Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Schite si alte d'astea :p

#4
Ai desene destul de dragute.
Mie personal nu prea-mi place primul, adica tipul, nu stiu, expresia lui faciala... Cat despre culori, e cam palid (referindu-ma la nuante) desenul, mai bine ai fi facut doar cu creionul simplu, umbre, dar si mai accentuate.
Ultimele desene sunt super dragute, mai ai mici-mari greseli de anatomie, dar nu le pot specifica, caci nici eu nu-s maestra si-s la cls. de arte, iar la anatomie si eu am de lucrat.
In privinta penultimului desen si in general: umerii sunt mai lati decat capul, greseala des intalnita. Incearca sa...rotunjesti putin colturile fetei, si s-o lungesti putin. Acum e ceva ce nu toti respecta, la fata lui Sasuke, trebuie sa se vada ca e oarecum intr-o parte, si asta trebuie sa arati in partile fetei, daca ma intelegi.
Cam multa critica si nu stiu cat de mult te ajuta, fiindca eu explic cam greu. Totusi, iti dau un sfat: cand faci corpuri, fa mai intai ceva gen stick-man, pana iese cat de cat corect, dupa care sa incepi sa amplifici anumite parti, pana ajunge in stadiul de corp in adevarat sens al cuvantului. Daca ai rabdare si timp, exerseaza.4



Răspunsuri în acest subiect
Schite si alte d'astea :p - de +Rin+ - 16-12-2011, 05:55 PM
RE: Schiţe şi alte d'astea :p - de Rain - 17-12-2011, 04:39 PM
RE: Schiţe şi alte d'astea :p - de hiimera - 17-12-2011, 05:41 PM
RE: Schiţe şi alte d'astea :p - de Nirv - 17-12-2011, 09:40 PM
RE: Schiţe şi alte d'astea :p - de +Rin+ - 17-12-2011, 10:50 PM
RE: Schiţe şi alte d'astea :p - de hiimera - 18-12-2011, 02:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Schite Betty 4 3.678 10-12-2011, 03:49 AM
Ultimul răspuns: Black Rose
  ~Schite~ Miss Serenity 0 3.248 05-09-2010, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)