Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Legea dragostei

#16
[center]* * *[/center]

Stateam la geamul de la sufragerie si imi priveam fratele cum se zbenguia in piscina in timp ce beam usor din limonada cu gheata ce am facut-o pentru amandoi. Intrebarea lui m-a luat total pe nepregatite, dar mi-ar placea un sarut cu el... Imi scutur capul, apoi ies la piscina, punand paharul pe o masa cu umbrela si imi dau jos tricoul, ramand in doar in pantalonii trei-sfert, din fas. Mi-am scos din buzunare mobilul si banii, apoi m-am dus la piscina sarind in cap. Ies la suprafata si Olly veni la mine, incercand sa imi faca un surub, dar tot el ajunse cu capul pe sub apa. Ma asez pe margine si brunetul veni la mine, bagandu-se intre picioarele mele si ma lua de mijloc, punandu-si capul pe pieptul meu. Zambesc protector si incep sa ma joc cu parul sau.
- Otto, ce era intre tine si barbatul acela care l-ai pocnit? Ma intreba curios, iar eu am privint cerul in cautarea unui raspuns.
- A fost iubitul meu, ii raspund senin, chit ca eram o persoana ce nu prea vorbea despre viata amoroasa. Tipul era un lunatic si jumate, era doar bun de..., in fine. Ce a fost intre mine si el este al trecutului acum si nu vreau sa mai vorbesc despre asta, daca nu te superi si nu, nu l-am iubit, ii mai spun si ii iau mainile in ale mele.
Il imping putin mai departe de margine si ma bag in apa, frecandu-ma in treacat de corpul sau. Imi pun mainile pe umeri sai, lipindu-mi fruntea de a sa si incep sa merg in fata spre mijlocul piscinei, in timp il zambeam usor pervers, aminindu-mi cand el mi-a spus ca mai e virgin din punctul de vedere a unui barbat, dar a unei femei?
- Si fratioare, cum stai tu cu viata ta sexuala? Il intreb, fluturandu-mi din gene, ce avea mereu efect asupra fetelor atat si a baietilor.
- Pai, incepu sa spuna si se inrosi tot. Bine, asa cum o duce un baiat virgin, adauga cu un zambet pe buze, facandu-ma sa ridic usor din sprancene. Da, sunt virgin, nu m-am culcat cu nici o fata sau baiat. E vreun pacat? Ma intreba, iar eu pufnesc usor.
Chiar nu ma asteptam ca micutul meu fratior sa mai fie virgin la varsta asta, dar cate o data mai exista si cazuri exceptionale. Putine, dar exista. Incepem sa ne balacim fericiti pana cand imi suna mobilul, ce ma facu sa injur de morti si raniti. Ies din piscina si ma duc la masa, citind repede mesajul care l-am primit de la secretara mea. Oftez si imi anunt fratele ca trebuie sa ma duc de urgenta la mine la birou. Aproba trist din cap, dar unu ura noroc cu zambetul pe buze.

