Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Patinaj

#8
Uuuu, patinajul este unul dintre sporturile mele preferate! Daca vine vorba de patinaj, in sensul larg al cuvantului, imi place sa il practic. La mine in oras, din pacate nu exista un patinoar, insa, aproape in fiecare an am mers in Pitesti (unde sta si Daria hug) impreuna cu sora mea mai mare. Este foarte amuzant si placut sa aluneci pe gheata. Mi se pare foarte relaxant, foarte dragut. In majoritatea anilor, mergeam acolo si petreceam aproape toata ziua, uitand de frigul de afara sau de orice altceva. Cu toate astea, cand vine vorba de patinaj artistic, ei bine.. de la amuzant trecem la uimitor! Mi se pare fabulos nu modul cum aluneci pe acea suprafata, ci gratia cu care trebuie sa faci acest lucru. Pe langa mult control si stapanire de sine, trebuie sa fii feminina si sa le transmiti celor ce te privesc, sentimente de bucurie, de incantare. De mica mi-am dorit sa practic patinaj artistic, insa, cum nu se putea, datorita faptului ca pe atunci nu exista un patinoar in apropiere a trebuit sa renunt. Pe la varsta de 10 ani, cand mi-am dorit tot mai mult, mi sa spus ca este destul de tarziu, daca as vrea vreodata sa fac o cariera din asta. Am fost destul de dezamagita, insa, m-am decis sa nu renunt. Poate ca nu aveam sa practic patinaj artistic, insa, m-am apucat sa fac dansuri de societate si cursuri de balet, sport care necesita de asemenea gratie si control. Si acum cand merg la patinoar, simt o oarecare tristete pentru faptul ca am lasat acest vis sa-mi scape. Din pacate, asta este..; oricum ar fi, este placut sa te afli pe gheata.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Răspunsuri în acest subiect
Patinaj - de βεκi - 09-04-2011, 10:54 AM
RE: Patinaj - de Daria - 15-04-2011, 09:55 AM
RE: Patinaj - de Alle - 23-04-2011, 06:19 PM
RE: Patinaj - de yaoi maniac - 19-06-2011, 08:48 PM
RE: Patinaj - de Ruxi. - 09-07-2011, 10:20 PM
RE: Patinaj - de Ada - 12-07-2011, 09:56 PM
RE: Patinaj - de Saravis - 14-01-2012, 08:29 PM
RE: Patinaj - de Niska - 15-01-2012, 12:41 AM
RE: Patinaj - de Rain - 05-05-2012, 11:32 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)