Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: La ce ar mai trebuii sa lucrez?
Personaje
30.00%
3 30.00%
Descriere
30.00%
3 30.00%
Actiune
10.00%
1 10.00%
Stilul de a povestii
10.00%
1 10.00%
E OK asa
20.00%
2 20.00%
Total 10 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Egoistul si Timidul

#7
Helloo, am trecut si eu pe la fic-ul tau si vreau sa spun ca este foarte dragut.
1. Descriere : pai am vazut descriere, insa nu atat cat imi place mie, spre exemplu nu ne-ai descris cum se simtea cand a plecat de acasa, ce-i crema sau ma rog aia galbena si lipicioasa(nu ca nu ne-am prins da' totusi...) sau cum se simtea ca a trebuit sa il indure tot drumul, parca ne-ai pus ca nu a vorbit in autocar nu? dupa mine mergea mai mult faza cu "si toti copii radeau tipau sau pur si simplu fredonau melodia ce se auzea in boxele puse nu stiu unde in autocar" sau ma rog, e cam tarziu si n-am inspiratie:">, trebuia sa dai si tu "spirit" calatoriei, inteleg ca ei doi sunt tensionati, dar chiar asa? sa afecteze ei tot autocarul? in fine, am citit undeva "afara era inca noapte" pai, cum adica? ei au plecat pe noapte? Wow. De obicei stiu ca se pleaca dimineata, nu seara, cand oboseala e pe tine ca sofer cat casa stiind ca ai atatea persoane in spate sa pleci la drum. Oricum e fic-ul tau si nu am dreptul sa-ti schimb ideea.
2. Naratiunea : putin cam grabita dupa parerea mea, adica acum isi face bagajele, acum pleaca, acum ajunge, acum are de gand sa se culce. Mai trage si tu de timp, lungete plecarea, emotiile, convorbiriile, dar toate atea nu se pot realiza fara descriere.
3. Dialogul : ai avut doar cinci linii de dialog ce dupa mine sunt puse degeaba. Puteai face ca tot dialogul asta sec sa devina doar o naratiune a sa. Insa, merge si asa caci au vorbit doar acolo in camera. Am citit fic-uri (nu dau nume) in care nu apare nici macar o linie de dialog in cateva capitole lungi de tot. Oricum este bine si asa.
4. Greseli de scriere am vazut cateva, nu stau sa le insir, insa fii si tu mai atenta cand tastezi. Intr-un fic frumos se vad urat greselile de tastare.
5. Greseli de exprimare : la un momentdat m-am pierdut in firul povetirii. Nu mai stiam care cum vine, deraiasem de pe randurile mele.:))
Oricum imi place fic-ul tau, nu te lasa de el, caci am vazut ca ai scris "desii nu prea pare nimeni interesat(...)". Daca nu parea nimeni interesat atunci nu ti-l vizita nimeni, nu-ti dadea comm nimeni, era un fel de n-ar mai fi. Intelegi? Sa nu te aud cu "renunt".
Spor la scris si bafta sa curga ideile in capul tau precum curge cascada!.
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??



Răspunsuri în acest subiect
Egoistul si Timidul - de Liar - 02-01-2012, 12:21 AM
RE: [yaoi] Egoistul si Timidul - de hiimera - 04-01-2012, 10:28 PM
RE: [yaoi] Egoistul si Timidul - de MiraA - 04-01-2012, 10:55 PM
RE: Egoistul si Timidul - de Liar - 11-01-2012, 04:09 PM
RE: Egoistul si Timidul - de Liar - 16-01-2012, 10:39 PM
RE: Egoistul si Timidul - de Liar - 09-02-2012, 11:45 PM
RE: Egoistul si Timidul - de Prevented :D - 11-02-2012, 01:25 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)