Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Final Fantasy VII Advent Children

#6
Facem un pic de necro dar asta e

Stiam de el cu doi ani inainte sa apara. Devenise stire cand eu ma apucam de animeuri si avatarul meu actual este una dintre primele poze care au aparut (pe langa ca a ramas avatarul meu dominant de atunci). L-am tras la 2 zile dupa ce a aparut si este probabil singurul film pe care l-am vazut si pe care il voi vedea de doua ori consecutiv in aceasi seara. Jocul a fost printre primele mele jocuri de ps1. Pur si simplu ador universul FF7.

Dar revenind la film in sine. Cu exceptia Final Fantasy Spirits Within (care va ramane primul pentru mult timp) filmul are cea mai buna grafica CGI pe care am intalnito. Filmul a venit intr-o perioada de lupta pentru cel mai bun Final Fantasy (VII sau X) si impreuna cu X-2 cred ca doar a adaugat benzina pe foc pentru pasionati. Stiu ca eu cu cel mai bun prieten al meu ne certam initial pe asta pana cand am decis sa nu ne mai comentam parerile.

Nu pot sa spun ca daca nu eram fan al jocului as fi apreciat povestea foarte tare. Dar ca fan al jocului povestea este superba. Nu poti sa o compari cu jocul pentru ca acesta iti sugea vreo 40 de ore minim din viata, dar scenele de actiune compenseaza mult. Si versiunea "Complete" imbunatateste totul. Povestea devine mai clara, actiunea devine mai lunga.

In final as vrea sa adaug ca acest film este un must. Orice om ce stie mai mult de 10 titluri de joc a auzit de Final Fantasy (si in special de 7). Orice om ce vrea sa vada unde poate fi dus CGI-ul stie de Final Fantasy. Nici nu cred ca exista o scuza pentru a nu vedea acest film
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Final Fantasy VII Advent Children - de Zvingli - 26-03-2008, 11:37 AM
RE: Final Fantasy VII Advent Children - de Isuzu - 22-07-2009, 06:31 PM
RE: Final Fantasy VII Advent Children - de MajinCloud - 30-05-2012, 01:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)