Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You are my drug ..[ + 18 ]

#8
Scuzati de intarziere , but inspiration can`t be found . xD In final am gasit`o . \:D/ Lectura placuta dears ! ^^

Chapter 3
Hallowenul , ocazia recuperari lui Itachi.

Ma trezesc cu chiu cu vai din pat, dupa care merg sa ma spal pe dinti si sa ma dezmeticesc din somn. ciudat... Itachi nu mai bate la usa noastra ca un bezmetic. Bizar. Ce s-o fii intamplat? Nu ca mi-ar fii pasa, dar m-am obisnuit cu prezenta lui de < Don Juan > pe aici , in mintea lui gandindu`se ca el ar fii Boss-ul casei nu Sasuke.. si ca tot fii vorba de el. Ah, seara trecuta, ce sarut! Nebunie , nebunie totala si curata! Este Rai!
A fost atat de pasional, inima imi batea cum nu a mai batut niciodata! Dar, uneori ma gandesc ca tot acest lucru a fost doar o festa a imaginatiei mele nebune pentru a ma face sa sufar, cat colo il vedeam cu o fufa practicand < gimnastica pe orizontala > . Heh, dar sa nu trag concluzii, daca nu ar fii fost adevarat nu as fii simtit toate aceste sentimente care imi navalesc cu entuziasm sufletul. Ce incurcatura,cumetre!

Calmeaza-te Nati, daca nu cumva vrei sa mergi la un top-show sa faci publice tuturor toate simtirile tale si sa dai sfaturi in relatii. Da` cum sa nu! Imi iau uniforma si cobor scarile, atmosfera simtindu-se din ce in ce mai ciudata, ceva lipsea, lipsea.. Itachi. In locul lui aparu un domn cu parul gri spre alb, cu un plasture la ochiul drept si cu o masca chirurgicala pe fata. Uu, pe asta de unde l-au gasit? La chirurgie plastica? Acesta se apropie de mine si se prezenta , spunand ca il cheama Hatake Kakashi si ca va fii noul sef de personal. Stau si ma holb o fractiune de secunda lla el dupa care il las cu ochii in soare. Acesta pleca sa se cunoasca cu restul personalului, pana cand eu mergeam in fata si nu ma uitam pe unde merg, ca o naluca. Ma trantesc de ceva, mai bine zis de cineva. Acel cineva era Sasuke, care se uita bland la mine si ma intreba ce s-a intamplat. Eu inghit in sec si ii raspund ca era vorba despre Itachi.

- Am facut schimb de angajati cu un alt partener de al meu din Yakuza si daca Kakashi va rezista de aici schimbul va fii definitiv, spuse acesta in timp ce imi mangaia obrazul, trimitandu-mi fiorii.

Atunci fac un pas in spate el tresarind de la miscarea mea brusca si imi iau la revedere de la el spunand ca am treaba. Sas`ke chicotii jucaus dupa care imi facu cu mana. Ma indrept ca de obicei sa imi iau ustensilele de curatat pana cand vad o scena de violenta. Ma ascund dupa perete si privesc cu coada ochiului cum Kakashi palmuia o biata bucatareasa ca a intarziat cu facutul mancarii. Aceasta plangea si isi cerea scuze dar cu atat de mult o palmuia mai tare. doamne ce monstru! Un sentiment de sila si dispret incoltii in sufletelul meu fragil, dupa care izbutesc sa zic : < Domnu` Kakashi, lasati-o va rog in pace, a gresit si ea, asta e . O mai patim si noi , poate o veti pati si dumneavoastra . Corect ?
Nu izbutesc sa termin vorbele ca el striga <Eu nu gresesc niciodata!> dupa care o zbughi de acolo, si eu lafel, catre biata bucatareasa. O linistesc aplicand zambetul meu bland si calduros dupa care ma indrept catre camera de menajere. Toate angajatele erau mai in varsta decat mine. Desigur, toate sa plangeau cu ardoare asupra noului sef de personal, unele mai tinerele spuneau ca il vor inapoi pe Itachi, ca el era ma hot decat mascariciul de acum. Chicotesc usor la auzul acestor ofense catre < piratul > nou de aici.
Arunc o privire pe calendar si observ ca e data de treizeci si un octombrie, Hallowenul mai modern spus. Atunci in mintea mea rasare o idee plina de nazbatii si care isi asuma propiile riscuri dar avea si artea buna. Recuperarea lui Itachi.
- Heya , fiti atente. Deci , m-am gandit sa-l speriem pe Kakashi asa incat sa paraseasca casa. Ce ziceti ?
Toate menajerele au chicotic la auzul idei mele nebunesti spunandu-mi ca sunt copilaroasa, dain intr-un final au acceptat. Am decis ca o sa ii jucam o festa < fantomatica > psihopatului de pirat.
Multe din ele au legat ate de unele ucruri de pe dulap, intrucat cand Kakashi va trece pe acolo sa le trage. Sa incepem distractia. Una dintre fete observa pasii intrusului si la semnalul meu toate au tras firele, iar saracu` Kakashi s-a speriat de moarte, de a casut jos in fund. Hehe, victorie. Se tari pe jos pana ajunge la o masuta cu o lampa pe ea , care se balangani si ii cazu pe cap, spargandu-i craniul, sange incepand sa curga pe covorasul alb, pierzandu-si puritatea transformandu-se intr-o culoare misterioasa, criminala, ca sa zicem... Femeile au inceput sa tremure de frica caci au omorat un om, un barbat, dar eu raman calma , nu-mi perd cumpatul, dupa care ma indepartez de acea priveliste, deoarece imi cam provoca sila. Sincer, nu ma pasioneaza o imagine a unei persoane pe care abia o suport. Tot ceea ce pot sa zic este: < MultumescLui Dumnezeu ! > Merg alene pe coridorul intunecat pana cand aud o voce din spate , una masculina, subtila, eleganta :

