Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kiraru Sushaki -poison love,poison dreams

#5
Kiraru intra in vestiar posomorat,si se tranti pe un scaun.Scoase din ghiozdan hainele sale,si se dezbraca de echipamentul sportiv.Intra la dus putin mai tarziu decat ceilalti,asa ca ramase singurul din vestiar.Apa rece ii lovea corpul ca niste sageti umede si inghetate.Isi trecu o mana prin parul des,dandu-l pe spate,apoi iesi din cabina,cautand cu privirea un prosop.

-Vrei prosopul meu?auzi o voce din stanga sa.
Se intoarse brusc,si il vazu pe blondul de pe teren,stand imbracat si cu un prosop albastru in mana.Speriat,intra imediat in cabina,sarind ca si cum ar fi vazut o stafie.
-Hei,pustiule!Nu e nevoie sa te baricadezi in halul asta.Vrei prosopul sau nu?
Kiraru isi dadu seama ca uitase sa ia un prosop la el,asa ca varianta blondului era cea mai buna.
-Ddda...,sopti din cabina de dus.
Blondul baga capul inauntru,si ii zambi smecher.Kiraru simti ca un val fierbinte il cuprinde,si se uita fascinat la el.
-Tine,zambi blondul si ii inmana prosopul,pe care Kiraru il puse imediat in jurul taliei,simtindu-se usurat.
-Mersi...uh...
Iesi afara,cu ochii in pamant.
-Nu ma asteptam sa mai fie cineva,spuse.
-Sunt subtil,raspunse blondul.Apropo,eu sunt Sasuki.Apropiatii imi spun Sasu,ii zise apoi privindu-l in ochi.
Ochii sai caprui erau atat de frumosi,si parca straluceau intr-o pasiune ascunsa.Kiraru il privi cu inima batandu-i intr-un ritm alert si cu gura intredeschisa.
-Kiraru,isi spuse repede numele.
Tinea prospul in jurul taliei cu o mana tremuratoare.Sasuki zambea provocator,si isi punea lucrurile in ghiozdan.
-Hei,tu esti tipul cel nou,spuse intr-un final Kiraru,spargand tacerea.Dulapul tau,e langa al meu.Asta inseamna ca...
-Ca o sa impartim camera,da.

Camera lui Kiraru avea doua paturi,dar singurul pat ocupat era cel in care dormea el.Acum ca se gandea mai bine,pricepea de ce dulapurile erau unul langa altul.Aveau sa fie colegi de camera.Aveau sa locuiasca impreuna.
Incerca sa se calmeze,dar ceva nu era in regula.Sasuki avea ceva special,ii trezea emotii pe care nu le mai intalnise.
-Da...
-Nu-ti fa griji,nu sunt o persoana nesuferita.Stiu ca ne vom intlege bine.Apropo,am inteles ca este si televizor in camera.
-Da,este...
-Voi locui aici pana cand tatal meu va accepta sa-mi cumpere un apartament.
-Bine.Eu ma duc in camera.Huh,este vineri.DOua zile libere,incerca el sa readuca situatia la un aer destins,dar Sasuki ii innebunea mintea si emotiile.
Blondul il prinse de mana,venind dupa el in fuga.Kiraru se inrosi,privindu-l.
-Ce este?murmura el.
-Vin cu tine,in camera.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Kiraru Sushaki -poison love,poison dreams - de Eric - 05-08-2008, 03:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)