- Multumesc mult Lidia ca m-ai anuntat ca am asa musafiri importanti, mromai cu jumate de gura, luand cana de cafea de la tanara de douazeci si sase de ani, cu parul vopsit roz-bombon.
- Oricand, Otto iubire, spuse tanara, facandu-mi cu ochiul, apoi se reintoarse la treaba ei de a-mi pregati documentele pentru custodia lui Oliver.
Chit ca rozalia era lezbiana si avea iubita, filtram unul cu celalalt doar asa de baza, dar in rest eram prieteni foarte buni. Intru in birou si ridic o spranceana cand ii vad pe tata si Roberto stand in fata biroului meu, pe doua fotolii din piele maroniu-inchis. Arunc un dosar pe masa, ma asez pe scaunul de piele si imi pun coatele pe masa, uitandu-ma atent la cei doi barbati.
- Domnule DeVitto - numele de familie a lui Roberto - va rog frumos sa ma asteptati afara, pe canapeaua din camera secretarei. O sa va anunte ea cand va pot primi, ii spun pe un ton calm si profesional. Deci domnule Meku cu ce onoare ca sa-mi calcati pragul biroului meu insipid de avocatura? Il intreb pe tata pe un ton rece si distant, dupa ce fostul meu iubit iesi din birou.
- Otto, scumpule, de ce vrei neaparat sa ma tarasti prin tribunale fara un avocat capabil sa ma apere? Intreba barbatul, iar eu am ridicat o spranceana sceptic, fiindca erau multi ce se bagau la avocatul acuzarii, daca auzeau ca eu sunt cel al aparari sau era invers? In fine, pe acolo. Toti avocati la care am fost, m-au pus pe lista de asteptare, cand au aflat cu cine ma judec? Continua, facandu-ma sa pufnesc usor si sa privesc poza de pe birou, in care eram eu cu Olly, mici la un carnaval, stambandu-ne la aparat.
- Cauta in alt oras sau aduti unul din Japonia. Oportunitati exista peste tot domnule Meku, dumneavoastra trebuie doar sa deschideti ochii si sa profitati de ele. Ne vedem pe data de douazeci si sase iunie la judecatorie, la ora unsprezece fix la intrare. Daca intarziati fie si un minut, numai veti fi primit. Sfertul academic merge aici la putere, mai spun si ii fac cu mana spre usa, iar barbatul iesi.
Apas pe butonul de la telefonul fix ce facea legatura intre biroul meu si cel al Lidiei, spunandu-i sa il trimita pe DeVitto inauntru. Cand intra, blondul vru sa vina la mine pentru a ma saruta, m-am dat mai in spate si mi-am dus mana sub birou unde aveam un pistol si un tanto, dandu-i de inteles, ca nu glumesc. Trist se aseza pe unul dintre fotoli si ma privi cu ochi de catelus, ce nu aveau nici un efect asupra mea. Ii spun ca relatia noastra de cinci sau sase luni - nici nu am tinut socoteala timpului nostru ca si cuplu - s-a terminat si ar face bine daca m-ar uita de tot.
- Fratele tau este de vina ca te desparti de mine! Tipa tipul facandu-ma sa ma incrunt.
- Nu, eu m-am saturat de ifosele tale. De ce nu te duci cu Ricki? Te iubeste foarte mult, va potriviti, spun calm si rece, iar Roberto ofta o data si se ridica in picioare.
- Otto, timpul cu tine a fost magic, dar ai dreptate. S-a terminat, mai spuse si pleca, lasandu-ma usor uimit, fiindca de obicei facea scandal.
Dupa plecarea lui, imi pun capul pe birou oftand obosit. Aud un ciocanit, iar eu am ridicat capul, vazand-o pe rozalie cum intra, spunandu-mi ca Michelle ma invita pe mine si pe fratele meu la cina. Aprob bucuros, mai ales ca tanara s-a oferit sa ma duca cu masina acasa, pentru a ma schimba si a-mi pescui fratele.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 11:15 PM
RE: Law of Love - de DiZ - 03-05-2012, 09:39 AM
RE: Law of Love - de Rain - 04-05-2012, 10:43 PM
RE: Law of Love - de Nywa - 30-05-2012, 09:50 PM
RE: Legea dragostei - de Rain - 03-06-2012, 07:24 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:34 AM
RE: Legea dragostei - de Rain - 23-06-2012, 03:10 PM
RE: Legea dragostei - de Lexxu - 27-06-2012, 09:17 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 05-07-2012, 05:36 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:17 PM
RE: Legea dragostei - de Nirv - 17-07-2012, 07:30 PM
RE: Legea dragostei - de Rain - 20-07-2012, 04:02 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 02-08-2012, 03:32 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 12:57 PM
RE: Legea dragostei - de Nirv - 01-09-2012, 10:00 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 05-09-2012, 04:24 PM
RE: Legea dragostei - de YuneSugihara - 06-09-2012, 11:21 AM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 13-09-2012, 11:15 PM
RE: Legea dragostei - de Clau~ - 23-09-2012, 05:18 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 25-09-2012, 04:45 PM
RE: Legea dragostei - de Clau~ - 26-09-2012, 03:51 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:53 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 28-12-2012, 08:59 PM
RE: Legea dragostei - de YuneSugihara - 03-01-2013, 02:15 PM
RE: Legea dragostei - de Kira's Scarlet - 09-02-2013, 03:48 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)