- Hehe, se pare ca ti-ai facut propia victima, printeso. Poate vom deveni parteneri sau poate ceva mai mult...
Ma uit in spate si il vad pe Sasuke cum imi zambea smecher si se apropia de mine, intr-un ritm, parca il asteptam cu ardoare, imi tot repetam in gand sa se grabeasca. Pasesc in spate si dau de perete, icnind usor de durere cand mi-am lovit capul. Acesta isi sprijini o mana de perete si cu alta ma prinse de talie si incepu sa ma sarute nebuneste, infiltrandu-si limba in gura mea, limbile noastre masandusera.
Ce senzatie, doamne. Il prind cu mana de par si il trag, el icnind de putere. Cobori sarutul catre gatul meu, muscandu-ma deseori si trecandu-si limba peste zonele in care a lasat urma. Pana la urma vroia sa atinga usor zona mea in care nu patrunde lumina, si tresar putin, indepartandu-ma de el.

- Scuze daca te-am speriat. Itachi se va intoarce, planul tau a mers , spuse smecher si bland dupa care se ascunse in negura coridorului. aud cum bate cineva la usa si cand deschid usa vad ca e Itachi. ah, old friend. il imbratisez scurt si i-am spus ca ne-a fost dor de el. acesta chicoti si le chema pe restul menajerelor sa le salute. Hehe, ce dragut. Se pare ca o fata l-a sarutat pe itachi pe gurita, aceasta rosind. Oh , prima dragoste. O inteleg perfect. Poate o sa iau in considerare sfatul dat de insser me , de a participa la un top-show. macar asa urc pe scara sociala , corect? Dar, e Hallowenul. Sa sarbatorim. sa ne bucuram de aceasta noapte frumoasa ... si misterioasa..

________________________

That`s all friends^*x*^ . Sper ca v-a placut acest ... misterios :yes: ... capitol . :))

Poze :
Itachi : http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2010/0...na2025.jpg
Sasuke x Nati : http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9G...VZRkqRD3SQ
Sarutul lui Itachi : http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9G...roaTNsPGVR
Kakashi Hatake, sau Hatake Kakashi :-? :http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQeBf_AaIDU4DZ3Y-3O46utpF_ha3pPfN9jIRFjYjJeLFKwenIb0Q

Melodia capitolului :
http://www.youtube.com/watch?v=SmM0653YvXU&ob=av2e

Z`bye ! :bye:
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 29-08-2011, 07:57 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Myiu - 29-08-2011, 10:04 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 30-08-2011, 04:47 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Myiu - 30-08-2011, 05:11 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de gothic_yumi - 02-09-2011, 03:01 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Ҝa-вοοm!™ - 02-09-2011, 10:27 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Lexx45 - 02-09-2011, 10:35 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 03-09-2011, 12:14 AM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Nywa - 03-09-2011, 09:32 PM
RE: You are my drug ..[ + 18 ] - de Miranda. - 17-09-2011, 01:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] I'm not only your drug +14 (ItaSasu, SasuNaru) Erina Ozaki 25 16.783 19-01-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)