Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

K.V's drawings

#2
La al doilea desen am ramas: *poker face*. Pentru cat ai zis tu ca desenezi... ar fi trebuit sa fie ceva mai 'realistic', nu sa stea teapan. Chiar nu sunt niste modele... normale. Ceva diferit. Insa daca corpul era mai bine facut, conturai dinainte corpul si ii alegeai o frizura potrivita (puteai sa il lasi si asa) atunci ar fi fost altceva. Insa primele doua desene sunt tepene. Ma refer la haine. La primul am zis: "Eh, e de la rochie", dar la a doua...
A treia imi place si mi se pare cea mai reusita dintre cele trei desene. Imi plac ochii si umbrele. Chiar vroiam sa iti recomand creioanele 2B si 6B, dar apoi cand am vazut umbrele m-am gandit ca nu ai asa mare nevoie de ele (hm, ce mai gandire, nu? -don't answer-"). Cicatricea nu mi s-a parut asa minunata. Fiindca e prea... "perfecta". Adica ma gandeam ca poate le dadeai alta forma (la acele... goluri, gen -la explicare sunt varza-), insa m-am gandit ca daca cicatricea e facuta de vreun cutit sau ceva care are aceleasi tais (cum ar fi dintii de la cutit sau de la fierastrau) si am zis ca asta e logic. In rest mi se pare bun.
La primele doua le-am uitat detalliile, asa ca nu ma bag la ele. La al treilea in special m-am uitat la ochi ca sa vad daca i-ai facut egali. Mi-a placut cum ti-au iesit si liniile de deasupra.
Si brrr, acele perioade. >.> Presupun ca in acele perioade cand nu fagi nimic si incepi iar ies dezastre, nu? (mi s-a intamplat) Aici ma refer la desene cat de cat mai asa, adica nu un par si atat. Desi si la ala s-ar putea sa ai dificultate daca nu desenezi o perioada lunga de timp.
Poate o sa ne arati si niste portrete. Sunt curioasa sa vad contururiile, umbrele si etc.

@K.V., nu cred ca am vrut sa spun sa conturezi corpul prin haine. Acum sunt putin ca obosita de la caldura asa ca nu pot procesa ce vroiam sa zic. Si chiar vroiam sa iti zic, insa ma gandeam ca nu o sa imi raspunzi sau ceva, insa mai bine dai edit si pui desenele sau faci inca un post... Insa sa raspunzi la comentarii si apoi alt post cu desenele... Oricum. Sper sa intelegi ce bat. Daca doresti poti sa imi zici, nu o sa rad. Ma gandeam prima data la carbune, insa nu arata ca si cum ai folosi (acum nu sunt sigura cum sunt creioanele cu carbune, daca exista, insa profesoara actuala foloseste carbune, carbune). Descurca-te si o sa mai arunc pe aici un ochi, cand o sa o fac. Si da, yaoi-ul la putere. 15 Insa mai bine imi zici yaoi maniac fiindca exista un user cu nickname-ul Yaoi. Doar am zis.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
K.V's drawings - de K.V. - 21-04-2012, 07:48 PM
RE: K.V's drawings - de yaoi maniac - 21-04-2012, 10:12 PM
RE: K.V's drawings - de K.V. - 22-04-2012, 09:55 AM
RE: K.V's drawings - de Aggie - 20-05-2012, 08:20 PM
RE: K.V's drawings - de hiimera - 21-05-2012, 06:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)