Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#48
Imi promit de 4 ani ca nu mai beau Cola.

Sunt o maniaca, ma obsedeaza. Am avut atatea tentative esuate de a ma lasa incat cred ca as putea scrie o carte despre asta. Anul asta, spre exemplu, m-am lasat de Cola de cel putin 7 ori. xD

Nu pot, e prea tentant. De fiecare data cand incerc sa renunt la bautura asta minunat de groaznica si viceversa se iveste cate o portita de scapare. Verisoara-mea e la fel de addicted ca si mine, deci de fiecare data cand ne intalnim ne luam cate-o Cola. Una dintre prietenele mele cele mai bune, desi nu e neaparat fana a acestei bauturi, crede ca e cea mai buna alegere atunci cand mergem in oras sa mancam (prin locuri gen MC, Spring Time sau vreun restaurant chinezesc).

Acum doi ani am avut o perioada cand renuntasem de tot la apa si beam doar prostia asta. Bine c-a trecut repede. Acum, desi nu ma pot abtine din a-mi cumpara imediat ce mi se iveste ocazia, mai alterez cu apa sau ceai verde.

Sunt constienta ca nu-mi face bine (in special in ceea ce priveste ficatul si rinichii), dar e ca si cum i-ai spune unui fumator inrait ca tutunul il omoara. Se uita la tine, iti asculta opinia, apoi o tine tot pe-a lui. I'm pretty much the same.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine !! - de Adelinne` - 22-04-2011, 01:48 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de infoleather - 03-09-2012, 08:53 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de Agrona - 03-09-2012, 11:10 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)