Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nedreptati si Altele

#13
Aici vin şi eu cu o situaţie ceva mai diferită... Ei bine, eu am cam cele mai bune note din clasă, eu şi un coleg, dar el nu a luat anul trecut premiu de excelenţă ca şi mine *mă rog, clasa a 5 a, mare chestie*. Faza i că tipul ăsta era mai tocilar din clasele mici, adică eu nu am fost în clasă cu el dar ştiu de la unii prietenaşi iar el mereu era pus primul anul trecut la cine a luat 10 *dar nu era aşa*. Ei bine, unor colegi *majoritatea* le au picat fisa pe mine că i am întrecut şi aşa mai departe *de specificat că în clasă am numai obsedaţi de note pe care i pun mămicile să nveţe şi care mămici vin all day pe la şcoală să mai cerşeasc o notă* şi au tăbărât pe mine că vezi Doamne eu s favorizată, dar dimpotrivă, mereu am mâncat caietele ca să iau 10 şi asta pentru propria satisfacţie, iar mai târziu pentru a i face pe unii ofticoşi. Ei bine, am luat un 8 la română la un test neanunţat iar eu sunt de 10, mereu merg la olimpiadă la rom şi chestii şi mereu se bazează profa pe mine. Aşa, pe mine şi pe tipul ăsta, aveam aceleaşi note deci într o zi ne a luat de la o oră şi fără să ne anunţe ne a pus să analizăm nişte chestii stupide. Adevărul e că al meu coleg a greşit undeva, dar i a pus tot 10. Până la urmă ne a scos cu media zece la română să avem şi noi 2 copii cu 10 pe linie în clasă deşi câţi de 10 am fi luat nu mai ieşea a dracului medie. Când am venit în clasă au aflat colegii şi toţi au început să facă , ca şi urangutanii că vezi Doamne sunt favorizată şi cică plăteşte tata profesorii *but mom vine decât la şedinţe şi nu cunoaşte nici toţi profesorii, iar tata i pe dinafară* şi că's eu obsedată de note şi aşa mai departe *păi dacă ei n'ar fi obsedaţi n'ar face tam'tam'ul ăla*. Logic , că profa a auzit şi s a enervat la culme, fiindcă făcea la fiecare dacă se mai putea face ceva *dar un coleg cu 7 în teză voia media 10 , so...*, dar m a mirat că ăştia s au luat decât de mine şi de Ovidiu *puradelul ăla toci* nimic, nu au comentat nimic. Mă rog, chiar era corect să facă scandalul ăla şi oare de ce doar faţă de mine...? Nu mi se pare corect deloc şi menţionez că urăsc şcoala, învăţ doar să mi fac un viitor.



Răspunsuri în acest subiect
Nedreptati si Altele - de Flash - 13-12-2011, 08:46 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Daria - 14-12-2011, 08:39 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Flash - 17-12-2011, 12:02 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Evvie. - 15-01-2012, 07:17 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Ana - 16-01-2012, 10:55 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Evvie. - 19-01-2012, 03:52 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Rose ^^ - 17-01-2012, 06:35 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Amy :3 - 17-01-2012, 10:38 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de MiraA - 22-01-2012, 12:10 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Nirv - 22-01-2012, 01:39 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Lia - 22-01-2012, 03:46 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Azazel - 28-02-2012, 09:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)