Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Despre ce cuplu vreti sa fie vorba?
InoSaku
25.00%
2 25.00%
InoHina
12.50%
1 12.50%
InoTema
0%
0 0%
InoKarin
0%
0 0%
Nu imi plac povestile in care Ino e personajul principal
62.50%
5 62.50%
Total 8 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Naruto] Don't let me go [SasuSaku]

#6
Buna dimineata! Frate, in sfarsit un fic yuri! Cat am asteptat... Sunt noua pe aici si nu prea stiu in ce consta un 'comm' in adevaratul sens al cuvantului, dar imi voi da silinta.
Titlul e in engleza, numele capitolului e in engleza, acele versuri sunt in engleza si pana si primele trei propozitii sunt in engleza. Am repertat intentionat cuvantul 'engleza'. Ok, deci, il scrii in engleza sau in romana? Am vazut destul de multe titluri in engleza pe aici si nu mi se pare corect. Adica ar trebui sa te decizi in ce limba il scrii. Lasand asta, elementele mentionate mai sus sunt in regula, nu mi se pare nimic tras de par sau fortat. In ceea ce priveste continutul pot spune ca e putin dezamagitor. In primul rand capitolul pare mic, in al doilea rand este cam melodramatic si ai accentuat prea mult faptul ca Naruto era beat. Adica ok, am inteles, omul a baut mai mult decat trebuia, nu trebuie sa facem o drama din asta. Biletul scris de el este foarte... nu gasesc un cuvant. Sunt niste cuvinte scrise asa, de forma, ca sa fie acolo. Nu am o parere despre Naruto pana acum deoarece l-ai prezentat doar in ipostaza de betiv notoriu. Ino este ciudata si nehotarata. Ba il iubeste pe Naruto si ar face orice pentru el, ba crede ca nu il mai suporta. Sper ca pe viitor vei contura mai bine parereai ei fata de asa-zisul iubit. Este cam tarziu si am mentionat doar aspectele negative, o sa revin maine cu un edit.
[edit]
Inca un lucru care nu mi-a placut: inceputul, care e prea 'fairytale'. Nu mi se pare potrivit sa incepi cu detalii nesemnificative despre trecutul ei. Puteai sa povestesti asta mai tarziu, parerea mea.
Partile bune? Pai in primul rand e fic yuri, un gen nu foarte intalnit, deci mi se pare ca ai un punct in plus aici. Ai incercat sa descrii in amanunt, desi nu ti-a iesit de fiecare data. Dialogul a fost destul de okay. Cam atat cu parerea mea de incepatoare. Bafta la scrierea urmatorului capitol.



Răspunsuri în acest subiect
Don't let me go [SasuSaku] - de Ayumi Michaelis - 11-02-2012, 07:41 PM
RE: Don't let me go - de ^Ciresica^ - 11-02-2012, 08:49 PM
RE: Don't let me go - de *|Dea|* - 11-02-2012, 11:51 PM
RE: Don't let me go - de hiimera - 21-02-2012, 10:42 PM
RE: Don't let me go - de DiZ - 10-05-2012, 11:13 AM
RE: Don't let me go - de Sawako - 06-07-2012, 01:12 AM
RE: Don't let me go - de Ayumi Michaelis - 31-07-2012, 01:36 AM
RE: Don't let me go - de ^Ciresica^ - 16-08-2012, 09:45 PM
RE: Don't let me go - de Ayumi Michaelis - 10-09-2012, 07:34 PM
RE: Don't let me go - de Ayumi Michaelis - 05-12-2012, 07:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)