, nu o mai putem recupera.Si m-am gandit si oare de ce este asa...si nu am gasit nicicum o explicatie logica...
Si m-am tot gandit...oare daca cineva s-ar teleporta in timp in urma cu o mie de ani, ar vedea de exemplu razboaiele in desfasurare ca si cum acolo ar fi prezentul? 22
Si mi-a zis maicamea ca a citit intr-o carte (pe care o am si trebuie sa o citesc si eu), ca teleportarea trebuie sa mai astepte inca cateva sute de ani, deoarece toata materia din corpul uman trebuie sa se desmembreze in particule si sa se refaca la loc in alt loc si alt timp, iar acest lucru nu este posibil deoarece cu toate cunostiintele de pe Terra, noi cunoastem doar nu stiu cat % din 100% ca sa reusim sa ne teleportam....si acolo cica scrie ca trebuie sa mai asteptam cateva sute de ani pana vom evolua mai mult...interesant,nu?
Si ma rog...sunt niste chestii...la care oricat de mult stau si ma gandesc, nu gasesc raspuns...



Răspunsuri în acest subiect
Calatoria in timp - de Jigoku - 03-08-2008, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)