Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SOTM Mai - Vot

#5
Uhm, hai ca m-am decis si eu - dupa ce am stat ceva timp pe ganduri, de fapt, de ieri planuiam sa postez pe aici dar nu prea am avut timpul necesar - sa las un comentariu scris, sau ma rog, o opinie, cum vreti s-o numiti. Deci, o sa iau fiecare lucrare si am sa spun ce mi-a placut, respectiv ce nu. Avem asa:

1. Addeh - Culorile sunt vii, sunt interesante si din punct de vedere artistic se potrivesc de minune cu un decor al verii. Te-ai apropiat foarte bine de tema propusa, insa lucrarea are cateva aspecte mai putin placute ochiului. Aici ma refer la imbinarea nuantelor, la imbinarea fundalului cu imaginea/reder-ul, efectele (ai incercat sa dublezi imaginea ca sa dai un aspect deosebit, dar cum imaginea nu era prea calitativa, a iesit mai rau decat daca o lasai pur si simplu asa). De asemenea, cred ca lucrarea ar fi fost ma reusita daca centrul de interes (fata din imagine), ar fi stat in mijloc, nu intr-o parte. E un lucru care tine de simtire - un artist stie in general unde sa-si amplaseze punctul cel mai atractiv al operei sale.

2. Daria. - Imi place foarte mult lucrarea ta, un singur lucru am de mentionat. Ai grija la raportul dintre gol si plin. Lucrarea ta este foarte incarcata in partea dreapta, iar in partea stanga destul de non-atractiva (cum te uiti la imagine). Te-ai axat mult prea mult pe centru de interes, si ai asezat niste efecte pe ici pe acolo. Nuantele mi se par cat de cat ok - nu prea imi inspira nimic, care sa ma duca cu gandul la vara. VOTEZ!

3. Lia - Lucrarea mi se pare foarte atractiva. Centrul de interes bine focalizat, efecte la locul lor, luminozitate si calitatea imaginii - perfecte. Imaginea mi se pare foarte sugestiva si destul de ordonat realizata. Singurul lucru, la fel ca la Daria - nu prea-mi inspira vara, mai mult primavara. VOTEZ!

4. History - Aici nu prea mi-au placut nuantele. Ai focalizare frumoasa, ai imbinare, centrare ok, efecte la locul lor, dar nu-mi plac deloc nuantele - de pe chipul fetei, in special. Textul ala nu prea merge nici ca nuanta nici ca pozitionare, si nici C4d-urile alea (sau ce or fi ele) de pe umerii tipei nu prea-mi plac. Ies prea mult in evidenta. Si aici, nu vad incadrare in tema. Nuantele alea de auriu/rosu ma duc cu gandul la Toamna.

In concluzie votez cu Daria si cu Lia. XDD
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Răspunsuri în acest subiect
SOTM Mai - Vot - de History - 25-05-2012, 08:01 PM
RE: SOTM Mai - Vot - de Ryuu - 25-05-2012, 09:05 PM
RE: SOTM Mai - Vot - de Rain - 25-05-2012, 10:27 PM
RE: SOTM Mai - Vot - de Liar - 25-05-2012, 11:09 PM
RE: SOTM Mai - Vot - de Niska - 29-05-2012, 05:17 PM
RE: SOTM Mai - Vot - de History - 01-06-2012, 01:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)