Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Psycho Kids

#24
Scuze, scuze, scuze, scuze, scuze. Scuze ca las comm asa tarziu. Sincer nu am avut timp.
Deci e timpul pentru comm`ul meu, care de data aceasta va avea o perspectiva mai critica.

Capitolul IX
Ideea capitolului a fost draguta, ca sa zic asa. Dar a fost prea dramatic si nu prea avea rost drama asta. Acel flashback a fost sec. Ma asteptam la ceva mai interesant, dar sau cunoscut in cel mai normal mod posibil. Sorry, dar incerc sa iti spun unde gresesti ca sa te perfectionezi. Momentan oscilezi de la bine la binisor, inca nu esti "stabila".

Descrierea putea fi mult mai multa. Ai descris mai mult imbracamintea Hinatei. Adica stiu ca pentru orice fata hainele sunt importante, dar trebuia sa accentuezi acele sentimente ale fetei. Adica ceva mai mult decat "Mi-e dor de Naruto, plang de dorul lui". Stiu ca e greu, pentru ca nici eu nu imi dau seama cum se descriu sentimentele, incerc ceva si daca imi iese sunt multumita si daca nu imi iese[ceea ce cred ca se intampla des:-j] ma chinui si mai incerc iar si iar pana stiu eu ca am facut tot posibilul si chiar nu mai am ce face. Tu cum ai reactiona daca iubitul tau ar fi departe de tine si ai si stii ca e posibil sa manance o bataie sora cu moartea? Pune-te in pielea personajului si transpune pe hartie[respectiv in Word:))] ceea ce ai simti.

Dialogul a fost bunicel, dar putea fi mai amplu, mai complez. Actiunea e grabita. Lasa lucrurile sa decurga mai lent, mai multa descriere egal actiune normala si bonus capitole mai lungi. Capitolul a fost scurtut si s-a terminat prea rapid. Si nu spun asta pentru ca nu ne-ai zis ce a patit Naruto, ci pentru ca maniera in care ai descris acel punct culminant a fost repezita. Am vazut si cateva greseli de tastare, dar sunt minore, nu e nimic grav.

Si am o problemuta: nu mai inteleg care e legatura titlului cu textul:|. Stiu ca sunt batuta in dovleac:]] si poate nu inteleg eu, dar lucrurile au devenit prea complicate intr-un timp brusc. Stiu ca Naruto mereu vrea sa faca pe eroul insa aici s-a grabit. Intradevar, Kiba este din Konoha, este un "camarad", cum ar zice Naruto, insa nu avea de ce sa mearga singur.

Astept urmatorul capitol, ca sa iti vad evolutia. Sper ca nu te-a suparat comm`ul meu. Am incercat sa fiu sincera, sa iti spun tot ce cred eu ca e gresit. Poate ma insel:].
Anunta-ma te rog si data viitoare, daca vrei bineinteles.

Capitolul X

Actiunea a decurs cum trebuie, nu ai grabit-o. Iar dialogul a fost okay, l-ai pus cand trebuia. Am vorbit mai intai despre asta deoarece sunt putine de spus. Acum trec la lucruri mai importante.

Wow O_o
M-ai lasat.... :O. Capiolul asta fost mult mai bun decat celelalte din toate punctele de vedere. Se vede ca te-ai straduit foarte mult. Chiar ma bucur ca critica mea a fost constructiva. Intr-adevar, s-a terminat scurt, dar pentru un ultim capitol a avut substanta, desi a avut putine randuri a fost lung. Pentru ca ai pus descriere. A fost sentiment aici. Imi pare rau pentru Hinata. Si totusi - asa moarta cum era - ne-a povestit frumos cum a fost sa traiesti si sa mori pentru persoana pe care o iubesti. La un moment dat chiar a zis ca a avut o viata scurta. Eu sunt de alta parere. A avut viata lunga, pentru ca a iubit si a fost la randul ei iubita de toti cei dragi si mai ales de Naruto. Sincer chiar m-ai surprins placut:bv:. Acum am teme
si mai am putin timp, deci ma duc sa le fac. Din nou iti spun ca ai avut o mica evolutie. Astept urmatorul tau fic nerabdatoare:*
:bye::bye::bye:
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Răspunsuri în acest subiect
Psycho Kids - de i Ramenn. - 02-09-2011, 09:52 PM
RE: Psycho Kids - de Fiction - 02-09-2011, 10:53 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 03-09-2011, 10:55 AM
RE: Psycho Kids - de Catsz - 03-09-2011, 12:25 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 03-09-2011, 12:36 PM
RE: Psycho Kids - de .Evil. - .Black.! - 03-09-2011, 12:52 PM
RE: Psycho Kids - de Ayumi Michaelis - 03-09-2011, 02:55 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 04-09-2011, 12:06 PM
RE: Psycho Kids - de Ayumi Michaelis - 04-09-2011, 02:36 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 04-09-2011, 10:12 PM
RE: Psycho Kids - de Ayumi Michaelis - 04-09-2011, 11:37 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 05-09-2011, 01:24 PM
RE: Psycho Kids - de Ayumi Michaelis - 05-09-2011, 03:10 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 05-09-2011, 03:58 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 06-09-2011, 11:46 AM
RE: Psycho Kids - de Ayumi Michaelis - 07-09-2011, 01:23 AM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 09-09-2011, 12:26 AM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 13-09-2011, 03:51 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 25-09-2011, 01:04 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 02-10-2011, 06:57 PM
RE: Psycho Kids - de Saravis - 02-10-2011, 08:18 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 03-10-2011, 05:30 PM
RE: Psycho Kids - de Saravis - 03-10-2011, 05:58 PM
RE: Psycho Kids - de Ayumi Michaelis - 03-10-2011, 07:44 PM
RE: Psycho Kids - de i Ramenn. - 04-10-2011, 03:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)