Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Princess

#3
Akane Hime: mersi mult ca ai citit si ai lasat comentariu... chiar apreciez >:D<


II. Sarutul Mortii


Zilele au trecut si incidentul cu Bridget a fost uitat de mine. Visul a continuat sa apara in fiecare noapte, iar eu am continuat sa impartasesc Sarutarile Mortii. Acum cand stau si ma gandesc , cred ca eu dau intr-adevar Saruturile Mortii. Primul si de fapt singurul baiat pe care l-am sarutat a facut infarct si a murit. De atunci nu m-am mai apropiat de un baiat pentru a nu se repeta povestea. N-am fost pe atunci invinovatita de nimic, dar acum 3 ani, cand aveam numai 14 ani, nici nu as fi crezut ca pot face asa ceva. Eram proasta. Credeam ca dragostea poate invinge orice, dar nu. Ea nu poate invinge moartea si Saruturile Mortii.
Un tanar brunet cu suvite albastre a aparut in clasa noastra. E un student strain, transferat aici. Il cheama Shane. Nu stiu de ce, dar am impresia ca-l cunosc de o viata desi nu l-am mai vazut niciodata. Ma simt intr-un fel ciudat atrasa de el, de parca e o persoana ca mine. Cand am disecat broaste la biologie si el se uita tot cu atata pofta ca si mine cum lama taie pielea lucioasa a broastei si ajunge pana la maruntaie. Emma, printesa mortii pune din ce in ce mai mult stapanire pe mine, pe Emma normala, de parca ar vrea sa ma inghita si sa inlocuiasca partea umana din mine. Il sorbeam din priviri de Shane, cand el isi intoarce privirile spre mine. Ochii lui verzi aveau tonuri de rosu sangerii, ca atunci cand eu vroiam cu disperare sa vad moarte. Isi muta privirea de la mine la rana mea de la genunchi. Am cazut pe scari inainte de ora asta, iar sangele inca nu s-a intarit. Privea rana insistent, de parca cu privirea ar putea sa o deschida si sa-si desfate setea. Dupa cateva secunde, se prabuseste. Probabil ca si el s-a luptat cu somnul. Cer voie profesoarei sa merg cu el la infirmerie. Abia ducandu-l dupa mine ajungem la infirmerie. Il asez in unul dintre paturi si il las sa doarma. Se trezeste intr-un sfarsit tipand.
- Nu, nu trebuie sa moara. Mai e timp sa-l anunt.
Era intr- o isterie. Cred ca in fata lui a ajuns cineva foarte important daca face in asa hal.
- Ba nu, nu mai e. Va muri in mai putin de cateva minute. Dorinta ta de moarte va face asta. Ar fi trebuit sa accepti visul si suferinta pe care o aduce.
- Tu de unde stii?
Avea in glas un ton speriat si uimit. Nu m-a mai vazut pana acum si eu ii spun astfel de chestii. Dar vorbea partea umana, care avea regrete pentru moartea parintilor lui Bridget. Daca mi-as fi acceptat soarta poate as fi reusit sa salvez trei vieti, si pe a lui Bridget.
- Pentru ca sunt la fel ca tine. Sunt o Printesa a Mortii.
- Deci am gasit in sfarsit pe cineva ca mine! Imi pare rau, dar trebuie sa mori!
Dupa vorbele pe care le rosteste se napusteste asupra mea si ma tranteste pe jos. Incearca sa ma sugrume. De ce nu pune stapanire pe mine acum, eu ca printesa a mortii ca sa pot riposta? Pai pot si singura sa ma apar de un derbedeu. Ridic un picior si il lovesc in zona sensibila. Imi da drumul si se indeparteaza de mine gemand.
- Ce naiba crezi ca faci? Il intreb eu tipand la el.
- Noi, Printii Mortii, suntem mereu in competitie pentru titlul de Rege sau Regina a Mortii. Din cauza asta trebuie sa mori.
- Eu iti dau titlul fara nici un pic de regret. Chiar nu vreau sa am acest titlu.
- Da, sigur! Vrei sa spui ca nu a aparut Regele de acum si in visele tale?
- Nu. Si chiar nu trebuie sa fii asa de agresiv cu mine! Suntem la fel! Cu cine mai imparti tu suferintele acestea?
Nu mi-a mai raspuns. Shane cel plapand parea un mic ingeras, iar acum ca e normal e un nesuferit si nesimtit. Nu pot sa cred ca se comporta asa cu mine. Suntem la fel, ar trebui sa ne sprijinim si sa ne impartasim suferinta, dar el nu, trebuie sa ma omoare. Nu stiu de ce nu mi se pare nimic special ca vrea sa ma omoare, iar toata vorbaria cu Regele Mortii m-a pus pe ganduri. Deci noi, toti Printii si Printesele Mortii suntem in competitie. Shane a plecat din infirmerie de mult si m-a lasat singura. Vai, ce gentleman!
Ies din infirmerie si ma indrept spre clasa. Biologia a fost ultima ora. Merg furioasa acasa. Desi toti au luat-o inainte simt pe cineva urmarindu-ma. Cand ma intorc, supriza! Nu e nimeni. Sunt sigura ca nu e doar imaginatia mea, caci altfel nu se intampla tot ce s-a intamplat pana acum. Acasa nu e nimeni. Azi si mama si tata sunt la munca. Imi fac temele si merg sa fac o baie cu muulta spuma si lumanari parfumate. Poate o sa uit ca un ciudat cu parul pe jumatate albastru a vrut sa ma omoare. De fapt, parul lui e o reusita. Sunt sigura ca si parul are legatura cu titlul pe care il purtam. Eu il am alb, el jumatate albastru. Acum, cum l-or avea ceilalti? Termin baia si numai cu un prosop pe mine ies pe balcon. Luna lumineaza totul in jur si stele sclipesc jucause pe cer. Deodata in fata mea apare Shane , urmat de un baiat si o fata. Baiatul are parul cenusiu, iar fata mov. Deci si ei sunt ca mine. Inainte sa apuc sa fac un gest, baiatul care e cu Shane ma saruta. Incerc sa ma zbat sa scap, dar nu reusesc nimic. Imi musca buza si gusta putin din sangele meu. Eu normala ma simt scarbita, dar din nou sunt stapanita de printesa mortii din mine si fac acelasi lucru ca si el. Pe urma sunt pasata fetei si intr-un sfarsit ajung si in bratele lui Shane. Am primit in acest timp si am dat, trei Saruturi ale Mortii. Ce naiba se intampla aici? Nici unul nu e pe moarte sau mort, si nici eu n-am nimic, dar am putut simti cum moartea se strecoara prin trupul meu de la fiecare sarut si cum si eu pasez la randul meu o parte din moartea mea. Ce inseamna toate acestea?
She's wiskey in a teacup.





Răspunsuri în acest subiect
Death Princess - de Saravis - 02-10-2011, 02:44 PM
RE: Death Princess - de Akane Hime - 02-10-2011, 04:50 PM
RE: Death Princess - de Saravis - 12-10-2011, 04:06 PM
RE: Death Princess - de Riynka - 12-10-2011, 05:41 PM
RE: Death Princess - de Akane Hime - 12-10-2011, 05:51 PM
RE: Death Princess - de Saravis - 15-10-2011, 09:44 PM
RE: Death Princess - de Akane Hime - 15-10-2011, 11:28 PM
RE: Death Princess - de Riynka - 16-10-2011, 11:55 AM
RE: Death Princess - de Leontina - 16-10-2011, 03:05 PM
RE: Death Princess - de Saravis - 23-10-2011, 03:15 PM
RE: Death Princess - de Leontina - 24-10-2011, 10:36 AM
RE: Death Princess - de Riynka - 24-10-2011, 06:36 PM
RE: Death Princess - de Saravis - 11-12-2011, 08:19 PM
RE: Death Princess - de Akane Hime - 12-12-2011, 06:33 PM
RE: Death Princess - de Rain - 28-12-2011, 02:53 AM
RE: Death Princess - de Saravis - 26-01-2012, 06:23 PM
RE: Death Princess - de Saravis - 13-02-2012, 11:44 PM
RE: Death Princess - de Akane Hime - 16-02-2012, 09:12 PM
RE: Death Princess - de Saravis - 23-02-2012, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Princess Of The Universe ZuZuu:) 1 2.274 16-12-2011, 01:30 AM
Ultimul răspuns: Diz
  The vampire princess wolfkidgirl 2 3.106 02-08-2009, 02:54 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)